Persbericht

Testaankoop en 18 andere consumentenorganisaties dienen klacht in tegen Temu

16 mei 2024
Carrello spesa prodotti Temu

16 mei 2024
Op donderdag 16 mei hebben Testaankoop, haar Europese koepelorganisatie BEUC en 17 andere consumentenorganisaties een klacht ingediend, zowel bij Europa als bij heel wat lidstaten, tegen de Chinese online marktplaats Temu wegens overtreding van de nieuwe Digital Services Act (DSA). De reden is het gebrek aan voldoende transparante informatie over doorverkopers op de website en het gebruik van "dark patterns". Eerder maakte Testaankoop zich ook al zorgen over de veiligheid van bepaalde producten die consumenten op het platform kunnen vinden.

Nieuwe verplichtingen voor online marktplaatsen

Op 17 februari van dit jaar is de Digital Services Act (DSA) in werking getreden. De Europese wet heeft tot doel de online omgeving veiliger, eerlijker en transparanter te maken door nieuwe verplichtingen op te leggen aan online platformen. Het gaat dan bijvoorbeeld om maatregelen om desinformatie te beperken, om illegale goederen en diensten tegen te gaan, om minderjarigen te beschermen, maar ook duidelijke informatie over getoonde advertenties en een verbod op gepersonaliseerde advertenties gebaseerd op gevoelige gegevens. De Chinese online marktplaats Temu is een van de platforms die onder deze nieuwe verplichtingen valt.

 

Temu, een snelgroeiende marktplaats

Sinds de lancering in Europa begin 2023 kende Temu een indrukwekkende groei, met nu meer dan 75 miljoen maandelijkse gebruikers in de EU. Het is een van de meest gedownloade applicaties in veel Europese landen en een van de populairste online marktplaatsen, vergelijkbaar met e-commerce giganten zoals Amazon en eBay. Temu wordt beheerd door het Chinese bedrijf PDD Holdings en het Europese kantoor is gevestigd in Ierland. Het bedrijfsmodel is vergelijkbaar met dat van andere winkelplatformen zoals Shein of Alibaba. De meeste producten die op Temu worden verkocht, worden rechtstreeks vanuit Chinese fabrieken of magazijnen naar de consument verzonden. 

 

Klacht van consumentenorganisaties 

Testaankoop, zijn Europese koepelorganisatie BEUC en 17 consumentenorganisaties dienen nu een klacht in tegen de Chinese marktplaats bij de Europese en nationale autoriteiten. "Temu slaagt er vaak niet in om consumenten alle informatie over de effectieve verkoper van de producten te geven en is daarom niet in staat om aan te geven of het product voldoet aan de EU-eisen voor productveiligheid," legt Laura Clays, woordvoerder van Testaankoop, uit. "Het platform maakt zich ook schuldig aanzogenoemde ‘dark patterns’, manipulatieve praktijken om consumenten meer te doen kopen of betalen. Wie bijvoorbeeld klikt op een product, krijgt niet enkel dat ene product voorgesteld, maar ook een aantal andere duurdere. En je account verwijderen blijkt ook een stuk moeilijker dan een account aanmaken," voegt ze eraan toe. De consumentenorganisaties bekritiseren het bedrijf ook omdat het niet voldoende informatie geeft over zijn algoritmes die bepalen welke producten een consument voorgesteld krijgt.

Testaankoop uitte eerder al haar bezorgheid over de veiligheid van producten die op Temu worden verkocht: "Producten die op marktplaatsen worden verkocht, online of offline, Europees, Amerikaans of Chinees, moeten veilig zijn en voldoen aan de Europese wetgeving als ze aan Europese consumenten worden verkocht", besluit Laura Clays.

 

Toegang pers

Om als journalist toegang te krijgen tot alle inhoud, vragen wij u ons een e-mail te sturen.