Terug

Opzeggen opleiding

Closed Openbaar

Aard van probleem:

Andere

Klacht

G. D.

Naar: NHA - Beroepsopleidingen

02/04/2024

Beste,Jullie hebben veel niet ontvangen. Ik geloof er weinig tot niets van. 1. Contactformulier niet ontvangen, twijfelachtig.2. Gewone brief, jullie hebben deze ontvangen, niet retour ontvangen.3. Pakket 3 (3SBSYN138555675) heb ik ontvangen en retour gezonden. Indien nodig (als jullie niets ontvangen hebben) zal ik klacht indienen bij Bpost.4. Jullie hebben dit afwezigheidsbericht zeker, 100 % zeker, ontvangen. zonder twijfel. De postman heeft dit voorgedrukte bericht samen met de aangetekende zending in zijn bezit. Als hij de aangetekende zending niet kan overhandigen laat hij dit bericht achter.DITIS EEN STANDAARDPROCEDURE.In feite beweert u dat de postman zijn werk niet gedaan heeft. Indien nodig zal ik klacht indienen bij post 2060 Antwerpen.

Berichten (2)

NHA - Beroepsopleidingen

Naar: G. D.

04/04/2024

Beste Gilbert,Middels Testaankoop hebben we je feedback ontvangen.Vervelend om te vernemen dat je niet tevreden bent over de opleiding.Hierbij informeer ik je dat we je feedback in behandeling nemen. Je ontvangt in een privébericht een terugkoppeling.Vertrouwende erop je hiermee voldoende te hebben gea¯nformeerd.Met vriendelijke groet,Team Klantenservice'‰NHA AfstandsonderwijsT. 03257 51 91 www.nha.be/klantenservice[s:www.nha.nl/static/upload/overige/nha_handtekening_jouw_tijd.png]Kijk voor antwoorden op de meest gestelde vragen op www.nha.be/klantenservice------------------- Oorspronkelijk bericht ------------------- [s:www.test-aankoop.be/~/media/aa08e4bbc7b641bca16054c1d9173084.png][s:www.test-aankoop.be/~/media/aa08e4bbc7b641bca16054c1d9173084.png]

G. D.

Naar: NHA - Beroepsopleidingen

18/04/2024

Na al het mailverkeer staan we nergens.Terug naar af zou ik zeggenDe leszending 3 is door mij in ontvangst genomen en onmiddellijk retour gezonden.Geen discussies mogelijk. Als jullie toch beweren niets ontvangen te hebben zal ik klacht indienen bij Bpost.Leszending 4 werd niet verzonden wegens achterstand van betalingen. Goed wetend dat er een achterstand is, blijven jullie facturen sturen. Jullie hebben zo de achterstand zelf in de hand gewerkt.Jullie hebben niet eens de moeite genomen om mij te contacteren om te weten wat er gaande is. (Zending retour ontvangen EN achterstand betalingen??)Ik heb 3 maal getracht contact op te nemen met jullie, 3 maal beweren jullie niets ontvangen te hebben.- via het contactformulier (twijfelachtig dat jullie dit niet ontvangen hebben)- via een gewone brief (zeker ontvangen, ik heb niets retour gekregen)- via een aangetekende zending (werd niet uitgereikt, bericht gelaten, niet afgehaald, retour ontvangen)Waarom beweren jullie niets ontvangen te hebben als dit wel zo is? Ik ben zelf nog postman geweest en weet heel goed hoe het er aan toe gaat bij BpostIk beweer dat jullie het bericht van afwezigheid 100% zeker ontvangen hebben. Jullie nemen een fameus loopje met de waarheid!!!Gelieve ENKEL te antwoorden op bovengenoemde opmerkingen EN via testaankoop.


Hulp nodig?

Bedrijven antwoorden doorgaans binnen 3 werkdagen. Als het langer duurt, neem contact op met ons.

Bel ons

Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).

Informatie voor bedrijven

Meer over onze dienst

Informatie voor consumenten

Meer over ons platform