Bedrijfsscore uitgelegd
De bedrijfsscore op ons platform weerspiegelt hoe goed het bedrijf een geschil met de consument op een minnelijke manier kan oplossen.
De score wordt berekend op basis van drie criteria:
De score wordt berekend op basis van de afgelopen 12 maanden.
Indien er geen score wordt getoond, betekent dit dat we nog onvoldoende gegevens hebben over het bedrijf.
Klachtenafhandelingsdienst
Ontdek de voordelen van het platform en hoe het werkt
Meest recente klachten
niet geleverd, wel betaald
Bestelling gedaan van producten (cocktailshakers) en betaald, nooit levering gezien.
Copyright en nep artikel ontvangen.
Beste, ik heb artikels besteld dat copyright is van een ander bedrijf. De verkoper beweerde eerst dat dit hetzelfde artikel was van de fabrikant en later gaf hij toe dat het niet van de zelfde fabrikant is maar wel hetzelfde doet
Gsm niet ontvangen
Beste ik heb een gsm besteld en die zou geleverd zijn maar ik heb deze niet ontvangen. Ik heb reeds enkele mails gestuurd naar fruugo maar krijg telkens als antwoord: delivered in your letterbox.
Problemen met retour goederen
Beste, ik heb goederen besteld bij black Friday megastore die werken samen met fruugo, mijn goederen komen uit China, ik heb ze gekregen maar waren niet goed, dus heb ik ze geretourneerd. Ik heb dit op eigen kosten moeten doen via DHL, dit heeft mij 328€ gekost. Ik krijg bericht van DHL dat de goederen aangekomen zijn in China maar vastzitten bij de douane. De douane probeert via mail en telefoon de verkoper van de goederen vast te krijgen, geen response. Met gevolg DHL stuurt goederen terug naar mij, waarvoor ik dan nog eens 47€voor heb moeten betalen. Nu zit ik met een schuld bij klarna van 1250€ en goederen die ik niet wil. Heb klarna gecontacteerd. Kunnen niks doen en fruugo en black Friday megastore reageren niet. Wat nu?MvgIsabelle Verbeeck
Pakket niet ontvangen - toch herinneringskosten
Beste, ik bestelde bij Fruugo Belgium een pakket. Het pakket is nooit toegekomen. Zowel bij Fruugo als Klarna heb ik hiervan meermaals melding gemaakt. Fruugo verwijst me door naar Bpost. Bpost op zijn beurt doet hetzelfde maar naar de andere kant. Ondertussen lopen de herinneringskosten bij Klarna op.
Hulp nodig?
Bedrijven antwoorden doorgaans binnen 3 werkdagen. Als het langer duurt, neem contact op met ons.
Bel ons
Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).
Informatie voor bedrijven
Informatie voor consumenten