Artikel

De markten trappelden de handelsweek zo goed als ter plaatse

De markten trappelden de handelsweek zo goed als ter plaatse.

De markten trappelden de handelsweek zo goed als ter plaatse.

Publicatiedatum: 18 juli 2025
##TIME## min leestijd

Deel dit artikel

De markten trappelden de handelsweek zo goed als ter plaatse.

De markten trappelden de handelsweek zo goed als ter plaatse.

Dankzij het herstel van de aandelenkoersen in de tweede helft van de week kon de Stoxx Europe 50 zijn daling beperken tot 0,1%. In de VS bedraagt we weekwinst 0,6% voor de S&P 500 en 1,5% voor de Nasdaq. In eigen land volgde de Bel 20 de Europese trend met een kleine stijging van 0,2%.

Beleggers zijn optimistisch wat de handelstarieven tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten betreft. Goede bedrijfsresultaten (ABB, PepsiCo, TSMC, Assa Abloy, Novartis,...) hebben de aandelenkoersen ook ondersteund. 

Registreer u op onze site en volg de financiële actualiteit op de voet

De Amerikaanse financiële sector wint 1,9% na goede resultaten van de grote Amerikaanse banken.  

De Europese techsector beperkt zijn stijging tot 0,1%, vooral door de impact van de resultaten van ASML (-4,9%). Ondanks de goede kwartaalresultaten kwamen de voorzichtige vooruitzichten voor 2026 als een koude douche. 
Meer info in onze analyse  Teleurstellende vooruitzichten bij ASML
Ericsson stelde ook teleur en daalt met 6,2%. 

De Amerikaanse techsector stijgt dan weer met 2,9%, dankzij NVIDIA (+4,9%), dat van plan is de verkoop van zijn AI-chips in China te hervatten.
Alphabet herstelt met 1,9%. 
Netflix veert met 0,4% op. De resultaten voor het tweede kwartaal overtroffen de verwachtingen, met een stijging van de winst per aandeel van 47% naar 7,19 USD. Vooral wisselkoerseffecten zorgden voor een positieve impuls (56% van de omzet wordt buiten Noord-Amerika gegenereerd).

De Europese autosector verliest nog eens 2,9% en liet over 12 maanden een daling van 14,8% optekenen.
De grootste boosdoener is Renault, dat met 18,9% is gedaald. De Franse fabrikant heeft zijn marge- en cashflowvooruitzichten voor 2025 verlaagd. We hebben ons advies gewijzigd. 
Stellantis daalt ook met 4,8% en Volkswagen VZ met 3,6%. 

De farmasector blijft stabiel. 
Novartis daalt met 3%, hoewel het bedrijf meer vertrouwen heeft in het lopende jaar dankzij goede verkopen.
Pfizer verspeelt 4,2%. 
Lees ook onze analyse  Farmasector staat voor enkele uitdagingen

Schneider wint 6,5%. Het Franse bedrijf profiteert van de resultaten van ABB en van de positieve commentaren van rivaal Legrand over het potentieel van AI in de VS.

 

Binnen de Bel 20

D'Ieteren daalt met 6,7%. Van Lanschot Kempen heeft het aandeel van de kooplijst gehaald, omdat het verwacht dat de vertraging van de winstgroei in het 1e kwartaal zich in het 2e kwartaal zal voortzetten. Er is immers veel tegenwind die niet veel goeds beloven voor de halfjaarresultaten die op 3 september worden gepubliceerd: in België daalde de verkoop van nieuwe auto's in de 1e helft van het jaar met 11%, de dollar verzwakt en Belron heeft te lijden onder het feit dat steeds meer automobilisten hun verzekering niet aanspreken voor de herstelling van gebroken ruiten om te vermijden dat hun premie wordt verhoogd. 

Solvay verliest 4,9%. Het chemiebedrijf heeft zijn verwachtingen voor 2025 verlaagd.
Meer info in onze analyse  Solvay lanceert een winstwaarschuwing
Syensqo daalt met 2%.

Andere chemiebedrijven werden niet meegesleurd door de daling van Solvay.
Umicore stijgt met 5,7% en bleef profiteren van de meer positieve visie van analisten na de aankondiging op 30/6 van een verhoging van de doelstellingen voor de bedrijfswinst vóór afschrijvingen.
Azelis veert met 3% op en profiteerde van het hernieuwde koopadvies van ING. Toegegeven, Ze verlaagden weliswaar hun verwachtingen net voor de publicatie van de kwartaalresultaten (op 31/07) en lieten hun koersdoel van 25 naar 22 EUR zakken. Dit koersdoel is echter nog steeds hoger dan het koersdoel van Azelis. Dit koersdoel ligt echter nog steeds meer dan 50% hoger dan de huidige koers en lijkt hen gerechtvaardigd gezien de waardering van concurrent IMCD, waarvan het groei- en winstprofiel in grote lijnen vergelijkbaar is. 

Lotus Bakeries is met 4,5% herstelt na een daling van 42% vanaf de hoogste koers in oktober 2024. Het aandeel blijft te duur.

KBC verliest 3,1% na een gestage stijging in de afgelopen weken. Het aandeel leed onder de daling van de kwartaalwinst bij het Finse Nordea Bank die het gevolg is van de dalende rente-inkomsten.

Melexis zette de stijging die het in april inzette voort en gaat met 2,5% hoger. Het aandeel doet het goed in de halfgeleidersector, die op weekbasis met 4% is gestegen. De sector kreeg  zowel teleurstellend (ASML) als positief (NVIDIA, TSMC) nieuws te verwerken.

