Beste,
In het voorjaar 2025 verzorgde ABVV de 'mutatie' van mijn havenboek - zijnde mijn arbeidscontract - naar een ander havengebied. Havenarbeiders kunnen dit éénmalig in hun carrière.
Dit is duidelijk met behoud van:
- het bestaande, vaste arbeidscontract.
- havenarbeider rang A.
- de daaraan gekoppelde financiële rechten zoals bestaanszekerheid.
- anciënniteit ( 11jaar).
Echter blijkt mijn arbeidscontract na 3 weken opleiding plots (zie document):
- bepaalde duur (1 jaar)
- havenarbeider rang B.
- met de daaraan gekoppelde gevolgen op financiële rechten als bestaanszekerheid, feestdagen, opleidingsdagen,..
- zonder anciënniteit.
Uit mailverkeer met ABVV zal blijken dat zij "de lijst van de paritaire commissie kunnen opvolgen", maar het bewust verzaken om hier als vakbond op te treden. (Zie mail)
Het verklaarde alvast hun toen onverklaarbaar, telefonisch gegniffel toen de BTB afgevaardigde zei: "Jij bent rang B zeker?"
Gezien zij (BTB) dit dossier hebben voorbereid, en aangevraagd, waren zij perfect op de hoogte van mijn rang, arbeidscontract etc.
De vraag incompetentie, of opzet dringt zich stilaan op.
Uiteindelijk schrijf ik de paritaire commissie zelf aan, en hierop volgt onmiddelijk een gegronde rectificatie (zie mail).
Ondertussen was ik reeds veranderd van vakbond, vanwege een voorgaande, ernstige vertrouwensbreuk met BTB-ABVV.
Echter, gaat dit pas vanaf 1 juni in, en is ABVV nog verantwoordelijk voor uitbetaling mei (opleiding HA) (leden geld betaald tot eind juni).
Om te toetsen waaraan ik mij mag verwachten ga ik online op zoek op:
- Trustpilot (1,8 op 5 sterren)!
- reviews Google maps (max 2 op 5)!
- het juridisch forum.
- sociale media.
Ik stoot hier op een absoluut gruwel festijn! Vaak een verhaal waar ABVV en RVA betrokken zijn in toevallige 'foutjes' die de gerechtigde aanzienlijk benadelen.
Dit gaat van/tot:
- machtsmisbruik
- een roep om hulp.
- honger bij volwassenen en kinderen.
- wanbetaling huurgelden, met als gevolg dakloosheid.
- willen procederen jegens ABVV, echter is dit een feitelijke organisatie. U kan wel de individuen dagvaarden!
Sceptisch, besluit ik hen het voordeel van de twijfel te geven.
Ik bel ABVV op en zij menen dat mijn huidige vakbond de maand mei kan regelen, mijn huidige vakbond betwist dit echter, en belt ABVV op om hen terecht aan te manen hun job uit te voeren waarvoor leden lidgeld betalen!
Al snel bevind ik mij binnen de statistieken van het online gruwel festijn!
Ra ra, het verloopt precies zoals online beschreven. Plots zeer trage verwerking van aanvraag, aanvraag goedgekeurd, MAAR zogezegd 'foutje' RVA.. en we zijn vertrokken, hé.
Dit ging om een simpele C1: samenstelling gezin, waar dus niets aan veranderde in jaren.
Wederom dringt de vraag incompetentie/opzet zich op! Maar, erger! Systematisch, bij talloze slachtoffers!
Dit mag wel eens aan de bevoegde minister voorgelegd worden. Zeker met het "300.000 getroffen werklozen" debacle in het achterhoofd. Liegen lijkt daar schering en inslag, met desastreuze gevolgen voor de werklozen waarvan zij zogezegd 'de belangen behartigen'.
Aan dergelijke praktijken van ABVV, kleuters met macht, geef ik geen aandacht, en wend mij dus simpelweg meteen tot derden (test aankoop).
Maar, om de desillusie even te beschrijven binnen deze vakbond, heb ik nog een leuk voorbeeld!
Tijdens de opleiding HA, komen de 3 havenvakbonden uitleggen, aan de 23 kersverse havenarbeiders (24 inclusief mezelf), hoe het allemaal werkt.
De afgevaardigde van BTB-ABVV verkondigde daar luidkeels:
"Havenarbeiders die 'doppen' zijn profiteurs, en die moeten eruit"!
Echter, een havenarbeider is WERKLOZE, tenzij er werk is.
De ratio aan het 'digikot', waar wij dus werk zoeken, in de nacht, is ongeveer 1 job voor 6 havenarbeiders.
5/6 havenarbeiders zijn dus "profiteurs", ondanks er geen werk is voor hen.
Nochtans begrijpt iedereen volgend simplistisch begrip: geen werk = werkloosheid.
De vraag of deze boven zichzelf verheven, dictatoriale brulaap aan een intellectuele handicap lijdt, dringt zich wederom op!
Macht corrumpeert, en absolute macht corrumpeert absoluut!
In plaats van werknemers zo te viseren, kan men ook simpelweg nadenken over jobs creëren.
Incompetentie of opzet?
Hoe veilig is onze wet Major in dergelijke handen!?
Jammer genoeg zijn de tentakels van BTB lang; zeker binnen het kaderpersoneel van de havenbedrijven, waar BTB-ABVV graag gaat fluisteren/roddelen/manipuleren.
Ondanks uw ambitie kan dit uw carrière onterecht ernstige schade toebrengen.
(Dit is echter voer voor een andere instantie)
Schoenmaker, blijf bij uw leest!
Maar, laat maar komen, brulaapje!
Ik schop niet tegen scheentjes, ik ga meteen voor de zwakke knietjes.
Gewoon betalen, en jullie job correct uitvoeren. Dat moeten en doen wij ook.
In alle eerlijkheid, veel ABVV werknemers doen hun job goed, maar de rotte appels allesbehalve.
Jullie zijn dus de profiteurs, en die moeten eruit!