Beste,
Op 3 juli 2024 werd er een pakket naar mij verstuurd vanuit Murmansk (Rusland), met het trackingnummer: CL117070238RU
Na ongeveer een week kon ik zien dat het pakket reeds in België was toegekomen, na eerst te zijn vertrokken in Murmansk, vervolgens door te zijn gestuurd naar regio ver binnen Rusland, nog voorbij Kazachstan, om vervolgens langs Turkije tot slot op land van bestemming (België) aan te komen.
Enkele dagen daarna kreeg ik te zien dat er foto's waren genomen van de zending, deze zijn zichtbaar op de track en trace pagina van bpost, al heb ik ze meteen ook hier toegevoegd. (al kreeg ik wel steeds foutmeldingen bij het uploaden van de documenten die ik heb bijgevoegd, indien deze niet correct verschijnen op het artikel zal ik dit nogmaals opnieuw proberen te doen)
Daaropvolgend heb ik de invoerkosten betaald van zodra ik de initiële email van bpost had ontvangen, waarin stond vermeld dat mijn pakketje van buiten EU was toegekomen & het gevraagde bedrag meteen betaald.
Het begon tegen het einde van juli echter wat lang te duren, gezien het pakket sinds 15/07 geen updates meer had ontvangen, wat op zich ook al een vrij ongewone update was die ik nog niet veel eerder had tegengekomen, namelijk:
-> Zending onderweg naar de juiste regio
maandag 15-07-2024 | 06:47
De zending werd gesorteerd
zaterdag 13-07-2024 | 01:23
Invoerprocedure afgerond
vrijdag 12-07-2024 | 09:06
Succesvolle betaling
donderdag 11-07-2024 | 22:00
Betaling vereist
donderdag 11-07-2024 | 16:02
________________________________________________________
Daarom heb ik via de website van Bpost toch een case of onderzoek kunnen laten opstarten. Dit onderzoek heeft mij een week na opstart een update gegeven dat er nog geen nieuws was met betrekking tot waar mijn pakket was. Bijkomend heb ik ook gisteren of eergisteren een extra email van bpost ontvangen waarin men mij de invoerkosten wilt terugbetalen (of dat is toch wat ik ervan kan opmaken & dat dit verder wordt opgepikt door een werknemer van bpost die nu verantwoordelijk is voor het dossier)
Dossiernummer: 1-56033384720
De afzender is een goede vriend van mij, Nikolai, al regelt zijn partner voornamelijk de postzaken, vandaar dat het pakket werd verstuurd op naam van afzender: TYTKINA ALEXANDRA VLADIMIROVNA
De gekochte items zijn twee verpakkingsdozen gemaakt uit Trolytul, een kunststof die vooral tijdens de jaren dertig en veertig gebruikt werd, met name door Duitse leger tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Vaak zijn deze verpakkingsdozen indien nog dicht met een klevende band er om heen die ervoor zorgt dat deze geschikt zijn voor transportatie zonder dat er vuil of zand in komt. Wat deze nu net uniek maakt is het feit dat voor deze specifieke modellen, nagenoeg overal enkel maar de varianten gekend zijn uit blik & was daarom ook enorm blij toen ik bericht ontving van mijn goede vriend Nikolai, waarin hij zei dat hij deze voor mij had klaargezet.
De reden waarom ik dit nogal uitgebreid uitleg, is omdat er op de verzenddocumenten staat dat dit een gift is, en in principe is dat ook zo. Ik heb zelf vooral de verpakkingskost en verzendkost vanuit Rusland naar BE & invoerkosten betaald + afgerond naar boven zodat diegene die mij dit cadeau geeft, alleszins geen verlies maakt om het alleen al te kunnen geven.
Dat zijn deze verpakkingen voor mij zeker en vast dubbel en dik waard, gezien dat één van de zaken is waar ik reeds jaren mee bezig ben in tussen om de verschillende varianten en hun gebruik, welke materialen deze in zijn geproduceerd en in welke regio ingezet, in kaart probeer te brengen voor zo ver als dat mogelijk is.
Denk dat het totaal zal gaan over een €125 (kost + invoerkosten Bpost), al is de inhoud voor mij persoonlijk toch wel aanzienlijk meer waard dan dat...
Ik zou het daarom op prijs stellen mocht hier bijkomende actie voor worden kunnen ondernomen, aangezien het naar mijn mening toch wel vrij verwonderlijk is dat een zending de halve wereld rond gaat, om hier toe te komen, gefotografeerd te worden, invoerkosten gevraagd & betaald, vervolgens geen pakket meer te vinden.
Dit is eveneens niet de eerste keer dat dit voorvalt, een aantal jaren terug is dit ook eens voorgevallen bij 1 van een reeks van in totaal 8 zendingen die vanuit de Verenigde Staten naar België werden verstuurd, waarvan één pakket maar nergens te bespeuren bleek. Hier gaf Bpost aan dat het pakket zich in Warschau (Polen) bevond, maar na een tweetal jaar bleek dat het pakket (waarschijnlijk) in België van de band was gevallen & volgens mijn contactpersoon door stom toeval, met de uitbraak van Corona dat er even een dip was in drukte, men het pakket had opgemerkt.
Dat ging toen wel over een ander paar mouwen, al is de inhoud van de zending die nu verloren/niet terug te vinden is, zeker niet minder zeldzaam. & zou het kort gezegd een ramp zijn mochten deze verloren gaan.
Alvast bedankt,
Met vriendelijke groeten