Terug

te hoge voorschot voor levering elect en gas

Opgelost Openbaar

Aard van probleem:

Andere

Klacht

R. A.

Naar: Energie.be

18/03/2024

Bij deze wens ik het abonnement stop te zetten. Ik heb reeds verschillende mails gestuurd waarin ik uitleg dat ik voor het eerst alleen ga wonen. Dus heb ik niet zoveel verbruik.De woonst waar ik in woon is een klein studiootje, met een plaats om te koken te eten en te slapen. Gelieve hier rekening mee te houden.Jullie baseren jullie op het verbuik van de ouderlijke woonst om mijn huurprijs te bepalen. Mijn ouderlijk gezin bestaat uit 6 personen, en het is een rijwoning, dus een hoger verbuik.Het voorschot mag ik zelf bepalen hoeveel ik betaal, ik ben bereid 90 EUR per maand te betalen en dit vanaf het begin, en indien niet dan wil ik graag mijn contract opzeggen.Jullie sturen me aanmaningen om te betalen, dit is niet het bedrag dat we afgesproken hebben om maandelijks te betalen in het begin. Ik ga u nog eens uitleggen dat testaankoop me jullie heeft voorgesteld dat jullie de goedkoopste leverancier zijn op de markt, maar het bedrag dat jullie me voorstellen om maandelijks te betalen gaat erover!Gelieve hier zosnel mogelijk gevolg aan te geven voor dat het dossier wordt doorgestuurd naar de incassobureau. Alvast bedankt voor uw snelle reactie.Mvg,Seddiki WalidSportstraat 24/221930 ZAVENTEM0485/476737De communicatie met energie.be gebeurt enkel online..ze sturen normaal de facturen online, ik vroeg hen om de facturen in het vervolg per brief op te sturen en gedetailleerd. Deze heb ik voor het eerst ontvangen, ik wil u die ook opsturen.

Berichten (3)

Energie.be

Naar: R. A.

20/03/2024

Beste, Ref CPTBE01988185-73. De klant nam reeds contact met ons op, Hij ging niet akkoord met zijn voorschotbedrag. We informeerden de klant hoe dit bedrag tot stand kwam en vroegen ook om zijn meterstand door te sturen. Wij ontvingen van de klant echter geen meterstanden of inschattingen waardoor wij geen persoonlijke berekening konden maken. Ondertussen hebben wij het voorschotbedrag aangepast naar de wens van de klant. En een creditnota opgemaakt voor alle openstaande, vervallen facturen. Deze klacht werd dus reeds afgehandeld met de klant. '‹Is het mogelijk de klacht onzichtbaar te maken op de website aangezien ze volgens ons ongegrond is? Alvast bedankt! Met Energieke groeten,   Lothar Customer service   www.energie.be Op Ma, 18 Mrt om 6:58 AM , Klachtenbox schreef:

R. A.

Naar: Energie.be

20/03/2024

Gelieve me die creditnota op te sturen en de aangepaste voorschotfactuur, alvast bedankt voor uw snelle reactie.Mvg,Seddiki Walid

R. A.

Naar: Energie.be

20/03/2024

Dan sluit ik onmiddellijk de klacht. Alvast bedankt


Hulp nodig?

Bedrijven antwoorden doorgaans binnen 3 werkdagen. Als het langer duurt, neem contact op met ons.

Bel ons

Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).

Informatie voor bedrijven

Meer over onze dienst

Informatie voor consumenten

Meer over ons platform