Mobiele abonnementen: gedaan met 'onbeperkte' data

Operatoren mogen enkel nog spreken van onbeperkte data als ze hun klanten 300 GB data aanbieden en pas daarna eventueel de maximale snelheid van je internetverbinding beperken. Zoniet moeten ze de benamingen en de communicatie rond die ‘onbeperkte’ abonnementen aanpassen. Zo spreekt BASE niet langer van een Unlimited abonnement, maar bieden ze nu een mobiel abonnement aan met 70 GB aan maximale snelheid. Daarmee is dit abonnement € 0,02 goedkoper dan Mobile Vikings Onbeperkt waarmee je tot 50 GB aan maximale snelheid kunt surfen. Verbruik je meer , dan wordt je snelheid beperkt tot 512 Kbps.
Het aanbod en de prijzen per operator
Operator en abonnement | Inbegrepen surfvolume | Downloadlimiet | Prijs per maand in € |
Prijs per GB in € |
MOBILE VIKINGS Onbeperkt | 50 GB aan maximale snelheid |
Verbruik je meer, dan wordt je snelheid beperkt tot 512 Kbps |
29 | 0,58 |
BASE 70 GB | 70 GB aan maximale snelheid |
Verbruik je meer, dan betaal je € 0,56 per GB. |
39 | 0,56 |
ORANGE Go Extreme | 60 GB aan maximale snelheid |
Verbruik je meer, dan wordt je snelheid beperkt tot 512 Kbps |
40 | 0,67 |
VOO Solo 30 GB | 30 GB aan maximale snelheid |
Verbruik je meer, dan wordt je snelheid beperkt tot 512 Kbps |
40 | 1,33 |
PROXIMUS Mobilus Unlimited | 50 GB aan maximale snelheid |
Verbruik je meer, dan wordt je snelheid beperkt tot 512 Kbps |
42,99 | 0,86 |
PROXIMUS Mobilus Unlimited Premium |
Onbeperkt surfen aan maximale snelheid |
Niet van toepassing | 49,99 | Minder dan 0,50* |
*Je werkelijke verbruik bepaalt de prijs per GB . Verbruik je bijvoorbeeld minder dan 50 GB per maand, dan kost 1 GB je € 1. Verbruik je tot 100 GB per maand, dan kost 1 GB je minder dan € 0,50.
‘Unlimited’ wordt nog gebruikt
Operatoren hebben nog tot de zomer de tijd om de nieuwe richtlijn van het BIPT te adopteren, maar sommige hebben net als Base hun aanbod al aangepast. Zo veranderde Orange de naam van Go Unlimited in Go Extreme. Voor dit abonnement betaal je € 40 per maand en surf je tot 60 GB aan maximale snelheid.
Mobile Vikings gebruikt nog steeds de benaming ‘onbeperkt’ voor zijn duurste abonnement. Het abonnement kost € 29 per maand en je kunt eronbeperkt mee bellen en sms’en en tot 50 GB aan maximale snelheid surfen. Daarmee is het momenteel het goedkoopste abonnement op de markt als dit surfvolume volstaat voor jouw verbruik. Ook Proximus zal zijn communicatie over het Mobilus Unlimited abonnement moeten aanpassen. Hier krijg je ook 50 GB aan maximale snelheid, maar betaal je wel € 42,99 per maand.
Enige echte onbeperkt abonnement
Daarnaast biedt Proximus ook het enige echte onbeperkte mobiele abonnement aan in België. Met Mobilus Unlimited Premium kan je voor € 49,99 per maand onbeperkt surfen aan maximale snelheid binnen België. In de rest van de Europese Unie kan je tot 50 GB surfen en nadien betaal je € 0,003 per MB. Al je meer dan 90 GB per maand verbruikt, dan is Mobilus Unlimited Premium het mobiele abonnement dat de beste prijs per GB biedt in België.
Ben je op zoek naar een abonnement met minder mobiele data of geen onbeperkte belminuten of sms’en? Maak dat gebruik van onze tariefvergelijker en vindt het beste en meest voordelige mobiele abonnement voor jouw verbruik.