Beste Natalya,
Beste klantenservice van bol.com,
Hartelijk dank voor uw reactie op mijn klacht via Test-Aankoop. Ik begrijp dat bol.com als platform optreedt tussen klant en externe verkoper, en dat u verwijst naar artikel 4.2 van uw algemene voorwaarden inzake kennelijke vergissingen. Toch wens ik hierop te reageren, omdat ik deze situatie niet zomaar als een duidelijke prijsfout kan aanvaarden.
De tablet die ik bestelde op 22 mei 2024 aan een prijs van €107 werd door jullie bevestigd, inclusief een melding dat het toestel verzonden werd. Pas bijna twee weken later werd de bestelling eenzijdig geannuleerd, zonder enige communicatie of uitleg vanuit de verkoper of vanuit bol.com. Voor mij als consument was er op dat moment een duidelijk gesloten verkoopovereenkomst, zoals ook vastgelegd in het Belgische Wetboek Economisch Recht (art. VI.45–46).
Ik heb deze aankoop bovendien zeer bewust gedaan: ik plaatste de bestelling rond 5 uur 's ochtends, precies omdat bol.com erom bekend staat dat er dan vaak scherpe promoties of prijsacties beschikbaar zijn. De lage prijs leek dus geloofwaardig en aantrekkelijk, niet verdacht. Zeker gezien het feit dat dezelfde tablet enkele uren later opnieuw werd aangeboden aan meer dan €400, lijkt het niet alsof er sprake was van een overduidelijke vergissing, maar eerder van een wijziging in strategie.
Wat mij bovendien zorgen baart, is dat meerdere klanten hetzelfde hebben meegemaakt met deze verkoper en dit toestel, waaronder ook mijn broer. De verkoper is ondertussen ook niet meer actief op uw platform, wat het beeld versterkt dat dit geen eenmalige fout was, maar mogelijk een bewuste vorm van misleiding.
Verder wil ik kort ingaan op artikel 4.2 van uw voorwaarden. Hoewel ik begrijp dat deze clausule bedoeld is voor overduidelijke fouten (zoals een laptop van €999 voor €9,99), vind ik dit hier niet van toepassing. Een tablet aan €107 is niet onrealistisch, zeker niet tijdens promoties of vroege deals. Ik handelde volledig te goeder trouw.
Ik heb deze aankoop bewust gedaan, inclusief het aanschaffen van een cadeaubon die ik specifiek voor deze bestelling heb gekocht. Mijn intentie was niet om geld terug te krijgen, maar om het product effectief te ontvangen. Daarom verzoek ik u vriendelijk, maar uitdrukkelijk, om alsnog een gelijkwaardig toestel te leveren tegen de bevestigde prijs, zoals contractueel overeengekomen.
Ik vertrouw erop dat bol.com ook in gevallen met externe verkopers oog heeft voor het consumentenbelang. Ik blijf graag in overleg en hoop op een redelijke oplossing. Alvast bedankt voor uw verdere opvolging.
Met vriendelijke groet,
Elien Thys
elien.thys98@gmail.com
Bestelnummer: A0005U7FUK