Wat je moet weten nu VOO het analoge tv-signaal definitief stopzet

Na Vlaanderen, waar Telenet in 2021 het analoge televisie- en radiosignaal volledig heeft afgeschakeld, is het nu de beurt aan Wallonië en enkele Brusselse gemeenten waar VOO het kabelnetwerk beheert. Voornamelijk VOO-klanten die hoofdzakelijk nog analoog tv-kijken zullen de impact voelen. VOO schat dat het aantal klanten met een televisie die het nieuwe signaal niet kunnen ontvangen zeer beperkt is (minder dan 1%). Voor de anderen (99% van de klanten), volstaat het om simpelweg je televisiekanalen te herscannen.
Alle tv-klanten worden geïnformeerd
Alle VOO tv-klanten zullen het komende jaar geïnformeerd worden over het afschakelen van het analoge televisie- en radiosignaal in hun regio. De transitie naar het nieuwe (digitale) signaal gebeurt in golven en klanten worden telkens persoonlijk 42 dagen op voorhand een eerste keer geïnformeerd.
Klanten uit de zone Hestre (Henegouwen) werden reeds eind december 2021 geïnformeerd en sinds vorige week werd daar het analoge televisie- en radiosignaal al onderbroken. Deze week gebeurt dit voor zone Brussel en vanaf 15 februari is het centrum van Luik aan de beurt.
Wat verandert er precies?
Als je uitsluitend televisie kijkt via een decoder of een digitale tv-kaart, dan ben je gerust en zal er voor jou niets veranderen. Kijk of luister je wel nog analoog, dan vind je hieronder ons antwoord en advies op een aantal belangrijke vragen.
VOO gaat de komende maanden gefaseerd stoppen met het analoge televisie- en radiosignaal. Alle VOO-klanten die nog analoog kijken of luisteren zullen dus niet tegelijkertijd moeten overstappen naar het nieuwe (digitale) signaal. Je wordt persoonlijk verwittigd per e-mail of per brief over de precieze timing in jouw regio.
In deze video legt VOO eenvoudig uit wat je als betrokken klant te wachten staat. VOO belooft de betrokken klanten ook zoveel mogelijk te begeleiden bij de switch naar het nieuwe signaal.
Je moet eerst nagaan of je huidige televisie compatibel is met het nieuwe signaal (zie ‘Hoe weet ik of mijn tv of radio compatibel is?').
Blijkt jouw tv niet compatibel te zijn? Dan stelt VOO jou de volgende oplossingen voor:
- Kiezen voor een decoder om digitale televisie te kijken. Je gaat dan van 17 naar 70 televisiekanalen. De activatie en installatie biedt VOO gratis aan. Vanaf € 10,50 per maand kan je de decoder huren.
- Kiezen voor een nieuwe televisie via het promotionele aanbod van VOO. Dan kan je profiteren van de 20 digitale televisiekanalen (in plaats van 17). VOO biedt een kleine Philips tv van 32” voor € 159 in plaats van € 299 of een Philips tv van 50” voor € 349 in plaats van € 499 voor de getroffen klanten, zolang de voorraad strekt.
Je hoeft uiteraard niet in te gaan op het tv-aanbod van VOO. Ben je op zoek naar een grotere of betere tv, dan kan onze koopwijzer tv's je zeker helpen.
Het is zeer belangrijk om dan je nieuwe Philips tv te bestellen voordat het analoge signaal wegvalt. Je ontvangt 42 dagen voordat het analoge signaal wordt afgeschakeld hierover een laatste bericht. Je kan de televisie van jouw keuze bestellen via de website van VOO. Nadat je een tv hebt gekozen, kies je een datum voor de levering en installatie.
Worstel je met technologie en heb je liever een direct contact? Een VOO-medewerker kan je helpen via het nummer 04 266 40 06. Je kan ook naar een VOO-winkel gaan.
Jij kijkt al digitale televisie via een évasion-box, VOOcorder of een digitale tv-kaart. Je hoeft verder niets te doen.
Als je echter meerdere televisies hebt en één of meerdere daarvan zijn niet aangesloten op een decoder of op een digitale tv-kaart, dan moet je testen of dat toestel compatibel is met het nieuwe signaal (zie ook ‘Hoe weet ik of mijn tv of radio compatibel is’).
Vind het beste telecomtarief
Wens je van de gelegenheid gebruik te maken om al je telecomdiensten te herbekijken en na te gaan of er voordeligere alternatieven bestaan voor jouw behoeften? Maak dan gebruik van onze tariefvergelijker telecombundels en stap met onze hulp over naar het abonnement of de bundel van je keuze.