Over de voorbije week klom de S&P 500 met 2,9% en de Nasdaq met 3,1% ondanks een verslag van het Huis van Afgevaardigden dat strengere regels voor de technologiesector voorziet. De Stoxx Europe 50 steeg met 1,1%. De Bel 20 stak er met een stijging van 4,3% met kop en schouders bovenuit!
Donald Trump kondigde eerst het uitstel aan van de onderhandelingen rond een nieuw plan om de economie te ondersteunen en liet vervolgens weten de onderhandelingen tussen Republikeinen en Democraten te hervatten…
Hoe dan ook, ondanks de zwakke economische groeicijfers voor de korte termijn, gaat het moreel van de beleggers hoger en hebben ze zelfs de neiging risicovollere activa te kopen.
De Europese banksector klom met 3,7%. De lichte stijging van de langetermijnrente is inderdaad goed nieuws voor de winstgevendheid van de sector. Nochtans kijken de centrale banken erop toe dat de rente geen al te hoge vlucht neemt en zorgen ze er zelfs voor dat deze extreem laag blijft. Overigens gonst het in de sector van de fusiegeruchten.
Desondanks schoot BNP Paribas 11,1% hoger.
De levensverzekeringssector ging deze week gemiddeld 2,5% hoger.
Aegon, dat erg blootgesteld is aan de Amerikaanse rente, steeg met 11,2%.
De telecomsector klom met een kleine 1,8%, onder meer dankzij de speculaties rond de consolidatie van de Europese telecommarkt.
De dranksector veerde met 2% op, wat onder andere te danken is aan het positieve advies van een invloedrijke investeerder.
Heineken kan bogen op een stijging van 7,1%.
AB InBev veerde op met 10,1% onder meer ten gevolge van een erg positieve analyse van de bank Jefferies.
Binnen de Bel 20
De cyclische aandelen gingen deze week hoger
Solvay klom met 8,1% en Aperam met 5,7%.
ING veerde op met 9,7% en KBC met 7,8%. Dit was naast de sectortendens mede te danken aan het koopadvies van een analist van Deutsche Bank, die de soliditeit, winstgevendheid en de kwaliteit van de activa van de bankverzekeraar prijst. Tegenwoordig hanteert 2/3 van de analisten een koopadvies. Gezien KBC in het zog van de verstrengde coronamaatregelen mogelijks zijn provisies zal moeten opdrijven voor dubieuze leningen, blijven we echter voorzichtig.
Andere zwaargewichten van de Bel 20 die het deze week eveneens goed deden, zijn:
AB InBev schoot 10,3% hoger (zie hierboven).
Proximus, dat vorige week nog een dieptepunt bereikte, veerde deze week met 7,1% op. Gezien het belang van de Belgische staat in het kapitaal van de groep (53,5%), verwachten we niet dat de fusiegeruchten in de sector (versterkt door onder meer de aankondiging van de verkoop van de internationale activiteiten van het Zweedse Telia) gevolgen zullen hebben voor de Belgische groep. Bovendien kondigde Proximus aan dat het zich voor de uitrol van zijn 5G-netwerk zal beroepen op Nokia en Ericsson, waardoor de kosten uiteindelijk lager zouden moeten uitkomen dan oorspronkelijk geschat.
Telenet (+2,6%) profiteerde verder van een reeks recente koopadviezen en van een nieuwe koersdoelverhoging die een analist deze week bekendmaakte.
De GVV’s, de defensieve sterkhouders van de week voordien, moesten deze week pluimen laten.
Cofinimmo verloor 1,2%, WDP ging 3,8% achteruit en Aedifica 3,5%, al kon dit bij deze laatste voor een deeltje toegeschreven worden aan het knippen van een dividendcoupon.
Barco (-0,1%) kon zich tegen het einde van de week herstellen van de aanvankelijke koersdip veroorzaakt door de malaise in de bioscoopsector. Cineworld, de 2e grootste bioscoopuitbater ter wereld, waarmee Barco vorig jaar nog een contract sloot om projectoren te installeren, kampt immers met hoge schulden. Bijgevolg besloot het, om kosten te besparen en doordat nieuwe films worden uitgesteld, om opnieuw tijdelijk de deuren te sluiten in de VS en in het Verenigd Koninkrijk.
Buiten de Bel 20
Door het nieuws rond Cineworld (zie hierboven) en een koersdoelverlaging van een analist ging ook Kinepolis (-7,3%) bergaf. Maar de groep staat er financieel (beperkte schulden en eigenaar van veel complexen) veel beter voor dan Cineworld en opende zelfs een nieuwe bioscoop in het Nederlandse Haarlem.
Euronav, dat één van zijn schepen heeft verkocht, klom met 3,2%. De groep boekte op de operatie een verwaarloosbare meerwaarde per aandeel, maar kon zo een 15-jaar oud schip van de hand doen dat ze eind 2019 aankocht en haar toeliet van de toenmalige gunstige olietransportprijzen te profiteren. Inmiddels zijn de prijzen echter opnieuw lager gegaan (aanbod aan schepen blijft te groot), maar ten gevolge van de verstrenging van de coronamaatregelen, zou de vraag wel eens snel kunnen opveren, dit om niet-gebruikte olie te stockeren. Euronav is een erg volatiel aandeel dat voorbehouden is aan beleggers die niet voor risico’s terugdeinzen.
Xior Student Housing (-3,8%) blijft maar uitbreiden. De GVV verwierf zopas voor bijna 34 miljoen euro een studentenresidentie in Brussel. De transactie werd betaald door uitgifte van nieuwe aandelen. Coupon nr. 14 die het dividend vertegenwoordigt van 1/1/2020 tot en met 6/10/2020 werd daarom op 9 oktober onthecht (geraamd nettobedrag: ±0,73 EUR). Wie vanaf nu aandelen Xior koopt, heeft bijgevolg nog slechts recht op een klein deel van het dividend over 2020 (van 7/10 tot en met 31/12; nettobedrag geraamd op ±0,22 EUR). De transactie zal een positief effect hebben op de intrinsieke waarde en de winst per aandeel en op de schuldgraad. De koersdaling is ongeveer voor de helft het gevolg van de couponknip.
Bekaert, dat noteert tegen amper 0,75 maal zijn boekwaarde, klom met 5,6% en gaf een obligatie uit.
Voor meer info, raadpleeg onze analyse Bekaert brengt 7-jarige obligatie uit
bpost kon een fikse 11% hoger gaan dankzij de positieve vooruitzichten die collega’s Deutsche Post (+4,9%) en PostNL (+16,9%) aankondigden.
Voor meer info, raadpleeg onze analyse PostNL kan de coronacrisis het hoofd bieden en zou er zelfs een graantje van kunnen meepikken
Akka, dat onlangs een kapitaalverhoging doorvoerde, schoot 38% hoger.
Voor meer info, raadpleeg onze analyse Akka Technologies lanceert kapitaalverhoging
Koersvariaties van maandagmorgen tot vrijdagmiddag.
Profiteer 1 maand gratis van al onze aanbevelingen rond de volgende aandelen! 1 maand gratis!