Scoredetails
- Totaal aantal klachten
- 155
- Aantal klachten *
- 45
- Afgesloten klachten*
- 88%
- Antwoordratio*
- 7 dagen
Bedrijfsscore uitgelegd
De bedrijfsscore op ons platform weerspiegelt hoe goed het bedrijf een geschil met de consument op een minnelijke manier kan oplossen.
De score wordt berekend op basis van drie criteria:
De score wordt berekend op basis van de afgelopen 12 maanden.
Indien er geen score wordt getoond, betekent dit dat we nog onvoldoende gegevens hebben over het bedrijf.
Klachtenafhandelingsdienst
Ontdek de voordelen van het platform en hoe het werkt
Meest recente klachten
Terugbetaling "borg"
Beste, Wij boekten een reis naar Madeira via Sunweb en huurden een auto via Sunny Cars. Op 11-08-2025 arriveerden wij in Madeira. Wij pikten de huurauto ( Funchal Drive ) op maar stelden vast dat het voertuig defect was ( versleten koppeling ). De afstand tussen Funchal Drive, waar wij de auto oppikte en het hotel dat boven op een berg lag was ongeveer 18 km. Op 12-08-2025 meldden wij het probleem bij Funchal Drive en verzochten hen het voertuig te komen ophalen omdat ik de auto niet meer vertrouwde in de bergen. Funchal Drive stelde voor om met het voertuig naar hun bedrijf te komen. Funchal Drive kon geen ander voertuig ter beschikking stellen en stuurde ons terug de baan op met hetzelfde defecte voertuig. Wij beperkten onze auto-uitstappen tot het strikt minium. Op zaterdag 16-08-2025 begaf de koppeling finaal. Het voertuig moest getakeld worden en werd ons een ander voertuig ter beschikking gesteld, welke wij maandag 18-08-25 ingeleverd hebben. Funchal Drive stelt ons in gebreke en verantwoordelijk voor de herstellingskosten voor een bedrag van 1.843,30 € omdat het volgens hen om een bestuurdersfout ging. Er werd in eerste instantie 1.000 € van onze rekening gehaald. Die na klacht van ons teruggestort werd. Maar later werd 298,40 € afgehaald van de bankrekening. Van alles hebben wij schriftelijke bewijsstukken. ( de onmiddellijke in kennisstelling van het defect, enz ). Bij thuiskomst werd Sunweb onmiddellijk van deze feiten in kennis gesteld en hebben wij een claim van 705 € ingediend ( = kostprijs huurauto) omdat wij geen normaal gebruik van de huurwagen genoten. Na 6 weken ( = redelijke termijn ) nog geen beslissing van Sunweb noch terugbetaling van de "borg" ( 298,40 € ) Graag uw advies, Gaston Houben
Bekijken van potentiele boeking wordt als definitieve boeking aanzien
Bij het bekijken van een reis op verschillende touroperators (Sunweb, TUI, Corendon) krijgen we plots een melding van Sunweb dat onze boeking rond is en dat er aan de betaling moet voldaan worden, wanneer we deze reis willen annuleren krijgen we de melding dat we 1200 euro annulatiekosten moeten betalen. Wij hebben die reis nooit geboekt, trouwens ook geen betaalmethode of iets dergelijks ingegeven. Toch blijft de klantenservice van Sunweb volhouden dat wij de reis geboekt hebben. Als ik de klachten hier op Test Aankoop lees mbt Sunweb zie ik dit af en toe terugkomen, bij andere touroperators wordt je reis even "vastgehouden" voor 24 of 48 uur en wordt deze geanuleerd indien er in deze tijdsperiode niet betaald wordt of als je zelf aangeeft niet verder te willen, bij Sunweb echter is het bekijken van de finale boekingspagina echter voldoende om dit als bindend te aanzien. Los van het feit dat we dit meteen hebben proberen rechtzetten door te melden dat we geen intentie hadden om verder te gaan met de boeking, krijgen we toch de melding dat we ofwel de annuleringsvergoeding moeten betalen of dat we 35 euro pp moeten betalen voor een omboekingskost (wat wil zeggen dat we het bedrag toch nog mogen ophoesten maar voor een andere reis - bij hen uiteraard). Als wij de enige waren met deze klacht kon ik nog ergens begrijpen dat we in de fout gegaan zijn maar ook hier bij Testaankoop en in de reviews zie ik deze soort klacht terugkeren. Vind het maffiose praktijken in alle eerlijkheid. Ik kan in een minuut of 10 een mailadres aanmaken en op een andermans naam gaan boeken met een fake login, zal Sunweb deze personen dan ook aan deze boeking houden?
