Terug

Loskomende antiaakleeflaag na half jaar gebruik

Opgelost Openbaar

Demeyere

Start een klacht

Aard van probleem:

Andere

Klacht

D. S.

Naar: Demeyere

29/06/2019

Beste,Eind vorig jaar bestelde ik via Bol.com bij Art & Craft een Demeyere Alu Pro bakpanvoor 69 euro.Nog geen half jaar na gebruik merkte ik dat de laag aan de rand van de pan los begon te komen.Wanneer er met de vinger over gewreven werd kwamen er verder miniscule deeltjes van de laag los.Ik maakte me zorgen dat deze deeltjes in de voeding terecht zou komen.Begin juni nam ik contact op met Art & Craft in dit verband en kreeg via mail een label om de pan naar hen op te sturen. Dit deed ik op 19 juni 2019.Op 28 juni 2019 krijg ik te horen van Art & Craft dat Demeyere meldt dat de beschadiging van de pan niet te wijten is aan een productie of materiaal fout.Bijgaande krijg ik uitleg met uitleg over de correcte manier waarop de pan moet gebruikt en gereinigd worden.Hierbij wordt aangeraden de juiste keukentools te gebruiken, geen scherpe voorwerpen te gebruik en niet te snijden in de pan. De pannen niet op elkaar te stapelen en pannenbeschermers te gebruiken. Alsook dat het afwassen met de hand de levensduur gevoelig zal verlengen.Net omwille van de duurdere prijsklasse werd er met deze pan nog zorgvuldiger omgegaan dan met onze goedkopere bakpannnen :- we snijden nooit in de pan- gebruik enkel een nylon spatel om er iets uit te halen- hebben geen vaatwasser en de pan werd altijd met de hand afgewassen met een zachte vaatdoek- de pan lag nooit onder of boven een andere pan + onder en boven de pan lagen steeds pannenbeschermersDat de rand van de antikleeflaag los komt op de rand hebben we zelfs nooit ervaren met goedkope bakpannen.Alsook is het onvoorstelbaar dat een pan die slijtage zou vertonen door verkeerd gebruik of onderhoud enkel slijtage zou vertonen aan de rand van de pan.Het gaat om de bovenrand van de pan die niet aangeraakt hoeft te worden bij het uithalen van het gerecht, noch met het vuur, noch meer aandacht vraagt om gereinigd te worden.Is dit geen productiefout of materiaalfout dan is het éénvoudigweg heel slecht materiaal die niet eens de prijs waard is van de doorsnee goedkope bakpan dat men in elke supermarkt vindt.

Berichten (6)

D. S.

Naar: Demeyere

02/07/2019

Hier een paar foto's van de pan met de beschadigingen die zogezegd door verkeerd gebruik zouden komen.

Demeyere

Naar: D. S.

09/07/2019

Beste Dominique,Wij hebben uw foto's en mails goed ontvangen en grondig herbekeken. Gezien de schade alleen aan de buitenrand van de pan te zien is, blijven wij echter bij onze eerste conclusie dat dit niet te maken heeft met een productie- of materiaalfout, maar wel gebruiksslijtage. De rand van een pan is de eerste plaats waar krassen ontstaan door het stoten bij het opbergen, koken of reinigen. Mits de schade aan de buitenzijde van de pan is, hoef je je geen zorgen te maken naar voedselveiligheid of de performantie van de pan. Dit blijft gegarandeerd. De buitenrand komt, zoals u zelf ook zegt, niet in aanraking met het gerecht of het vuur. Wij begrijpen uw teleurstelling en willen het vertrouwen dat u heeft in onze producten herstellen. We zullen jullie dan ook contacteren om samen een oplossing te zoeken.Vriendelijke groeten,Demeyere

