Prijsstijging bij EDPnet vanaf september 2025: vergelijk met Scarlet, Orange, VOO, Proximus en Telenet
Vanaf september 2025 verhoogde EDPnet zijn internetprijzen met bijna 11%. Ontdek de nieuwe tarieven en vergelijk ze met Scarlet, Orange, VOO, Proximus en Telenet om het voordeligste internetabonnement in België te vinden.

Welke abonnementen worden duurder?
Sinds 1 september rekent EDPnet 4 euro extra per maand aan voor zijn internetabonnementen. Het is de eerste prijsstijging in jaren, waardoor de verhoging des te opvallender is. Als klant kan je echter nog steeds gratis overstappen naar een andere operator.
EDPnet verklaart dat de verhoging nodig is om in de toekomst dezelfde kwaliteit en betrouwbaarheid te kunnen garanderen. De internetsnelheden blijven ongewijzigd.
Voor een VDSL XL- of Fiber XL- abonnement betaal je vanaf september net geen 40 euro per maand.
- Scarlet Loco kost € 34/maand en blijft dus ruim € 5 goedkoper.
- Bij hey!telecom betaal je € 39/maand voor een vergelijkbaar aanbod.
Wil je een volledig overzicht van de onbeperkte internetabonnementen met gemiddelde en hoge snelheden? In dit artikel vind je een duidelijke vergelijking, zodat je makkelijk het abonnement kan kiezen dat het best bij je past.
Vergelijk internetabonnementen
Fiber XL Boosted tot 1 Gbps
Sinds kort kan je ook het Fiber XL-abonnement boosten. Daarmee surf je aan een maximale downloadensnelheid tot 1 Gbps. Bij EDPnet betaal je hiervoor € 59,95 per maand.
Met dit aanbod volgt EDPnet de trend van de grote operatoren, die steeds vaker uitpakken met de hoogste snelheden in hun duurdere formules. Toch blijft EDPnet doorgaans voordeliger dan de concurrentie:
- Mobile Vikings: € 90 per maand, met een snelheid tot 5 Gbps.
- Orange: € 69 per maand.
- VOO: € 71 per maand.
- Proximus: € 77,99 per maand.
- Telenet: € 80,10 per maand.
Waarom overstappen loont
Een overstap naar een andere provider levert je vaak een mooie besparing op. Twee jaar geleden werd EDPnet overgenomen door het Belgische Citymesh. Dat werkt samen met de Roemeense operator DIGI en lanceerde vorig jaar de merknaam DIGI Belgium.
Na een gerechtelijke procedure werd EDPnet uiteindelijk toegewezen aan Citymesh, en niet aan Proximus. Intussen rolt DIGI Belgium volop een eigen glasvezelnetwerk uit in ons land. Vandaag zijn hun diensten beschikbaar in enkele Brusselse gemeenten, in Charleroi en binnenkort ook in Gent.
Wil je weten hoeveel jij kan besparen met een internet- of telecomabonnement dat beter aansluit bij je verbruik? Met onze tariefvergelijker zie je het meteen.
Bovendien krijg je toegang tot de scherpste promo’s én een exclusieve cashback wanneer je via ons platform overstapt. Jij kiest, wij regelen de rest.