Scoredetails
- Totaal aantal klachten
- 34
- Aantal klachten *
- 23
- Afgesloten klachten*
- 95%
- Antwoordratio*
- 22 dagen
Bedrijfsscore uitgelegd
De bedrijfsscore op ons platform weerspiegelt hoe goed het bedrijf een geschil met de consument op een minnelijke manier kan oplossen.
De score wordt berekend op basis van drie criteria:
De score wordt berekend op basis van de afgelopen 12 maanden.
Indien er geen score wordt getoond, betekent dit dat we nog onvoldoende gegevens hebben over het bedrijf.
Klachtenafhandelingsdienst
Ontdek de voordelen van het platform en hoe het werkt
-
1. Verstuur je klacht rechtstreeks naar het betrokken bedrijf
-
2. Ontvang een melding van zodra het bedrijf heeft gereageerd
-
3. Geen of een onvoldoende reactie van het bedrijf? Bel ons! Onze advocaten kunnen je helpen.
-
Meer impact voor je klacht dankzij onze steun
-
Onze advocaten staan steeds klaar om op gelijk welk moment tussen te komen
-
Maak je klacht extra krachtig door hem openbaar te maken (optioneel)
Meest recente klachten
Levering krant
Ben reeds 50 jaar geabonneerd op de krant GVA . Sinds een 5 tal weken ontvang ik geen weekend krant meer. Ik heb meermaals getelefoneerd naar jullie om dit te melden . Men zei " we zullen het in orde brengen " Er gebeurd niets . Ik ben van plan mijn abonnement op te zeggen . Ik woon in 2390 Malle Zwanenstraat 2 .
Leveringsprobleem
2 brieven gestuurd, 3 maal gebeld... alles blijft hetzelfde... ge krijgt niemand aan de lijn. Altijd een antwoordapparaat, en ge wordt ni teruggebeld... Ik kan momenteel mijn abonnementsgeld even goed schenken aan een goed doel .
Leveringsprobleem
Al weken geen krant ontvangen. 2 brieven geschreven en 3 maal gebeld. Nooit krijg je iemand aan de lijn, altijd een antwoordapparaat. Er wordt nooit gereageerd, het maakt allemaal geen verschil uit: krant wordt niet geleverd. Zodoende staat GvA al voor tientallen euro´s in ´t krijt bij ons. Toch zag ik dat er parmantig geld van mijn rekening gehaald werd voor mijn ´abonnement ´´ ... ik heb geprobeerd om deze transactie te niet te doen. Ik hervat mijn abonnement van ´ ´t ogenblik dat GvA mij terug kan garanderen dat de krant terug correct geleverd wordt.
Geen kranten gekregen
Het Nieuwsblad is van bezorger veranderd. Op 7 weken heb ik maar 6 kranten gekregen. Ik heb het telkens gemeld en mijn abonnement wordt telkens met 1 dag verlengd. Ik krijg ook kranten cheques en toegang tot de digitale krant. Maar dat interesseert mij niet, ik wil elke ochtend een papieren krant in mijn brievenbus. Waarvoor ik trouwens veel geld betaal. Ik heb al meer dan 10 klachten naar het service center gestuurd, ze beloven een reactie binnen de week maar ik heb nog niks gekregen. Ik heb ook 2x gechat met de klantenservice, daar beloven ze mij terug te bellen maar dat doen ze niet l Ik ben het beu. Ik wil mijn krant
Opzeg GVA
Eerdere klacht 12528891 (mei ll.) Abonnement onv Louisa LEYSEN, Volmolenheide 34 2400 MOL. Na tussenkomst TA probleem tijdelijk opgelost. Blijvende problemen onregelmatigheid of niet levering. Kan abonnement niet rechtsreeks stopzetten: Telefonisch onbereikbaar, terugbellen wordt niet gedaan. Opzegformulier eerst niet aanvaard dan alleen aangetekend tegen betaling. Mailadres wordt niet aanvaard.
Hulp nodig?
Dit bedrijf antwoordt doorgaans binnen de 22 dagen.
Als het langer duurt, neem contact op met ons.
Bel ons
Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).
Informatie voor bedrijven
Informatie voor consumenten
