Terug

Problemen met terugbetaling

Opgelost Openbaar

Aard van probleem:

Andere

Klacht

M. M.

Naar: Groupon

16/04/2020

BesteIk bestelde een bon voor een overnachting in een hotel Martins Rentmeesterij te Bilzen op 8/5 via Groupon.In de algemene voorwaarden staat letterlijk :voorafgaand aan je check-in geldt een minimale annuleringstermijn van 14 dagen’. Groupon weigert echter de waarde van de bon terug te betalen en stelt enkel credits voor. Dat is niet volgens hetgeen ik geboekt heb.Groupon beweert dat ik geen terugbetaling krijg omdat ik niet annuleerde binnen de 14 dagen na aankoop. Dat betreft de wettelijke herroepingstermijn en refereert niet naar hun algemene voorwaarden voor deze deal.

Berichten (9)

Groupon

Naar: M. M.

16/04/2020

DATA NOT AVAILABLE

Groupon

Naar: M. M.

17/04/2020

- Typ uw reactie boven deze regel -Klacht: Problemen met terugbetaling (CPTBE00875607-85)----------------------------------------------Nabil L., 17 apr. 09:06 CESTBeste mevrouw MesaghBedankt voor uw emailOmdat wij niet direct een oplossing kunnen bieden voor deze kwestie hebben we dit direct doorgezet naar de juiste afdeling. Deze afdeling zal binnen 5 dagen met een passende oplossing komen. De oplossing zal per e-mail aan u teruggekoppeld worden.Wij hopen u hiermee voldoende te hebben gea¯nformeerdMet vriendelijke groet,Nabil L.Hulp nodig? Klik hierDe Groupon-app is de snelste manier om geweldige deals bij jou in de buurt te vinden. Klik hier om 'm te downloaden.Wijzig hier je abonnementsvoorkeuren.Groupon International Limited. Begane grond. Connaught House. 1 Burlington Road. Dublin 4, Ierland.--------------------------------Dit e-mailbericht is een service van Groupon Customer Support - International.[XZ4OG6-MVVQ]

Groupon

Naar: M. M.

18/04/2020

DATA NOT AVAILABLE

M. M.

Naar: Groupon

21/04/2020

GeachteIk versta de redenering ivm Corona en ik heb een andere deal laten restitueren in credits maar die heeft niets te maken met deze deal. Deze deal werd aangekocht voor Corona en toen stond reeds in de voorwaarden dat annulering met terugbetaling mogelijk was. U kunt zich dus niet verschuilen achter de coronamaatregelen want deze waren hier niet van toepassing, integendeel, u gebruikt deze maatregelen opnieuw om de situatie in uw voordeel te laten uitdraaien. Ik kan dus niet akkoord gaan met credits en vraag dus nog steeds terugbetaling.

Groupon

Naar: M. M.

21/04/2020

DATA NOT AVAILABLE

Groupon

Naar: M. M.

21/04/2020

DATA NOT AVAILABLE

Groupon

Naar: M. M.

26/04/2020

DATA NOT AVAILABLE

Groupon

Naar: M. M.

26/04/2020

DATA NOT AVAILABLE

Groupon

Naar: M. M.

27/04/2020

DATA NOT AVAILABLE


Hulp nodig?

Bedrijven antwoorden doorgaans binnen 3 werkdagen. Als het langer duurt, neem contact op met ons.

Bel ons

Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).

Informatie voor bedrijven

Meer over onze dienst

Informatie voor consumenten

Meer over ons platform