Terug

Schade aan spoelbak

Closed Openbaar

Aard van probleem:

Andere

Klacht

S. T.

Naar: VANDEN BORRE

31/08/2023

Wij hebben een splinternieuwe keuken. Spoelbak onaangeraakt.Technieker komt langs en doet heel goed zijn werk en vraagt als hij de filter van de droogmachine mag afkuisen in de spoelbak.Nadien zijn tal van schuurkrassen te bespeuren.Technieker beloofd foto's te maken en dit door te geven aan consumentendienst en betwist op moment zelf niet.4 weken later krijg ik een doodleuke mail dat de feiten betwist worden en dat de filter gewoon werd afgespoeld. Ik bel de consumentendienst op om verhaal te halen bij Dominique,waarbij ik opnieuw doodleuk de melding krijg dat er geen oplossing komt want de technieker betwist dit.Ik vraag: dus ik lieg? Antwoord: dus u zegt dat de technieker liegt?Einde verhaal!Mij zien ze hier nooit meer terug.

Berichten (2)

S. T.

Naar: VANDEN BORRE

31/08/2023

O ja en dan zeggen ze dat mijn foto's meer krassen bevatten dan de mijne. Vreemd gezien de foto's op exact dezelfde moment getrokken zijn.

S. T.

Naar: VANDEN BORRE

31/08/2023

O ja en dan zeggen ze dat mijn foto's meer krassen bevatten dan de mijne. Vreemd gezien de foto's op exact dezelfde moment getrokken zijn.


Hulp nodig?

Bedrijven antwoorden doorgaans binnen 3 werkdagen. Als het langer duurt, neem contact op met ons.

Bel ons

Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).

Informatie voor bedrijven

Meer over onze dienst

Informatie voor consumenten

Meer over ons platform