Geachte,
Wij moeten helaas vaststellen dat onze volledige ervaring bij de aankoop van een keuken bij Keukens De Abdij – van verkoop over levering tot plaatsing – verre van conform de gemaakte afspraken is verlopen. Ondanks herhaaldelijke initiatieven langs onze kant om rechtstreeks contact op te nemen en een oplossing te zoeken, hebben wij tot op heden jammer genoeg geen enkele reactie mogen ontvangen. Daarom richten wij ons via deze weg nogmaals tot u.
Wij schetsen hierbij een kort overzicht van de belangrijkste problemen en ervaringen:
Bedrieglijke verkoopstechnieken: Er werd ons tijdens een opendeurweekend geen enkele bedenktijd gegeven: we moesten ter plekke reeds een zeer ruwe schets ondertekenen, of we zouden alle beloofde actievoorwaarden mislopen. Ons achteraf bedenken en afzien van de aankoop, zou ons volgens de kleine lettertjes duizenden euros kosten, zo bleek achteraf, en was dus eigenlijk geen optie meer.
Bovendien garandeerde de verkoper ons dat ons een zorgeloze procedure te wachten stond, waarbij alles van start tot oplevering voor ons in orde zou worden gebracht. Dit bleek totaal incorrect. Wij hebben nog eens duizenden (onverwachte) euro’s extra moeten investeren in voorbereidende elektriciteit-, loodgieterij- en bezettingswerken, via zelf te zoeken vakmensen, want niets hiervan werd door Keukens De Abdij geregeld. Dit staat in schril contrast met het beeld dat ons bij verkoop werd opgehangen.
Onvolledige levering (d.d. 10 oktober) en plaatsing (d.d. 14 oktober). Ontbrekende onderdelen zijn onder meer:
-Diverse panelen van de kasten zelf
-Vaatwasmachine
-Accessoires zoals de besteklade
-Verkeerde spotjes voor
onderkasten.
Levering en plaatsing werden uitgevoerd door onderaannemers, die geen ruimte lieten voor vragen of opvolging.
Ondermaatse kwaliteit van plaatsing: De keuken is bijzonder slecht afgewerkt. Er zijn nog talloze zichtbare spleten (sommigen zo groot dat er een vinger tussen past), onvolledige afkitting van naden, etc. Het is de naam ‘maatwerk’ echt onwaardig.
De aansluiting van de kookplaat werd foutief uitgevoerd, hoewel de voorbereidende elektriciteitswerken perfect in orde waren. Hierdoor werden we gedwongen opnieuw zelf kosten te maken voor een elektricien, om de onkunde van de plaatsers recht te zetten.
Daarnaast werd tijdens de plaatsing ook schade toegebracht aan delen van het nieuwe keukenmeubilair zelf. Zo is bijvoorbeeld het werkblad al beschadigd geraakt.
Schade aan vloer: Door het schuiven van kasten is onze gietvloer beschadigd en vertoont deze blijvende vlekken en verlies van glans.
Gebrekkige, of eerder onbestaande communicatie: Wij hebben binnen 48 uur na plaatsing meerdere mails gestuurd met een overzicht van de gebreken en een duidelijke vraag tot actie, maar zonder enige respons. Dit is inmiddels drie weken geleden. Ook een bezoek aan uw vestiging in Merksem en een mail naar de planningsdienst hebben tot geen enkele actie geleid.
Volledige betaling vooraf: Wij werden verplicht het volledige bedrag te betalen vóór levering en plaatsing, wat op z’n zachtst gezegd zeer ongebruikelijk is. Wij ondervinden nu dan ook dat er geen enkele incentive meer is bij Keukens De Abdij om gehoor te geven aan onze klachten, en de problemen kordaat op te lossen.
Wij zijn beiden 70-plussers en ervaren al weken ernstige stress en slapeloze nachten door deze situatie. De belofte dat wij “op onze twee oren konden slapen” blijkt nu dus niets meer dan een zeer misleidende verkoopsbelofte.
Wij verzoeken u dan ook met de hoogste dringendheid om:
Een afspraak ter plaatse om de huidige stand van zaken grondig op te meten
De keuken met spoed volledig én correct af te werken zoals beloofd
Een gepaste oplossing aan te bieden voor de geleden schade en bijkomende kosten
Wij hopen eindelijk op uw snelle en professionele opvolging, want we worden er werkelijk moedeloos van.
Met vriendelijke groet,
Dhr. en Mevr. Verbruggen-Peeters