Op 4 september 2025 heb ik tickets geboekt voor een vlucht op 5 oktober naar het buitenland bij Ryanair. Doordat dit voor mij wat onwennig is, wou ik er voor zorgen dat alle gevraagde informatie nauwkeurig ingevuld was om niet voor verrassingen te staan bij het moment van vertrek.
Ik dacht dat ik tickets gekocht had bij Ryanair zelf, pas een paar dagen later had ik door dat dat via eDreams Prime gebeurd was.
Ik werd op de hoogte gebracht dat mijn abonnement automatisch verlengd zou worden op 19 september na betaling van 99,99 euro. Tevergeefs heb ik geprobeerd om uit te zoeken hoe ik dat kan voorkomen.
Op 19 september kreeg ik effectief een e-mail met de melding dat ze de betaling van dat bedrag voor mijn Prime-jaarabonnement ontvangen hadden.
Ik heb onmiddellijk gebeld naar de bank en zij adviseerden mij om mijn kaart onmiddellijk te blokeren omdat de overschrijving nog in verwerking was, maar dat mocht niet baten.
Uiteindelijk vond ik tussen de contactgegevens van eDreams een telefoonnummer van Nederland. Toen ik opbelde kreeg ik een man aan de lijn die alles heel traag opzocht en probeerde in orde te maken voor mij om mijn abonnement onmiddellijk stop te zetten. Hij heeft mij niet duidelijk gezegd dat mijn abonnement bij deze, na een termijn van een jaar, zou worden stopgezet. Hij zei enkel dat een tweetal weken voor het verlopen van mijn abonnement, ik een e-mail zou ontvangen ter herinnering voor het al dan niet stopzetten.
Ook kon hij mij een tegoed van 90 euro aanbieden voor een van mijn volgende reizen. Ik verzekerde hem dat dat absoluut niet nodig was maar een tweetal dagen later ontving ik een e-mail met de voorgestelde korting.
Ook kreeg ik een mail met de melding dat het tijd was om mij in te checken voor mijn vlucht. Toen ik dat probeerde, was dit heel omslachtig en wanneer het uiteindelijk gelukt was, zou ik een e-mail ontvangen ter bevestiging op mijn bij Ryanair gekende e-mail adres. Ik heb nooit iets ontvangen.
Op de luchthaven heb ik voor drie personen 165 euro extra moeten betalen bij het inchecken omdat ik twee dagen vooraf moest inchecken via eDreams?!
Momenteel ben ik nog steeds op reis, en ik vraag mij af of ik opnieuw dat bedrag zal moeten betalen bij het inchecken om terug naar België te vliegen? Uiteindelijk is het een dure vlucht geworden voor mij, en indien mogelijk zou ik behalve de stopzetting van mijn abonnement ook graag een terugbetaling zien voor de ongewenste kosten.