Bedrijfsscore uitgelegd
De bedrijfsscore op ons platform weerspiegelt hoe goed het bedrijf een geschil met de consument op een minnelijke manier kan oplossen.
De score wordt berekend op basis van drie criteria:
De score wordt berekend op basis van de afgelopen 12 maanden.
Indien er geen score wordt getoond, betekent dit dat we nog onvoldoende gegevens hebben over het bedrijf.
Klachtenafhandelingsdienst
Ontdek de voordelen van het platform en hoe het werkt
Meest recente klachten
KLACHT : capaciteitstarief en digitale meter
Besteik wens hierbij klacht te maken tegen geplande capaciteitstariefde grootste reden waarom digitale meters worden uitgeroldis voor de mensen op meer te kunnen belastenik heb airco en doorstromer ketel op elektric dus in de zomer gaat gewoon bij veel mensen de factuur ferm naar omhoog het is gewoonweg een heel onmogelijk gepuzzel om alles te liggen dirigeren om geen hoog piekverbruik te hebben
Discriminatie door plaatsing digitale meter
Kopie van klacht bij FluviusMevrouw, Mijnheer,Als eigenaar van zonnepanelen sedert 2012, werd ik in augustus 2020 verplicht om mijn analoge, terugdraaiende teller te laten vervangen door een digitale meter. Weigering was niet mogelijk. Fluvius verzekerde me dat het overschot aan geproduceerde stroom nog altijd gecompenseerd zou worden zoals voorheen. Voor de installatie van die terugdraaiende teller had ik nota bene in 2012 al moeten betalen.Op 14 januari 2021 heeft het Grondwettelijk Hof verschillende bepalingen uit het Vlaams energiedecreet ‘digitale meters’ vernietigd waaronder ook de ‘terugdraaiende teller’ voor prosumenten.Als gevolg hiervan blijkt dat ik geen compensatie meer zou krijgen voor het overschot aan stroom dat mijn installatie produceert.Ik voel me zwaar gediscrimineerd omdat ik mooi in de pas gelopen heb en de digitale meter aanvaard heb, terwijl er mensen zijn die de meter via een omweg van 'niet thuis' of 'geen verlof' meer geweigerd hebben. Zij genieten nog altijd van hun terugdraaiende meter en wel minstens tot 2025.Wat zullen jullie ondernemen om mensen zoals ik te compenseren?Bedankt
Zonnepanelen: discriminatie van burgers met een digitale meter
Eind 2019 installeerde wij 34 zonnepanelen (13500€), goed voor een jaarlijkse productie van 11930 kWh. Deze installatie, die drie maal het gemiddelde verbruik van een gemiddeld gezin dekt, is er gekomen om op een milieuvriendelijke manier de elektriciteitskosten te dekken en om zelfbedruipend te zijn, wat volop werd aangemoedigd. Alle gemaakte beloftes over het behoud van een terugdraaiende (of -tellende) meter, werden echter en cours de route verbroken, wat voor heel veel mensen, een zeer zwaar financieel verlies betekent. Bij plaatsing van de digitale meter, kregen wij van Fluvius stellig de garantie, dat mét een digitale teller, het 15 jaar terugtellen verzekerd bleef. Zoals echter pijnlijk duidelijk werd, gaat het hier om contractbreuk. Dat de VREG reeds lang waarschuwde dat een compensatiemechanisme voor prosumenten met een digitale meter in strijd zou zijn met de federale bevoegdheden en de bevoegdheden van de regulator, is niet de verantwoordelijkheid van de burger, maar van de politiek. Die wordt immers door de burger verkozen om hen in eer en geweten te vertegenwoordigen. De beslissing tot opschorting van de terugdraaiende meter treft dus enkel de burger. Maar we komen tot de kern van de zaak. Fluvius, bij monde van de Vlaamse Regering, heeft beslist om de uitrol van de digitale meters, bij eigenaars van een analoge teller, op te schorten tot 2025, wat uiteraard heel goed nieuws is voor deze groep mensen. Maar dit betekent terzelfdertijd ook dat eigenaars van een digitale meter nóg meer worden gediscrimineerd t.o.v. deze groep. Deze pauzeknop houdt immers in dat eigenaars van een analoge meter een aanzienlijk financieel voordeel krijgen t.o.v. de eigenaars die reeds een digitale meter werden opgedrongen, hoewel beide groepen van dezelfde regering, op hetzelfde ogenblik, dezelfde garanties kregen. Dit is pure discriminatie en dus een misdrijf. De voorgestelde compensatieregeling voor eigenaars van een digitale meter is een aalmoes (in onze specifieke situatie compenseert deze premie ons verlies gedurende 3 jaar, en daar bovenop verdubbelt onze jaarlijkse energiefactuur). Wij vragen daarom:- een billijke vergoeding voor de energie die we terug op het net plaatsen (cf. Nederland en Duitsland) of- dat de digitale teller blijft terugtellen, tot wanneer alle digitale meters zijn uitgerold (geen discriminatie, want dezelfde beloftes werden gemaakt voor iedereen).