D. S.

Naar: Demeyere

16/12/2019

Op 1 augustus 2019 wachtten ze bij Art & Craft nog steeds op de pan die jullie hen zouden bezorgen om naar mij te sturen. Ze hebben uiteindelijk zelf het initiatief genomen om een pan die ze reeds in de winkel hadden door te sturen naar mij. Update van de (tweede) pan na een viertal maanden gebruik : Gebruik gebeurde net zoals bij de vorige pan : - met de hand gewassen met een zachte doek, - geen metalen voorwerpen (vorken of dergelijke) kwamen in contact met de pan - Nylon spatel werd gebruikt om het voedsel uit de pan te halen. De pan werd opnieuw bewaard in een keukenkast met pannenbeschermers. Ze kwam niet in contact met andere pannen of potten. Nooit heeft er iets op gestaan. Zoals bij de vorige pan gaan de randen opnieuw vanzelf kapot. Lichte stukken metaal komen los en de pan is niet bruikbaar meer op mee te koken, tenzij ik het risico wil lopen metaal te vinden in mijn eten. Sommige plaatsen aan de randen zijn gewoon roest geworden. Ik doe deze keer geen moeite meer om deze terug te sturen en opnieuw eindeloze discussies te voeren met Ilse Van Calster in de vorm van wel/niets spelletjes. Ik hoef geen derde pan meer van dit soort! Jullie kunnen mijn geld terug storten als jullie nog enige vorm van verantwoordelijkheid wensen op te nemen. Jullie mogen gerust op afspraak de pan GRATIS komen afhalen bij me thuis.

D. S.

Naar: Demeyere

16/12/2019

Excuseer een paar spelfouten wel/niet spelletjes moet welles/niets spelletjes zijn. Er zitten nog andere fouten tussen maar de boodschap lijkt me duidelijk genoeg te zijn.

Demeyere

Naar: D. S.

17/12/2019

Beste mevrouw Sauvage,Naar aanleiding van uw mail verwondert het ons ten zeerste dat de nieuwe pan net dezelfde schade vertoond als de vorige. Zoals wij in een eerdere mail aangaven( zie bijlage) is dit niet het gevolg van een materiaal of productiefout .De foto's tonen een beschadigde rand en geen 'loskomende antikleeflaag'. Deze beschadiging treedt op bij het stapelen van pannen of afkloppen van keukentools en doet niets af aan de kwaliteit van de AluPro pan. Een pan is een gebruiksvoorwerp en zal na verloop van tijd gebruikssporen vertonen. Onze AluPro pan werd getest als beste antikleef pan door de Nederlandse consumentenbond en is een artikel dat door een massa consumenten , zeer op prijs gesteld wordt.Omdat ook wij niet verder in discussie willen treden zullen wij uitzonderlijk de pan terugbetalen. Hiervoor hebben we wel het oorspronkelijke factuur nodig van de aankoop van uw pan, alsook uw rekeningnummer.We zullen u dan ook een retourbon sturen voor het inleveren van de pan. Na ontvangst van deze zal het door u betaalde bedrag worden terugbetaald.Met vriendelijke groeten,DEMEYERE COMMVIls Van Calster- Customer Service -Atealaan 63B-2200 HerentalsBELGIUMTel: 32 14 285 229Fax: 32 14 285 222ils.vancalster@demeyere.bewww.demeyere-online.comBTW 0400.853.884, RPR Turnhout, KBO 0400.853.884.Hoe gaat Demeyere CommV om met uw persoonsgegevens?Klik hier voor meer informatieHow does Demeyere CommV treat your personal data? Click here for additional information.This e-mail and any attachments are confidential and may contain attorney privileged information intended for the addressee(s) only. If you are not the intended recipient, please do not read, copy, use or disclose the contents of this communication to others, delete this message and any attachments and advise the sender by return mail. Thank you.

D. S.

Naar: Demeyere

17/12/2019

Heden, op 17 december 2019, heb ik u via mail de factuur en mijn gegevens voor terugbetaling laten geworden. Het spijt me opnieuw te moeten lezen dat de beschadigingen opnieuw verweten worden aan zogezegd verkeerd gebruik. Het artikel van de consumentenbond was één van de redenen waarom de keuze van aankoop op deze pan viel. De voorschriften die jullie aanraden voor zorgvuldig gebruik van de pan komen niet overéén met wat er in het artikel beweerd wordt (zie details in mijn mail). Dit doet eigenlijk weinig ter zake aangezien wij de pan steeds met de hand afgewassen hebben en nooit metalen keukengerief gebruikt hebben. Daarentegen waardeer ik de geste om het aankoopbedrag terug te storten. Ik hoop op een vlotte afhandeling deze keer zodat we van beide kanten deze zaak kunnen afsluiten.


Hulp nodig?

Bedrijven antwoorden doorgaans binnen 3 werkdagen. Als het langer duurt, neem contact op met ons.

Bel ons

Onze advocaten zijn beschikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u (vrijdag tot 16u).

Informatie voor bedrijven

Meer over onze dienst

Informatie voor consumenten

Meer over ons platform