Lynk & Co: een revolutie in autoland
Wat is Lynk & Co?
Lynk & Co is een relatief nieuw automerk van de Chinese constructeur Geely die ook eigenaar is van merken als Volvo, Polestar en Lotus. De wagens werden in de loop van 2022 geïntroduceerd op de Belgische markt. De reden waarom je er mogelijk nog niet van hebt gehoord, is niet alleen omdat het merk vrij nieuw is, maar ze er ook bewust voor kiezen om weinig te investeren in marketing. Het model dat in België verkrijgbaar is, heet de Lynk & Co 01. Niet de meest originele naam, maar het is een heel degelijke SUV, op technisch vlak vergelijkbaar met de populaire Volvo XC40.

Lynk & Co 01: vergelijkbaar met een Volvo XC40
Hoeveel kost een Lynk & Co?
De Lynk & Co 01 is een hybride wagen - een zogenaamde Plug-In Hybrid - die je kunt opladen aan een wallbox of laadpaal, maar waarvan de batterij ook automatisch een beetje laadt telkens je remt. Kostprijs? € 46 000. Opmerkelijk is dat je als klant bijna geen enkele keuze hebt op vlak van opties omdat de wagen in feite al “full option” is, met onder andere een panoramisch dak. De enige keuzes die je krijgt, zijn de kleur - zwart of blauw - en de optie op een trekhaak.
Geen Features On Demand
Er is op de huidige automarkt een beginnende tendens van Features On Demand, wat betekent dat je een wagen kunt kopen die “full option” is, maar waarbij je als klant maandelijks een som moet betalen om bepaalde opties te activeren (bijvoorbeeld zetelverwarming). Het voordeel voor autofabrikanten is dat ze zo kunnen besparen op het productieproces en ook nog eens blijvend kunnen verdienen aan het gebruik van die opties. Door een wagen aan te bieden die “full option” is, kan Lynk & Co ook besparen op het productieproces, maar je kunt als klant wel alle opties gebruiken zonder dat je daar elke maand extra voor moet betalen, ongeacht of je de wagen koopt of huurt.
Hoe goed is de Lynk & Co 01?
De Lynk & Co 01 wordt geproduceerd in China. Hij heeft een verlengde wielbasis waardoor er binnenin meer ruimte is, vooral op de achterbank.

Luxe-interieur van de Lynk & Co

Veel ruimte achteraan in de Lynk & Co
Daardoor is er ook plaats voor een grotere batterij die zich zoals gewoonlijk in de as van de auto bevindt. De batterij heeft een nettocapaciteit van 14,1 kWh waarmee je bijna 70 km kunt afleggen enkel op elektriciteit. Bovenal is de 01 een veilige, comfortabele wagen. Een overzicht van de voornaamste voor- en nadelen:
Voordelen
|
Nadelen
|
Hoe huur je een Lynk & Co 01?
Het hele concept van een wagen huren rechtstreeks bij de dealer is revolutionair en verdient dus wat meer toelichting. Via de website of de app van Lynk & Co kun je de 01 huren. Je moet je uiteraard eerst registreren. Het hele proces gebeurt dus online. Eens je een wagen hebt besteld, moet je zo’n 4 à 6 weken wachten tot je de wagen hebt.
In de flagship store van Lynk & Co kun je terecht om de wagen te bekijken en om een testrit te boeken (maar dat kan ook online). Die stores zijn ingericht als hippe clubs en dus in niets te vergelijken met de toonzalen van de doorsnee-autodealer. Ook daarmee wil Lynk & Co bewust afwijken van standaardverkopers en -fabrikanten. In België vind je zo’n store voorlopig enkel in Antwerpen.

De flagschip store van Lynk & Co in Antwerpen
Huren voor lange termijn of per maand
Als je een Lynk & Co wagen wilt huren bij Lynk & Co zelf, dan kun je rekenen op erg flexibele formules. Je kunt opteren voor een langetermijnhuur van 36 tot zelfs 60 maanden. Daarvoor krijg je een Lynk & Co 01 inclusief tal van opties zoals onderhoud, wegenhulp, verzekering en belastingen. De wagen zelf komt ook met een garantie. Je betaalt voor een langetermijnhuur € 723 per maand voor een periode van 60 maanden. Er geldt een kilometerlimiet van 10 000 km per jaar die in de prijs zit inbegrepen. Als je meer dan 10 000 km rijdt, betaal je extra.
Kies je voor een maandlidmaatschap, dan betaal je voor gelijkaardige voorwaarden € 600 per maand. Onderhoud, verzekering en wegenhulp zitten in die prijs inbegrepen en je kunt makkelijk elke maand het lidmaatschap opzeggen, al moet je dat wel ten minste 20 dagen voor de volgende factuur doen. Anders huur je hem automatisch nog een maand langer.
Flexibele regeling voor aantal kilometers
De huurvoorwaarden bepalen dat je 1 250 km per maand mag afleggen, maar dat is een flexibele regeling. Als je bijvoorbeeld 1 500 km hebt gereden in je eerste maand, en dus 250 km over de limiet bent gegaan, maar in je tweede maand 1 000 km hebt gereden en dus 250 km onder de limiet bent gebleven, is er niks aan de hand.
Je kunt dus kilometers ‘sparen’ in de maanden waarin je minder dan 1 250 km rijdt. Maar zodra je aan 500 km zit boven het toegestane aantal kilometers moet je wel extra betalen. Zelfs als je dan het abonnement beëindigd, moet je die 500 (of meer) extra kilometers nog betalen.
Een Lynk & Co delen: de community
Wie geen jaar wil wachten op een auto, heeft nog een andere optie: een Lynk & Co huren van iemand die er al één heeft en er een zogenaamde deelauto van wil maken. Lynk & Co biedt namelijk ook de mogelijkheid om lid te worden van hun community die huurders toestaat om de wagens verder te verhuren en dus gebruik te maken van de deeloptie. Via de app kun je in contact komen met huurders die hun wagen aanbieden als deelauto. Zij kunnen hun auto doorverhuren voor minimum 1 tot maximum 28 dagen. Wanneer je met die formule een auto huurt van de oorspronkelijke huurder, moet je een som betalen zowel aan de oorspronkelijke huurder als aan Lynk & Co en ook de brandstof vergoeden.
Als de wagen wordt onderverhuurd, vervalt het maximum van 1 250 km per maand. De verzekering geldt ook voor de tweede huurder met dit verschil dat die bij schade aan de wagen de eerste € 1 000 zelf moet betalen. Een aanzienlijk bedrag.
Terug naar bovenWanneer kan Lynk & Co zelf het huurcontract beëindigen?
Lynk & Co kan ook zelf het huurcontract beëindigen als de huurder niet aan bepaalde contractvoorwaarden voldoet. In dat geval moet de auto binnen de vier dagen worden teruggebracht. Dat gebeurt vooral als de huurder zijn abonnementsbijdrage niet (op tijd) betaalt.
Breng je de auto niet binnen de vier dagen terug, dan betaal je nog eens € 25 per dag dat je de termijn van vier dagen overschrijdt. Als je de auto niet in propere staat terugbezorgt, betaal je nog een extra boete. Dat vinden we een streng beleid, maar het is wel legaal.
Terug naar boven