digitale meter zonnepanelen
Ik las vandaag dat zonnepaneeleigenaars tot 2025 uitstel kunnen vragen voor het plaatsen van de digitale meter . Pech voor ons, eigenaars van zonnepanelen, geplaatst in 2017 én de grote pech dat we in augustus 2020 verplicht zijn geweest een digitale meter te laten plaatsen, met de belofte dat we nog 15 jaar konden genieten van de terugdraaiende teller vanaf de plaatsing in 2017, nog 10 jaar dus in ons geval.Het is een grote schande dat het Grondwettelijk Hof de terugdraaiende teller voor nog 15 jaar heeft afgeschaft.Maar blijkbaar mag er wel discriminatie zijn tussen de zonnepaneeleigenaars: diegene die het geluk hebben nog over een analoge meter te beschikken, kunnen nog 4 jaar dag en nacht genieten van hun zonnepanelen en zorgen dat hun digitale meter voor 2025 geplaatst is, dan krijgen ze ook nog de compensatiepremie.De pechvogels, zoals wij, die al een digitale meter kregen opgedrongen zijn twee maal achteruit gesteld: ze kunnen niet meer van de 15 jaar terugdraaiende teller genieten, maar ook het plaatsen van hun meter niet uitstellen.Fluvius gecontacteerd om te zeggen dat ik terug een analoge meter wil geplaatst hebben ipv de digitale, maar kreeg het antwoord dat dit niet kon. Ze verwees me naar een klacht indienen bij VREGWat heeft de overheid toch gebakken lucht verkocht destijds om de zonnepanelen te promoten...Verder zijn er groepen die niet gediscrimineerd mogen worden (mensen zonder zonnepanelen), maar de andere groep (zonnepaneeleigenaars die al een digitale meter verplicht hebben moeten plaatsen) blijkbaar wel! Allemaal zo onrechtvaardig!
digitale meter
beste,vorige week werd thuis de digitale meter geplaatst. Er werd me beloofd dat de meter geen nadeel zou leveren want de meters zouden worden verrekend de volgende 15 jaar . het enige verschil was dat de meter nu digitaal werd uitgelezen. Als we zouden weigeren om de meter te plaatsen zou de stroom afgesloten worden en als we hem terug moeten aansluiten dan zou dat € 3000 kosten. Omdat we dus toch nog het voordeel zouden hebben - liet ik ze de meter plaatsen .Ik zou eens willen weten hoe ze bepaald hebben wie wanneer een meter moet krijgen. wij hebben samen met ons schoonbroer een huis gebouwd. Bij ons is de meter geplaatst, bij hen is zelfs nog geen aanvraag ingediend. beide woningen hebben zonnepanelen liggen.ik vind niet dat ze ons kunnen benadelen. wij hebben dezelfde investeringen gedaan en wij zijn nu de dupe omdat de meter al geplaatst is. wij hebben geopteerd voor een energie neutrale woning ( EPB 18) met veel zonnepanelen en zijn nu de dupe van de nieuwe reglementering. Ik heb nog nooit gehoord dat een bedrijf zijn verkoopsvoorwaarden niet moet nakomen. maar de regering kan dat blijkbaar wel. blijkbaar is er ook weer een verschil tussen Vlaanderen en WallonieDit moet echt wel rechtgezet worden. en de opmerking van je moet je stroom gebruiken als de zonnepanelen die opwekken. dan moet je wel thuis zijn om uw toestellen te kunnen aanzetten en dan nog. woningen met warmtepomp gebruiken s nachts ook veel stroom. ik hoop echt dat jullie ons kunnen helpen .
Hulp nodig?
Bedrijven antwoorden doorgaans binnen 3 werkdagen. Als het langer duurt, neem contact op met ons.
Bel ons
Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).
Informatie voor bedrijven
Informatie voor consumenten