Desondanks bleef de S&P 500 deze week stabiel en klom de Stoxx Europe 50 met 0,2%. Ook de Bel 20 ging een magere 0,5% hoger.
De impact van de verspreiding van het coronavirus op de Chinese economische groei blijft nog vaag maar baart de markten alvast zorgen, vooral gezien de belangrijkste beursindexen een record bereikten. De Aziatische beurzen vielen gemiddeld 1,4% terug (China: -4,5%, Japan: -0,3%).
De sectoren die fors zijn blootgesteld aan China gingen bergaf.
Dit is het geval voor de luxesector, waar LVMH 4,6% verloor en Kering 4,9%. De luchtvaartsector (-2,6%) kreeg eveneens klappen, alsook de casino’s (-5,7%) en de toerismesector (-2,9%).
De Europese autosector boerde 2,8% achteruit na de ontgoochelende resultaten van Daimler (-6,1%) en het advies van Citigroup dat aanraadt het aandeel van Renault (-8,6%) te verkopen. De groep blijft immers naarstig zoeken naar een nieuwe CEO en een strategie.
We blijven voorzichtig ten aanzien van de autosector.
De halfgeleidersector daarentegen ging 2,1% hoger na de fraaie resultaten van Texas Instruments (+1,9%), Intel (+6,2%) en STMicroelectronics (+8,5%). Dankzij deze resultaten is er opnieuw wat hoop dat de sector in 2020 redelijke prestaties zal neerzetten.
Overigens bevestigt de ECB dat ze in het kader van haar monetaire politiek de lage rente zal handhaven.
De euro ging lichtjes lager ten aanzien van de dollar (1 EUR=1,104 USD). De Amerikaanse munt wordt gezien de huidige riskantere context opnieuw beschouwd als een vluchtwaarde.
Binnen de Bel 20
– Aperam ging 3% lager. Vooral de cyclische aandelen kregen het deze week hard te verduren.
– Umicore moest 2,3% inboeten in het zog van de daling van de cyclische aandelen en de aandelen uit de autosector
– Galapagos klom met 3,8% en bereikte een nieuw record. Het biotechbedrijf maakt zich op om filgotinib tegen reumatoïde artritis te lanceren (in principe in het 2e halfjaar). De groep stelde een verkoopdirecteur aan. Hij werkt bij Galapagos sinds 2017 en hielp voorheen bij andere lanceringen in de reumatologie o.a. bij AbbVie, dat overigens de grote concurrent van Galapagos zal zijn (AbbVie heeft sinds september een gelijkaardig product op de markt).
– Sofina ging 5,6% hoger. De holding nam een belang in de app voor tweedehandsverkoop Vinted en oogst succes met haar participaties. We wijzigden ons advies.
Voor meer info, raadpleeg onze analyse Sofina biedt toegang tot niet-beursgenoteerde opportuniteiten
– AB InBev viel met 0,9% terug. Het aandeel leed niet al te erg onder het feit dat een Belgische bank meent dat de winstgroei in de volgende jaren vrij matig zal zijn en dat haar advies neerwaarts bijstelde van kopen naar houden.
– Proximus (+2,2%) en Telenet (+2%) kregen door de Belgische telecomoperator een zeer beperkte boete opgelegd wegens niet-naleving van de regels inzake identificatie van de “pre-paid”gebruikers.
Buiten de Bel 20
– Balta verloor nog maar eens 12,5%. De tapijtenfabrikant was verplicht om twee van zijn negen fabrieken te verkopen om een kredietlijn terug te betalen. Enkel speculanten mogen op Balta blijven inzetten om te mikken op het succes van de herstructurering die in 2019 van start ging.
– Asit biotech hervatte zijn notering na een week schorsing. Het aandeel kelderde met 22%. De groep verkreeg nog geen bescherming tegen haar schuldeisers. Asit biotech is niet meer waard dan zijn cashmiddelen (0,18 EUR per aandeel).
– IBA ging 23,6% bergaf na de bekendmaking van een analistenrapport waarin de concurrentie waartegen de groep in de protontherapie moet opboksen, onder de loep werd genomen. De analisten maken zich tevens zorgen om het gekrompen marktaandeel van IBA als gevolg van het offensief van Varian (waarvoor wij al een flinke poos vreesden).
– Exmar steeg met 3,3%. De reder zal in de volgende dagen een eerste betaling opstrijken (40 miljoen dollar) van het Chinese CSSC dat het FLNG-platform Tango heeft gekocht (sales and leaseback).
– Gimv ging 1,8% hoger. Het investeerde onlangs (samen met een groep andere investeerders) voor een beperkt bedrag in de Canadese start-up General Fusion die een kernfusiereactor (vrijwel onuitputtelijke energiebron) wil bouwen.
– Picanol, waarvan de notering nog altijd geschorst is, zou na een week productiestilstand door de cyberaanval van 13 januari en een week in heropstartfase, vanaf 27 januari weer volledig operationeel moeten zijn. De informatie over de financiële impact volgt eerstdaags. Daarna wordt de beursnotering hernomen.
– Mithra ging 1,8% lager. Zijn CEO werd door het Luikse gerecht en de FSMA in het vizier genomen wegens handel met voorkennis. Hij ontkent echter een overtreding te hebben begaan en blijft vertrouwen hebben in de raad van bestuur.
Koersvariaties van maandag tot vrijdagmiddag.
Profiteer 1 maand gratis van onze aanbevelingen rond deze aandelen! 1 maand gratis!