Discriminerende tarieven: NMBS schrapt prijsverschil tussen digitale en papieren tickets
Op 15 oktober treden de nieuwe tarieven van NMBS in werking, waarbij het verschil tussen een ticket gekocht via de app en een ticket gekocht aan het loket of de automaat wordt geschrapt. Dat is een overwinning voor Testaankoop en Unia, die vorig jaar samen naar de rechtbank trokken tegen de spoorwegmaatschappij wegens digitale discriminatie. Toch blijft het Flex-abonnement nog altijd enkel digitaal beschikbaar.

Een rechtszaak voor eerlijke prijzen
In september 2024, na meerdere waarschuwingen die zonder gevolg bleven, trokken Unia en Testaankoop naar de rechtbank tegen het discriminatoire tariefbeleid van de NMBS. Bepaalde tickets zijn namelijk duurder als je ze via de automaat of aan het loket koopt dan in de app.
Terug naar bovenLagere tarieven voor gebruikers van de NMBS-app
Een significant prijsverschil tussen digitaal en loket
NMBS voerde een tariefbeleid dat gebruikers zonder smartphone bestraft. De tickets aan de automaat of het loket waren namelijk duurder dan op de mobiele applicatie van de NMBS. Zo bleek het ticket Standard Multi 3 euro goedkoper in de app dan bij aankoop aan het loket of de automaat.
Ook het ticket Youth Multi, bedoeld voor jongeren onder de 26 jaar, had tot nu toe een korting van 2 euro in de digitale versie.
Vervoersbewijzen uitsluitend online beschikbaar
Het probleem houdt daar echter niet op. Sommige voordelige aanbiedingen, zoals het Flex-abonnement, waarmee je 2 tot 3 keer per week kunt reizen, zijn uitsluitend beschikbaar via de NMBS-app.
Reizigers zonder smartphone of zonder ervaring met digitale tools worden zo uitgesloten van deze optie.
Een digitale discriminatie aangeklaagd door Testaankoop en Unia
Beperkte toegang voor kwetsbare personen
Voor Unia en Testaankoop vormt deze situatie een vorm van discriminatie tegenover mensen die geen toegang hebben tot digitale middelen. Dit betreft personen die geen smartphone bezitten of die er niet mee kunnen omgaan vanwege hun leeftijd, een handicap of een gebrek aan financiële middelen. Dit zijn nochtans categorieën die door de antidiscriminatiewet direct of indirect worden beschermd.
Laura Clays, woordvoerder van Testaankoop, voegt hieraan toe: “We zullen niet aanvaarden dat mensen die niet voldoende digitale skills hebben of niet meewillen op de digitale trein, gestraft worden. Zeker niet als het gaat om essentiële diensten zoals transport door een overheidsbedrijf”.
Openingstijden loket vergroot de uitsluiting
Bovendien zijn sinds maart 2024 de openingstijden van de loketten verkort, waardoor reizigers nog meer worden aangemoedigd om hun aankopen online te doen. Volgens beide organisaties vergroot deze verandering de digitale kloof en versterkt de ongelijkheid in toegang.
Terug naar bovenNieuwe tarieven
Onze rechtszaak met Unia is niet zonder gevolg gebleven: vanaf 15 oktober heeft NMBS de prijzen van individuele tickets aangepast en komt ze tegemoet aan een deel van onze eisen:
- De Standard Multi en Youth Multi verdwijnen, en worden vervangen door een ‘Train+’-kaart, waarmee reizigers kortingen krijgen op treintickets.
- De nieuwe prijzen, zowel voor de Train+-kaart als voor de tickets zelf, zijn uniform. NMBS houdt dus rekening met onze vraag om een gelijke prijs te hanteren ongeacht het verkoopkanaal.
Een gedeeltelijke overwinning voor reizigers
Toch moeten we vaststellen dat het Flex-abonnement zal blijven bestaan in zijn huidige vorm, en dus niet beschikbaar is voor reizigers die geen smartphone kunnen of willen gebruiken.
We roepen daarom NMBS op om ook daarvoor een niet-digitale optie te voorzien.
Heb je discriminerende tarieven opgemerkt?
Als je tarieven ziet die "abnormaal" of discriminerend lijken, of als je vragen hebt over de prijs van bepaalde overheidsdiensten, aarzel dan niet om contact op te nemen met onze juridische experts. Zij staan klaar om al je vragen te beantwoorden.
Wij zijn bereikbaar van maandag tot vrijdag van 9u tot 12u30 en van 13u tot 17u op het volgende telefoonnummer: 02 542 32 00.