Geachte mevrouw/heer,
In februari 2025 ben ik via een vertegenwoordiger van dpg of hln (een student-verkoper) op straat ingegaan op het wekelijks ontvangen van het nieuwsblad.
Binnen de 2 weken na het afsluiten van het abonnement, nog voor de levering van de eerste krant, heb ik, na kennis te hebben genomen van de kenmerken van het abonnement, besloten gebruik te maken van het herroepingsrecht. Ik heb u op 19/2/2025 een mededeling in die zin gestuurd via "mijn omgeving - abonnement - opzeggen".
Op 20/2/2025 antwoordde u dat mijn verzoek niet kon worden ingewilligd omdat mijn abonnement nog niet was verwerkt.
Op 3/ 3/ 2025 ontving ik daarop niet één maar tweemaal het Nieuwsblad. Op de website van HLN in "mijn omgeving" kan ik zien dat er i.p.v. een abonnement opgezegd, een extra abonnement is bijgemaakt. Met als gevolg 2 identieke abonnementen op mijn naam, en het dubbele bedrag van mijn rekening.
Ik heb op 3/3/2025 HLN klantendienst opnieuw gecontacteerd via mail, om beide abonnementen alsnog stop te zeggen. Ik heb toen ook de domiciliëring geblokkeerd.
Zonder antwoord van u, maar met als resultaat betalingsherinneringen.
Ik betwist het bovenstaande omdat ik tijdig én via verschillende kanalen* kennis heb gegeven van het feit dat ik mijn abonnement wil stopzetten. Ik ben tevens nooit akkoord gegaan met 2 abonnementen.
*Met de betalingsherinneringen ben ik persoonlijk op het DPG kantoor geweest. Daar zei de dame aan het onthaal van de klantendienst, dat ze me niet kan helpen het abonnement stop te zetten. Ik moet bellen naar Nederland omdat de hoofd-klantendienst daar zit.
Ik heb eveneens al meerdere keren naar HLN-Nederland gebeld, maar met een Belgische postcode geraak ik niet door het computermenu om een medewerker aan de lijn te krijgen.
Ik verzoek u nogmaals gevolg te geven aan mijn rechtmatig verzoek om de overeenkomst te herroepen.
Ik verwacht een antwoord binnen 15 dagen na ontvangst van deze brief. Dit schrijven geldt als ingebrekestelling.