Bedrijfsscore uitgelegd
De bedrijfsscore op ons platform weerspiegelt hoe goed het bedrijf een geschil met de consument op een minnelijke manier kan oplossen.
De score wordt berekend op basis van drie criteria:
De score wordt berekend op basis van de afgelopen 12 maanden.
Indien er geen score wordt getoond, betekent dit dat we nog onvoldoende gegevens hebben over het bedrijf.
Klachtenafhandelingsdienst
Ontdek de voordelen van het platform en hoe het werkt
Meest recente klachten
Weigering garantie
Beste, Ik ben de eigenaar van een toyota hilux van bouwjaar 2022 met +/- 50 000 km op de teller. Een paar weken geleden hoorde ik een geluid aan mijn motor en ben hiermee naar de garage gegaan. Bij onderzoek bleek dat er 2 bevestigings bouten van de aircopomp waren gebroken. Mijn wagen is hersteld geweest en er is een garantieaanvraag ingediend bij toyota, deze is geweigerd en ik zou zelf 1/3 van de factuur moeten betalen (1/3 voor toyota en 1/3 voor de dealer). Ik ben van mening dat ik eigenlijk niks zou moeten betalen omdat mijn auto op de moment van het defect nog geen 3 jaar oud was en +/- 47 000 km had. Toyota geeft 10 jaar garantie of tot 200 000 km volgens hun reclame. Ik heb de lijst met de onderdelen die on de garantie vallen opgevraagd en de aircopomp zit er wel degelijk tussen maar omdat deze niet stuk is word de garantie geweigerd. Ik ben zelf een autotechnieker met meer dan 20 jaar ervaring, ik heb de afbroken bouten gezien, naar mijn mening zijn deze afgebroken door slechte montage, te vast gedraaid waardoor ze zijn gerokken en hun sterkte verloren zijn ofwel zijn de bouten van slechte kwaliteit geweest. In geen van beide gevallen kan ik er zelf iets aan doen. Ik word al het ware gestraft omdat ik te snel naar de garage ben gereden, ik had beter doorgereden tot de pomp er was afgevallen en waarschijnlijk een berg extra schade had gemaakt,dan was alles wel garantie geweest. Ik heb reeds een mail gestuurd naar de garantie dienst van toyota maar kreeg te horen dat de " specialisten" hebben beslist dat het geen garantie was en dat dit niet meer onomkeerbaar was. Ik heb ook de vraag gesteld wat dan volgens de "specialisten" de reden was voor het breken van de bouten maar hier heb ik nog geen antwoord op gehad. Ik vind persoonlijk dat toyota eigenlijk "valse reclame " maakt met hun 10 jaar garantie tot 200 000 km. Mijn auto voldoed aan alle criteria om binnen deze garantie te vallen, hij is steeds op tijd op onderhoud geweest bij een officiële dealer. Ik snap dus niet waarom ik nog een deel van de factuur zou moeten betalen. Met vriendelijke groeten, Dierckx Dirk
Distributieriem PureTech-motor ProAce City Verso
Beste Op 17/01/2021 hebben wij een Toyota ProAce City Verso SWB met PureTech-motor 1.2 benzine besteld en deze werd in mei 2022 geleverd en in gebruik genomen. Het onderhoud wordt gedaan door een onafhankelijk garagist. Begin maart 2025 kregen wij enkele meldingen dat er olie te kort was waarbij wat olie werd bijgedaan, telkens onder de maximum-lijn van de peilstok. Op 14 maart 2025 kwam de melding dat er oliedrukverlies was en dat de motor onmiddellijk diende stilgelegd te worden. De wagen diende getakeld te worden. Zowel de pechverhelper als onze garagist gaven mee dat het een gekend probleem is bij het type motor dat in onze wagen steekt: een natte distributie-riem die afslijt waardoor de olie-aanzuigzeef verstopt en er een onderdruk gecreëerd wordt. Nochtans had de wagen op dat moment pas 82198 km op de teller. Het euvel kon worden hersteld. Weliswaar met een factuur van 1544,78 euro. Navraag en opzoekingen leren ons dat dit type motor frequent voor problemen met de oliedruk zorgt, zelfs voor de voorziene interval voor vervanging van de distributieriem. De fabrikant zou de garantietermijn hebben opgetrokken. Er is contact geweest van onze garagist met Toyota waar men meegaf dat de auto nét niet meer onder de garantie valt waardoor