Slimme apparaten moeten veiliger

Bij onze hacktest van 11 slimme apparaten vonden we maar liefst 36 kwetsbaarheden. Fabrikanten moeten méér doen om een betere veiligheid te garanderen. De oplossing is vaak een software-update, maar bij vele toestellen is het onduidelijk hoe lang de fabrikant die blijft voorzien.
11 toestellen, 36 kwetsbaarheden
Risico’s ernstiger bij onbekende merken
Toestel | Product-categorie | Aantal kwetsbaar-heden | Aantal kwetsbaar-heden met hoge of kritische impact* | Aanval vanaf het internet** | Aanval via het lokale wifinetwerk of ander draadloos protocol** |
Aanval |
Aanval door fysieke toegang** |
Coayu C560 | Robot-stofzuiger | 9 | 6 | Ja | Ja | Nee | Ja |
ZKTeco AL10DB | Deurslot | 6 | 4 | Ja | Ja | Ja | Ja |
Miele Scout RX2 Home Vision | Robot-stofzuiger | 6 | 1 | Nee | Ja | Nee | Ja |
Trifo Ironpie M6 | Robot-stofzuiger | 5 | 1 | Ja | Ja | Nee | Ja |
Ezviz DB1 | Deurbel | 3 | 1 | Ja | Ja | Nee | Non |
Tosuny WiFi Doorbell Camera | Deurbel | 2 | 1 | Nee | Nee | Nee | Ja |
Danalock V3 (met Danabridge) | Deurslot | 1 | 1 | Nee | Nee | Ja | Nee |
Nuki Combo 2.0 | Deurslot | 2 | 0 | Nee | Ja*** | Nee | Nee |
Lakes Wifi Bulb | Lamp | 1 | 0 | Nee | Ja | Nee | Nee |
TP-Link Kasa KL110 | Lamp | 1 | 0 | Nee | Ja | Nee | Nee |
Ikea TRADFRI (met verbindingshub) | Lamp | 0 | 0 | Nee | Nee | Nee | Beperkt |
* Dergelijke kwetsbaarheden kunnen hackers (relatief) makkelijk uitbuiten. Als ze dat doen, dan is de impact significant.
** Het gaat om risico's die de onderzoekers tijdens de testperiode (ongeveer een week) konden vaststellen. Dat betekent niet dat er niet nog meer risico's kunnen zijn. Vooral wanneer een hacker fysieke toegang heeft, is de kans heel reëel dat het toestel gehackt wordt, ook al heeft de hacker daar veel tijd voor nodig.
*** Enkel als ook de Nuki Bridge gebruikt wordt en iemand op de knop van de Bridge zou drukken.