Onaanvaardbaar

0 punten Info

Dit bedrijf heeft een slechte score


Als je hulp nodig hebt, bel onze advocaten

Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).

Meest recente klachten

D. W.
22/12/2025

Klacht betreffende langdurige vertraging en gebrek aan communicatie door Ami Belux

Geachte, Graag dien ik via deze weg een formele klacht in tegen Ami Belux (Citroën) wegens aanhoudende leveringsproblemen, tegenstrijdige communicatie, gebrek aan transparantie en een totale afwezigheid van klantendienst. Op 30 juli 2024 heb ik een Citroën Ami besteld en het volledige aankoopbedrag onmiddellijk betaald. In september werd het voertuig reeds ingeschreven bij mijn verzekering, aangezien de voorziene levering eind oktober zou plaatsvinden. Deze leverdatum werd echter niet nagekomen. Na herhaaldelijk bellen en mailen ontving ik uiteindelijk bericht dat de vertraging te wijten was aan een logistiek probleem met de logo’s, waardoor de levering verschoven werd naar begin december. Begin december ontving ik vervolgens per e-mail de bevestiging dat de levering uiterlijk tegen 17 december zou plaatsvinden. Aangezien ook deze datum verstreek zonder levering of verdere communicatie, heb ik opnieuw contact opgenomen. Na lange tijd werd mijn telefoongesprek uiteindelijk beantwoord, waarbij mij werd meegedeeld dat de levering zou plaatsvinden op 19 december. Vandaag zijn we 22 december, en opnieuw is er geen levering gebeurd. Bovendien ontvang ik sindsdien geen enkele reactie meer op mijn e-mails en wordt de telefoon opnieuw niet opgenomen. Er is dus opnieuw sprake van volledige radiostilte, ondanks meerdere pogingen tot contact. Sindsdien probeer ik Ami Belux te bereiken om een duidelijke en betrouwbare stand van zaken te verkrijgen, helaas zonder enig resultaat: Telefonisch beland ik telkens lange tijd in de wachtrij zonder iemand te bereiken. Meerdere e-mails blijven onbeantwoord. Er wordt geen concrete leverdatum meer gecommuniceerd en geen enkele vorm van opvolging of ondersteuning geboden. Deze situatie is voor mij bijzonder frustrerend en onaanvaardbaar. Ik heb al mijn verplichtingen correct en tijdig nagekomen, terwijl ik ondertussen al maanden geconfronteerd word met herhaalde uitstel, tegenstrijdige informatie en een compleet gebrek aan respect voor de consument. Dit heb ik nog nooit meegemaakt binnen een professionele klantrelatie. Ik vraag Test Aankoop om: Mijn klacht formeel te registreren. Bemiddeling op te starten bij Ami Belux om eindelijk een duidelijke en bindende leverdatum en correcte communicatie te bekomen. Alvast dank voor uw ondersteuning.

In behandeling
N. D.
16/12/2025

Levering en communicatie

Beste Ik wil een klacht indienen wegens het niet nakomen van een beloofde levertermijn en het gebrek in communicatie. Op 18 sept krijgen we een mail met de belofte dat binnen de 3weken onze citroen ami zou geleverd worden. Intussen is het al december en hebben nog niks ontvangen. Mails worden niet beantwoord en de nummers van de klantendienst werken niet. Mijn moeder, 70j is er het hart van in omdat dit voor haar, sedert ze weduwe is geworden haar enige vorm van transport is, haar vrijheid. Bedankt alvast

In behandeling
J. D.
17/11/2025

Levering en communicatie

Geachte mevrouw/heer, Beste, Graag wil ik een formele klacht indienen tegen Citroën Ami België wegens het structureel uitblijven van levering en communicatie omtrent de bestelling van een Citroën Ami. Situatie Bij aankoop op 16/07 werd een levertermijn bevestigd uiterlijk in de week van 5 november 2025. Er werd me echter telefonisch meegegeven dat dit veel sneller kon indien ik het volledige bedrag snel betaalde. Ik heb het volledige bedrag gestort op 04/08. Er is mij toen gevraagd om de papieren in orde te brengen en de wagen reeds te verzekeren. Toen ik dit in orde had gebracht tegen 19/08 ontving ik e-mail dat ik ten laatste binnen de 3 weken mijn Ami in ontvangst zou mogen nemen. Sindsdien zijn de meer dan 3 weken al lang verstreken. Bovendien zijn we nu ook al goed voorbij de oorspronkelijke uiterste leveringsdatum. In Augustus kon ik de klantendienst nog vlot bereiken maar dat is met de tijd alleen maar moeilijker geworden. Ik heb tientalle telefonische pogingen ondernomen. Sinds midden september geraakte ik bijna nooit binnen bij Citroën Ami. Telkens bij Citroën eigen klantendienst, werd mij verzekert dat ze zouden terugbellen (dat gebeurde systematisch niet) een medewerker (ik kan u die naam bezorgen) belde mij één keer terug, die aangaf dat het voertuig “geblokkeerd” stond, zonder verdere toelichting of opvolging. Ik zou normaal worden gecontacteerd met meer info (maar ook dit was niet het geval). - beloofde antwoorden op vragen (op bijvoorbeeld mijn vraag tot tegemoetkoming, zie infra) die nooit werden verstuurd; Laatste contact van Citroën was een mail (24 oktober). Ik heb toen een tegemoetkoming gevraagd om: of mijn verzekering te betalen voor de periode dat dit voertuig verzekerd is maar ik er niet mee kan rijden, of de wagen aan huis te leveren ipv aan de garage. Sinds die datum is er geen enkele update ontvangen (na reminder e-mails) en krijg ik ze niet meer aan de lijn. Nog geen enkele communicatie m.b.t. levering, tegemoetkoming, etc. => Ernst van de situatie - De wagen is verzekerd maar niet geleverd → onredelijke kosten en risico’s voor de consument - Citroën geeft geen informatie, geen oplossing en geen planning - Dit is in strijd met de verplichting tot duidelijke en volledige informatie bij verkoop. Mijn vraag aan Test Aankoop Ik wens ondersteuning in: - het verkrijgen van een duidelijke en onmiddellijke statusupdate; - het bekomen van een realistische en bindende levertermijn met mogelijkse compensatie voor de onduidelijke en foutieve communicatie en lange wachttijd voor levering. Alvast bedankt om dit op te nemen! Met vriendelijke groet, Jacques P.s. ik kan u alle documentatie bij contactname bezorgen.