hij zelf de herstelling heeft uitgevoerd. Intussen hebben we zelf contact opgenomen met Toyota Belux die aangeeft dat er inderdaad een garantie-uitbreiding is, op voorwaarde dat het onderhoud in orde is, met een maximale speling van 23.000 km tussen twee onderhoudsbeurten (onderhoudsschema 1 jaar/20.000 km, eerst bereikte limiet). Voor één onderhoudsbeurt werd volgens hen de interval met 1523 km overschreden waardoor de wagen helaas net buiten de garantie viel voor de herstelling. Er wordt echter niet vermeld waar dit wordt beschreven of opgelegd. Opnieuw volgens professionelen kan dit niet de oorzaak zijn van de problemen met de oliedruk. We hebben Toyota Belux andermaal gecontacteerd met de boodschap dat wij niet akkoord konden gaan met het feit dat er geen garantie dekking is gezien het éénmalig overschrijden van een (waar beschreven?) opgelegde onderhoudsinterval niet de oorzaak kan zijn van een alom gekend probleem van dit motortype. Deze vraag op 12 april aan Toyota Belux om hun besluit te heroverwegen werd niet meer beantwoord... Kort samengevat: wij zijn van mening dat dit wel onder de verlengde garantie valt! Verzoek aan Toyota om een tegemoetkoming.
Klachten over mijn splinter nieuwe toyota proace, Plaatnummer: 2FPM876 Chassisnummer: YARVEEHTMGZ291
Geachte heer/mevrouw, Op 5 juli jL, heb ik mijn splinternieuwe Toyota ProAce (Plaatnummer: 2FPM876, Chassisnummer: YARVEEHTMGZ291747)opgehaald bij de autodealer in Mol. Kort na het in gebruik nemen van de auto merkte ik een sterke rubbergeur onder de motorkap op, die zeer intens was. Mijn kinderen hebben op dat moment ook al veel rook ingeademd. Dit gebeurde op een vrijdagavond. Ik heb de auto toen geparkeerd en niet meer gebruikt. De volgende ochtend, op zaterdag, heb ik direct de autodealer in Mol gebeld en de situatie uitgelegd. Ik mocht op maandag langskomen om de auto te laten controleren. Op maandag was er nog steeds een lichte geur onder de motorkap aanwezig. Na inspectie door de monteur werd mij verteld dat er niets aan de hand was en dat de geur normaal was bij een nieuwe auto. Dit verbaasde mij, aangezien toen de hele cabine naar rook stonk. Omdat ik in augustus met mijn gezin op vakantie zou gaan, adviseerde de Toyota-dealer mij om de auto vlak voor vertrek nogmaals te laten controleren. Op 2 augustus ben ik opnieuw naar de dealer gegaan voor een controle. Op 10 augustus, vlak voor ons vertrek op vakantie, zijn we een dagje naar de Efteling in Kaatsheuvel geweest. Op de heenweg waren er geen problemen, maar op de terugweg, na slechts vijf minuten rijden, begon er veel rook uit de uitlaat en onder de motorkap te komen terwijl we nog op de parkeerplaats van de Efteling waren. Mijn kinderen en vrouw raakten in paniek en verlieten het voertuig, ondanks de drukte op de parkeerplaats. BHV’ers kwamen langs en de brandweer werd erbij geroepen. Zij onderzochten de auto grondig; er kwam nog steeds veel rook onder de motorkap vandaan en het motorblok was erg warm. Uiteindelijk heb ik de pechhulp van Toyota gebeld. Omdat het inmiddels rond 23:00 uur was, werd er iemand van de ANWB gestuurd om de auto weg te slepen. We kregen geen vervangende auto aangeboden, maar er werd wel een taxi geregeld die ons naar huis bracht. Rond 01:00 uur arriveerde de taxi, en om 02:00 uur waren we thuis. Ik deel dit verhaal omdat ik zeer teleurgesteld ben in Toyota en ik heb geen vertrouwen meer in mijn auto. Dit is de tweede keer dat zoiets gebeurt en beide keren waren mijn kinderen aanwezig. Mijn vakantie kan hierdoor niet doorgaan. Ik heb inmiddels 50.500,00 euro uitgegeven voor de aanschaf van de Toyota ProAce en voel mij enorm in de steek gelaten. Ik zou het zeer op prijs stellen als u mij wilt helpen. Ik wil deze auto niet meer. Hij is niet veilig voor mij, niet voor mijn kinderen, en ook niet voor andere weggebruikers. Ik hoop dat Toyota zijn verantwoordelijkheid neemt en mij gemoedsrust kan bieden.
