Geachte mevrouw/heer,
Op 2 april 2025 heb ik van u de hierboven vermelde factuur ontvangen voor een bedrag van € 138.
In dat bedrag zit een aansluitingskost van € 99 die ik betwist om de volgende redenen:
1. Bij het bestellen van het internet wordt een gratis installatie beloofd. Expliciet in de uitleg staat dat een van de dingen die de technicus zal doen is: "Hij verbindt je huis met het kabeltelevisienetwerk als dit nog niet het geval is". Dit zijn de extra aansluitingskosten die nu blijkbaar toch aangerekend worden.
2. Uitzonderlijke aansluitingen zijn op offerte, maar de gevallen waarin deze nodig zijn worden opgesomd. De kabel is niet langer dan 20 m, de aansluiting gebeurde niet op openbaar domein en ook niet ondergronds op privedomein en dit is dus niet van toepassing.
3. Op de website van Orange (waar de technicus van kwam) wordt een duidelijke opsplitsing gemaakt tussen de normale aansluitingskost van €99 en de uitzonderlijke aansluitingen die op offerte zijn. Dit maakt het voor mij alleen maar duidelijker dat de aangerekende aansluitingskost niet hoort bij de uitzonderlijke aansluiting.
4. Ik nam contact op met de klantendienst en die lieten me weten dat dit nu eenmaal de procedure is en "De technieker geeft in dit geval altijd door dat er extra kosten in rekening zullen worden gebracht." Voor anderen die dit lezen: weet dus dat het blijkbaar de procedure is van Hey om je te verassen met extra kosten op de dag van installatie, op een moment waarop je al akkoord bent gegaan om € 59 euro te betalen als je de afspraak laattijdig annuleert.
5. Zelfs deze procedure moet ik betwisten. Er werd mij niet op voorhand gevraagd of ik akkoord was met deze extra kost. Deze werd enkel vermeld in het interventierapport die ik achteraf moest tekenen. Hierop staat vermeld:
Opstart- of herstellingkosten : 59€
Opstartkosten voor interventie 's avonds (18u tot 20u) of in het weekend: +30€.
Aansluitingskost: 99.00 €
Er werd niet duidelijk gecommuniceerd dat deze kost afwijkt van de eerder afgesproken prijs en er staat ook een kost voor een interventie 's avonds die duidelijk niet van toepassing is. Bij het ondertekenen was het dan ook redelijk om ervan uit te gaan dat die aansluitingskost ook iets algemeen was die in mijn geval niet van toepassing was.
Ik betwist die factuur dan ook en vraag u om ze na te kijken.
De factuur zal normaal op 12 April automatisch betaald worden. Als ik op die datum nog geen antwoord heb ontvangen zal ik de domiciliëring opzeggen en het niet betwiste bedrag van €39 overschrijven in afwachting van uw antwoord, en dit onder voorbehoud van al mijn rechten.
Met vriendelijke groet,