niet geboekt, als nog een reservering ontvangen
Hierbij wil ik een formele klacht indienen tegen Sunweb over een vakantieboeking die volledig onterecht aan mij is toegewezen, zonder dat ik deze ooit heb bevestigd of afgerond. De afgelopen weken heb ik via meerdere websites, waaronder die van Sunweb, vakanties vergeleken. Zoals gebruikelijk bij online oriënteren, ben ik ook op jullie site meerdere keren door de boekingsstappen gegaan bij verschillende accommodaties, louter om informatie op te vragen en prijzen te vergelijken. Dit deed ik bij meerdere hotels. Ik heb echter op geen enkel moment op ‘boeken’, ‘bevestigen’ of een gelijkaardige knop gedrukt, en ik heb ook geen betaling uitgevoerd. Toch kreeg ik gisterenavond om 19u plots een e-mail met de vraag of ik nog een annuleringsverzekering wilde toevoegen aan een zogezegde boeking. Die mail heb ik pas vandaag gelezen. Vanochtend had ik 2 gemiste oproepen van Sunweb Nederland en lieten ze mij een voicemail achter met de mededeling dat ik een openstaande factuur heb voor een reis die overmorgen vertrekt. Tot dat moment wist ik niet eens dat er zogezegd een boeking op mijn naam stond. Toen ik mijn mailbox nakeek, ontdekte ik dat de bevestigingsmails van deze zogenaamde boeking in mijn ongewenste e-mail (spam) waren terechtgekomen. Dat is vreemd, want de herinneringsmail over de annuleringsverzekering kwam wél netjes in mijn hoofd-inbox terecht. Hierdoor had ik geen kennis van enige bevestiging, reservering of verplichting, tot het al veel te laat was. Ik heb telefonisch contact opgenomen met de klantendienst van Sunweb en kreeg te horen dat annuleren nu niet meer mogelijk is zonder het volledige bedrag te betalen. Dat is onacceptabel. Ik heb nooit bevestigd, nooit geboekt en ben dus ook geen enkele betalingsverplichting aangegaan. Ik voel mij dan ook ernstig misleid en zelfs opgelicht. Ik ben online gaan zoeken en tot mijn verbazing blijkt dat meerdere andere klanten gelijkaardige ervaringen hebben gehad met Sunweb. Dit patroon is zorgwekkend en wijst op een probleem in het reserveringssysteem, dat zonder duidelijke eindbevestiging boekingen activeert. deze reis is ook ver uit mijn budget en Ik eis dat deze onterechte boeking onmiddellijk en kosteloos geannuleerd wordt. Ik hoop dat Sunweb deze fout onmiddellijk rechtzet.
Namen niet op passagierslijst
Op 7 juli boekte ik via Sunweb een last-minute reis voor mezelf en mijn 15-jarige dochter. Op 8 juli kwamen we om 13u aan in Zaventem voor onze vlucht van 15u30. Aan de incheckbalie bleek dat we niet op de passagierslijst stonden. We moesten drie keer zelf Sunweb bellen, kregen tegenstrijdige info, werden vergeten aan de balie, en konden pas om 14u50 inchecken amper 40 minuten voor vertrek. Mijn dochter heeft een genetische aandoening, autisme, ADHD en een EDC-kaart. Ik heb dit ter plaatse gemeld, maar we kregen geen enkele hulp of begeleiding. Haar beperking op zich was niet het probleem. Als we gewoon normaal en op tijd hadden kunnen inchecken, was dit geen enkel issue geweest. Het is precies door de chaos, onzekerheid en stress dat de situatie voor haar (en voor mij als moeder) onhoudbaar werd. In hun reactie zegt Sunweb dat we “laat boekten” en dat er geen beperking vermeld stond in het dossier. Maar: De boeking werd volledig correct en tijdig door mij gedaan via hun systeem. Als zij zulke reizen niet correct kunnen uitvoeren, moeten ze ze niet aanbieden. En dat ik haar beperking niet vooraf online doorgaf, verandert niets aan de realiteit: ik meldde het actief ter plaatse en kreeg nul hulp. Sunweb toont geen erkenning van de fout, noch van de impact die deze situatie had op ons. Onze vakantie waarvoor we €3000 betaalden begon in totale chaos. Wij hebben als klant alles correct gedaan, en verwachten minstens dat Sunweb daar verantwoordelijkheid voor opneemt. Ik heb zelf al contact opgenomen met Sunweb. Hun medewerker bevestigde per e-mail dat wij geen enkele compensatie krijgen, ondanks de duidelijk aantoonbare fout en de impact op onze reisstart. De motivatie die zij gaf (“late boeking” en “geen melding beperking”) schuift de verantwoordelijkheid volledig naar ons, terwijl de fout aantoonbaar bij hen ligt. Deze houding toont geen enkele bereidheid tot erkenning, noch tot oplossing. Mijn verwachting: Erkenning van hun fout, en een redelijke compensatie voor de stress, onzekerheid en fysieke impact die wij ondervonden volledig buiten onze wil om.
Douche glas ongeval
Wij hebben 5 dagen in Griekenland gezeten met Sunweb in hotel Stella aqua resort (Kreta) daar is in het midden van de vakantie de glazendeur van de douche door roest de onderste scharnier afgebroken toen ik deze open deed en in 1000 stukken gevlogen. Waardoor ik verschillende wonden had aan mijn arm, rug, hoofd, voet, hand. De EHBO melde mij dat ik niet meer in het water mocht wat onze vakantie ook effectief voor de helft heeft verpest en we dus niet meer volledig konden genieten. Ik kon niet het water in, of met mijn zoon in het kinderbad spelen. En dit in een aqua resort… Ik heb nog foto’s maar die zijn boven de 3MB per stuk
Hulp nodig?
Dit bedrijf antwoordt doorgaans binnen de 7 dagen.
Als het langer duurt, neem contact op met ons.
Bel ons
Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).
Informatie voor bedrijven
Informatie voor consumenten