Problemen met levering van een auto
Beste, Ik heb een tweedehands auto gekocht op 02/05/2024, maar ik heb geen bewijs gekregen dat de onderhoud van de auto in orde is. Zij zeiden dat zij kunnen geen bewijs geven, maar kan ik dat later in de app vinden, en alles komt in orde, maar nog altijd niet.Ik heb de Hybride Health Check attest ook niet gekregen.Vandag ben ik terug geweest naar de garage en zij zeiden dat de baterie plat was en ik moest eerst minimum 500 km rijden voor dat zij kunnen dat opnieuw checken, maar zij zeiden niet dat moet ik terug komen na 500km. Vandaag heb ik de attest voor hybride gekregen, maar voor de onderhoud NEE! Zij zeiden dat een probleem in de app is en komt zeker in orde. Alles is super bizar, want ik heb gevraagd op een andere garage informaties over de auto en de informaties zijn in hun systeem juist dezelfde als op de app, dat betekent in mijn opinie, dat geen probleem in de app is. Ik heb gevraagd als de auto bij een ongeval betrokken was. Zij zeiden: nee, maar in de app merk ik enkele reparaties en toen heb ik gevraagd wat reparaties zijn die, zij konden ook niet antwoorden. De andere garage zei dat ik een auto met problemen heb gekocht. Ik ben super teleurgesteld, omdat ik dit bedrijf en zijn dealers vertrouwde. Ik vind dat ben ik niet correct geholpen, misschien ook bedrogen , misschien omdat ik een vrouw ben of omdat ik van andere land ben, ik begrijp echt niet waarom. In mijn opinie en in vergelijk met de andere garages kan niet zoiets. Ik hoop echt dat kan ik door jullie geholpen worden. Mvg. Ana Secara
toyota rav4 : 2e sleutel en laadtoestel
Beste,op 15/04/2022 bestelde we onze RAV4PHEV, levering beloofd in November '22. Uiteindelijk de wagen in ontvangst mogen nemen op 31/05/23, 6 maanden later. Jammer genoeg Mr E., er is maar 1 sleutel beschikbaar voor uw wagen. De tweede volgt snel. Ook de laadkabel met type Mennekes stekker(drijfkracht) was niet bij de levering.Na 6 maanden en enkele onbeantwoorde mails van de dealer, nog altijd geen tweede sleutel.Op 27/11/23 stuurden we daarom een aangetekende brief naar Toyota Belgium met de vraag wanneer we onze tweede sleutel en laadkabel mochten verwachten. Hierop kregen we wel een mail terug met het antwoord dat we al tevreden mochten zijn dat we de wagen toch al hadden en nog wat geduld moesten hebben voor de sleutels!We zijn nu 21/04/24, bijna 1 jaar later, en nog altijd geen tweede sleutel en laadkabel!! Onbegrijpelijk!!!Wanneer mogen we een afronding verwachten van dit dossier?Een goede wagen, maar ontevreden klant.vr gr Geert
Hulp nodig?
Bedrijven antwoorden doorgaans binnen 3 werkdagen. Als het langer duurt, neem contact op met ons.
Bel ons
Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).
Informatie voor bedrijven
Informatie voor consumenten