Terug

Leveringsprobleem

In behandeling Openbaar

Aard van probleem:

Levering

Klacht

D. L.

Naar: Colis Privé

30/11/2025

Klacht Colis Privé Een internationale zending, klein formaat, zou voor lokale levering via de koerierdienst Colis Privé geleverd worden.

 18 November 2025
 15:30 
Het pakket werd gemarkeerd als ‘Geleverd in brievenbus’ via een laatste update via de tracking en website van Colis Privé.
 19:30
 Na aankomst thuis heb ik de brievenbus onmiddellijk gecontroleerd op de aanwezigheid van het pakket. De brievenbus was totaal leeg, ook geen andere correspondentie. 
Ik nam een foto van de toestand van de brievenbus, duidelijk leeg inclusief details over welke bus uit het appartementsblok.
~20:00
 Diende ik een klacht in via de link op de traceringspagina. 19 November 2025
 9:53 
Een bericht werd verstuurd via het nummer + 32 490 12 68 94 met de inhoud: “Beste David, U heeft klacht ingediend dat u pakketje Q10205992462 niet ontvangen heeft kunt u deze nogmaals bekijken want normaal gezien ligt het zeker in u brievenbus”
 ~ 10:00 
Controleerde ik de brievenbus opnieuw en antwoordde ik op dit nummer: “De brievenbus werd gisteren avond bij thuiskomst omstreeks 19:30 gecontroleerd, deze was volledig leeg (zie foto). Vanmorgen was er ook geen pakket, mogelijk werd dit op het verkeerde adres geleverd.” 
De foto van de avond ervoor werd ook doorgestuurd.

 20 November 2025
 12:35 
Informeerde ik de verkoper dat er een probleem was met de zending met de vraag voor assistentie in deze zaak. 21 November 2025 10:00 
Vermoedelijk op reactie van de verkoper kreeg ik de volgende vraag voor verklaring op eer die ik direct digitaal invulde:
 “Hallo, Wij hebben jouw klacht van 18/11/2025 met betrekking tot jouw YUNEXPRESS BE pakje Q10205992462 in behandeling genomen. Om jouw klacht zo snel mogelijk te kunnen behandelen, hebben wij een schriftelijke verklaring op eer nodig. Zonder deze verklaring kunnen wij het onderzoek naar jouw pakje niet starten. Vul onderstaande template in en stuur deze e-mail zo snel mogelijk in zijn geheel door naar certificate@colisprive.com. Formulier dat je ons moet terugsturen: Verklaring op eer terug te sturen naar: certificate@colisprive.com • Ik, ondergetekende [Naam], woonachtig in de postcode [postcode vermelden] bevestig dat ik mijn pakje nr. [pakjenummer] goed heb ontvangen. • Ik, ondergetekende [Naam], woonachtig in de postcode [postcode vermelden] bevestig dat ik mijn pakje nr. [pakjenummer] niet heb ontvangen. Met vriendelijke groeten, Jouw klantendienst” 26 November 2025 16:00
 Na nog steeds geen communicatie te krijgen van de koerierdienst buiten de geautomatiseerde berichten controleerde ik de status van mijn klacht.
De klacht was klaarblijkelijk niet opgevolgd omdat ik opnieuw een klacht moest indienen. Voorheen was dit onmogelijk omdat er vermeld stond dat er reeds een klacht lopende was, dus diende ik opnieuw een klacht in.
 Vervolgens stuurde ik een herrineringsmail om de aankomst van de verklaring op eer te bevestigen en voegde ik ook een handgeschreven versie met handtekening door.
 29 November 2025 
Ik vroeg een restituering aan bij de verkoper om dat de koerierdienst niet communiceert of een oplossing aanbied.

 * Noch op het platform van de koerierdienst, noch via de officiële mails is een specifiek mailadres te vinden voor klachten, enkel algemene adressen voor de opvolging van pakketjes of het vermelde adres voor het indienen van de documenten.


Hulp nodig?

Bedrijven antwoorden doorgaans binnen 3 werkdagen. Als het langer duurt, neem contact op met ons.

Bel ons

Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).

Informatie voor bedrijven

Meer over onze dienst

Informatie voor consumenten

Meer over ons platform