Afgesloten
S. K.
9/11/2025

Levering en communicatie

Beste, Graag wil ik een formele klacht indienen tegen Citroën Ami België wegens het structureel uitblijven van levering en communicatie omtrent de bestelling van een Citroën Ami. Situatie Bij aankoop werd een levertermijn bevestigd uiterlijk in de week van 21 september 2025. Op basis van deze bevestiging werd de wagen bovendien reeds verzekerd. Sindsdien zijn meer dan 8 weken verstreken zonder enige concrete informatie over de levering, ondanks: - meer dan tien telefonische pogingen (meestal wachttijden van 40–50 min); Nooit geraakte ik binnen bij Citroën Ami en telkens als ik bij Citroën eigen klantendienst zat, werd mij verzekert dat ze zouden terugbellen (nooit gebeurd) - een medewerker belde mij één keer terug, die aangaf dat het voertuig “geblokkeerd” stond, zonder verdere toelichting of opvolging. Ik zou normaal worden gecontacteerd met meer info (maar ook dit was niet het geval). - beloofde e-mails die nooit werden verstuurd; Laatste en tevens ook het enige contact van Citroën was een mail (15 oktober) Op 15 oktober werd bevestigd dat het dossier was doorgestuurd en dat men mij verder zou informeren. Sinds die datum is geen enkele update ontvangen. Nog geen enkele communicatie. Ernst van de situatie - De wagen is verzekerd maar niet geleverd → onredelijke kosten en risico’s voor de consument - Citroën geeft geen informatie, geen oplossing en geen planning - Dit is in strijd met de verplichting tot duidelijke en volledige informatie bij verkoop (Boek VI, Economisch Recht) Nog enkele details: - De medewerker bij Citroën klantendienst (algemeen) legde de telefoon op nadat ik haar naam vroeg omdat ze zeer onbeleefd was en zei dat ik niet uit naam van mijn grootmoeder mocht bellen (wat wel was, want al mijn gegevens staan onder het voertuig) - Ik werd per ongeluk in cc gezet in het dossier van een andere klant. Dit was een vergissing vanuit Citroën, maar naar privacy en klantegegevens toe, niet optimaal. Mijn vraag aan Test Aankoop Ik wens ondersteuning in: - het verkrijgen van een duidelijke en onmiddellijke statusupdate; - het bekomen van een realistische en bindende levertermijn met mogelijkse compensatie voor de onbestaande communicatie. Alvast enorm bedankt! Vriendelijke groet, Savannah

Afgesloten
T. S.
24/06/2025

Terugroepactie airbags

Naar aanleiding van de terugroepactie die geldt op alle Citroën C3's (geproduceerd tussen 2016-2020): Het feit dat er een 'stop drive' wordt uitgeroepen, waarna er verder geen communicatie komt, is schandelijk. Dat ik daarna asap een afspraak wens te maken bij een Citroëngarage en ik minstens twee weken moet wachten, is mogelijks nog erger. Ik ben afhankelijk van mijn auto voor mijn woon-werkverkeer en wil niet rondrijden met deze airbags. Een 'stop drive' uitroepen, om dan geen alternatief aan te bieden, is ronduit schandalig. Ik eis niet alleen open communicatie, maar ook een proactieve houding van de fabrikant. Oplossingen aanbieden, zowel op mobiliteits- als herstellingsvlak, is het eerste wat in het bedrijf zou moeten opkomen.

Afgesloten

Hulp nodig?

Dit bedrijf reageert niet.

Bel ons

Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).

Informatie voor bedrijven

Meer over onze dienst

Informatie voor consumenten

Meer over ons platform