Terug

niet vervangen van distributieriem

Opgelost Openbaar

Midas Dendermonde

Start een klacht

Aard van probleem:

Andere

Klacht

A. C.

Naar: Midas Dendermonde

04/11/2020

Beste, in 2019 had de distributieriem van mijn auto vervangen moeten worden. Dit is niet gebeurt, men heeft mij er ook niet attent op gemaakt. Hierdoor is de riem stuk gegaan. Men heeft niet de service gegeven die beloofd werd, namelijk: het onderhoud van mijn wagen. (ik ga al onafgebroken bij jullie met mijn wagen sinds 2014).

Berichten (3)

Midas Dendermonde

Naar: A. C.

02/11/2020

DATA DELETED - DESCRIPTION COULD NOT BE RECOVERED

A. C.

Naar: Midas Dendermonde

04/11/2020

Ik blijf het verrassend vinden dat jullie je volledige verantwoordelijkheid blijven afschuiven op de de vaststaande datum van 5 jaar, (en niet " het eerst volgend bezoek aan een garage na die datum"). Ik kan nog wel enig begrip opbrengen voor dit standpunt maar dit geeft geen antwoord op het feit dat de riem een tweede maal vervangen dient te worden in 2019 wat toen ook niet gebeurt is.

Midas Dendermonde

Naar: A. C.

16/11/2020

Geachte heer VantienenWij hebben met de grootste aandacht de brief gelezen waarin je ons meedeeltdat je het niet eens bent met de inhoud van onze vorige correspondentie.Het spijt ons dat deze laatste niet aan je verwachtingen voldoet maar wijblijven bij ons standpunt.Fijne dag verder!Met vriendelijke groetenCordialement*Midas N.V.*Potvlietlaan 6B-2600 BerchemTel. +32 3 286 83 50*www.midas.be *Op za 14 nov. 2020 om 19:46 schreef


Hulp nodig?

Bedrijven antwoorden doorgaans binnen 3 werkdagen. Als het langer duurt, neem contact op met ons.

Bel ons

Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).

Informatie voor bedrijven

Meer over onze dienst

Informatie voor consumenten

Meer over ons platform