Intern
Dag meneer Van Agtmael,
Ik heb uw klacht goed ontvangen.
Na onderzoek kan ik u hierover het volgende meedelen.
U bent wettelijk verplicht (zie Energiedecreet Art 4.5.1) om uw zonnepanelen binnen de 30 dagen na keuring aan te melden bij Fluvius. Dit staat tevens vermeld op onze website: s:www.fluvius.be/nl/blog/zonnepanelen/zonnepanelen-aanmelden
In werkelijkheid geven wij de klanten 3 maanden de tijd om de zonnepanelen te melden.
Op 13/05/24 heeft u de zonnepanelen bij ons aangemeld, maar ze waren al gekeurd op 01/12/20.
Hier kan u de voorwaarden lezen om in aanmerking te komen voor de RAI-premie: Retroactieve investeringspremie voor eigenaars van zonnepanelen na afschaffing van terugdraaiende teller Vlaanderen.be
Eén van de voorwaarden is:
Fluvius is gebonden aan de regelgeving bepaald door de regering, wij kunnen hier dus ook geen uitzondering op maken.
De eigenaar van de zonnepanelen is zelf wettelijk verantwoordelijk voor het aanmelden van de installatie.
In de praktijk kan een installateur dit soms voor u doen, maar dat gebeurt niet automatisch. U blijft uiteindelijk verantwoordelijk dat de aanmelding correct gebeurt.
Ik kan begrijpen dat met een verwijzing naar de regelgeving uw ongenoegen niet is weggenomen, maar helaas kan ik vanuit de Klachtencommissie geen andere wending geven aan uw dossier.
Met vriendelijke groeten,
Klachtenbeheer Fluvius