UCB herstelt met 1,8% en profiteert van de aanpassing van het advies door Goldman Sachs. De analisten zijn overtuigd door de resultaten van Bimzelx en denken dat het een piekomzet van 7 miljard euro kan bereiken voor zijn verschillende indicaties (de huidige consensus ligt eerder rond 5,5 miljard euro). Goldman Sachs mikt op een koers van 250 EUR. 

Aedifica wint 1%. De GVV liet weten dat de afgelopen weken de Duitse en Nederlandse mededingingsautoriteiten de fusie met Cofinimmo (+0,7%) hebben goedgekeurd maar dat de Belgische goedkeuring mogelijk wat meer tijd in beslag neemt. Wellicht zullen er een aantal gebouwen wegens een te groot gezamenlijk marktaandeel verkocht moeten worden. Daardoor kan het zijn dat de start van het omruilbod (voorzien rond 1 september) misschien wat later zal plaatsvinden.

Montea stijgt met 0,9%. De GVV verwerft via een sale-en-leasebackoperatie een site bij een Nederlandse logistieke hotspot (Zaltbommel). Het gaat om een fabriek en een ongebruikt terrein waarop Montea een opslagplaats gaat bouwen. Voorts krijgt het magazijn in Puurs-Sint-Amands dat voorheen dienstdeed als pop-uptheater voor Studio 100 vanaf oktober het ernaast liggende transportbedrijf als nieuwe huurder.

WDP verliest 0,5%. Het beurshuis Berenberg wijzigt zijn advies van houden naar kopen. De analist wijst op de grote stabiliteit bij de huurders, potentiële toekomstige huurprijsverhogingen en de lage rente op de lange-termijnschulden. Hij vindt de winstdoelstellingen tegen 2027 realistisch en haalt aan dat de premie waartegen de logistieke vastgoedspeler traditiegetrouw noteert nu is verdwenen. Wij kunnen deze stellingen alleen maar beamen.

 

Buiten de Bel 20

Barco maakt een sprong van 13,9% na de bekendmaking van beter dan verwachte halfjaarresultaten.
Meer info in onze analyse  Barco kon iets beter dan verwachte halfjaarcijfers voorleggen

Immo Moury wint 5,2% ondanks lagere winst. 
Meer info in onze analyse  Immo Moury: minder winst en lager dividend

Wereldhave Belgium stijgt 0,7%. Bij de groep ging het nettohuurresultaat mede dankzij de overname van twee Knauf-shoppingcentra in Luxemburg in het 1e halfjaar 15,2% hoger. De winst per aandeel klom met 16,2%. Ondanks het hoger aantal aantal aandelen door het keuzedividend bevestigt de GVV haar eerdere winstvooruitzichten per aandeel voor 2025 (5,35 tot 5,45 EUR).

Ontex verliest 11,9%. De groep heeft een winstwaarschuwing uitgestuurd. 
Meer info in onze analyse  Ontex verlaagt zijn verwachtingen voor heel 2025

EVS wint 7,3%. De groep heeft een miljoenencontract binnengehaald voor het WK voetbal in 2026. Dit komt niet als een verrassing. Maar beleggers verwelkomen het nieuws met open armen.

Hyloris veert op met 9,9%. Het bedrijf kondigde positieve klinische resultaten aan voor zijn atomoxetine orale oplossing, een alternatief voor de orale capsules van Strattera voor de behandeling van aandachtstekortstoornis en hyperactiviteit (ADHD). In de VS lijdt 2 tot 18% van de kinderen tussen 6 en 17 jaar aan deze stoornis en 4 tot 4,5% van de volwassenen. Een aanvraag voor goedkeuring door de Amerikaanse autoriteiten is momenteel in voorbereiding. Het product zal op de markt worden gebracht via een partner, met royalty's die uiteindelijk kunnen oplopen tot 10 miljoen euro.

Roularta verliest 1%. Na de heropening van het bod heeft Koinon nog steeds slechts 93,1% van de aandelen van Roularta in handen. Dat is nog altijd minder dan de vereiste 95% om de notering te schrappen. Een tweede heropening zal daarom plaatsvinden, nog steeds aan dezelfde prijs (15,5 EUR), van 18 tot 29 juli. Verkoop uw Roularta aandelen. Als het aanbod om uw aandelen van de beurs te halen zal verdwijnen, dan zal u met een aandeel overblijven dat zeer illiquide is. Bovendien voorziet Roularta in augustus in een substantieel interim-dividend van 3 EUR bruto (ex-dividend datum 6/08, betaaldatum 08/08). Een manier voor Koinon om zijn bod te financieren met geld van Roularta. Laat u niet verleiden om uw aandelen te houden om van dit dividend te profiteren. U zal 30% roerende voorheffing moeten betalen op het dividend, goed voor 0,90 EUR per aandeel!

Greenyard wint 1,7%. Het bod van 7,40 EUR aangevoerd door de oprichter (de grootste aandeelhouder) en zijn financiële partner (het fonds Solum Partners) werd op 14/07 afgesloten. Hierdoor werden er 53,82% van de aandelen ingebracht. De bieders bezitten nu 94,71%. Dit is minder dan de 95% die vereist is om de notering van de aandelen te schrappen. Het bod zal daarom worden heropend van 24/7 tot 13/8 onder dezelfde voorwaarden. De resultaten zullen rond 18/8 bekend zijn. Accepteer het bod. De gekozen waardering lijkt misschien niet erg genereus, maar is in lijn met het gemiddelde van de afgelopen jaren. De groep heeft nog steeds een zware schuldenlast en haar activiteiten hebben te kampen met sterke concurrentie. 

EnergyVision verliest 9,8% na de opwinding van de eerste handelsdagen. Het aandeel is nog steeds veel te duur. Verkopen

Koersvariaties van maandagochtend tot vrijdagmiddag.

Profiteer gratis van onze uitleg betreffende beleggingen in aandelen. 1 maand gratis!