Artikel

De voorbije beursweek: Trumps comeback met gemengde gevoelens...

De voorbije beursweek: de terugkeer van Trump krijgt gemengde reacties...

De voorbije beursweek: de terugkeer van Trump krijgt gemengde reacties...

Publicatiedatum: 08 november 2024
##TIME## min leestijd

Deel dit artikel

De voorbije beursweek: de terugkeer van Trump krijgt gemengde reacties...

De voorbije beursweek: de terugkeer van Trump krijgt gemengde reacties...

De Amerikaanse beurzen vieren feest na de verkiezing van Donald Trump tot president. De Europese markten zijn minder enthousiast.

De S&P 500 eindigt de week 4,3% hoger en de Nasdaq doet zelfs nog beter met een winst van 5,6%.
De Stoxx Europe 50 van zijn kant daalt met 1,1%.
Onze Bel 20 is zo goed als onverstoord gebleven met een kleine stijging van 0,2%. 

Registreer u op onze site en volg de financiële actualiteit op de voet

In de VS

De Amerikaanse beurzen vieren feest na de verkiezing van Donald Trump, wiens programma van deregulering en belastingverlagingen wordt gezien als zeer gunstig voor de economische groei, bedrijfsinvesteringen en aandelen. 

De banksector wint 8%. Dit segment zou immers als eerste profiteren van de toegenomen investeringen en mogelijke deregulering. 

De technologiesector stijgt met 6,7%. 
Intel gaat met 13,1% hoger ondanks verschillende vraagtekens.
Voor meer info, zie onze analyse  Intel leed zwaar verlies in het 3e kwartaal 

De halfgeleidersector maakt een sprong van 8,5%. 
NVIDIA wint 10% en heroverde de eerste plaats in termen van marktkapitalisatie.
Tesla, wiens CEO een zeer actieve aanhanger van Trump is geworden, springt 19,3% hoger. 

In Europa

De Europese markten zijn minder enthousiast over de overwinning van Trump.
Trump bedreigt Europa immers met nieuwe tarieven. 
En de stijging van de Amerikaanse lange rente dreigt voor opwaartse druk op de Europese rentevoeten te gaan zorgen en de toch al zwakke groei nog verder te verzwakken. 

De autosector ondervindt de gevolgen van de overwinning van Trump met een verlies van 0,5%.  Dit komt omdat Trump een handelsoorlog zou kunnen ontketenen tegen deze sector die veel uitvoert naar de Verenigde Staten. 

De farmaceutische sector daalt met 3,4%.

De sector hernieuwbare energie verspeelt 5,8%, met een daling van 19,2% voor Vestas. 

Wereldwijd

De defensiesector stijgt met 5,3%. Minder Amerikaanse betrokkenheid bij Europese defensie zou Europa dwingen om meer te investeren in zijn eigen defensie. 
In Europa veert Thales met 7,6% op en BAE Systems met 8,5%. 
In de VS wordt Lockheed Martin 1,2% duurder.

De staalsector dikt met 5,4% aan. In de VS zou de sector kunnen profiteren van een toenemend protectionisme tegenover de Chinese export. Radius Recycling maakt een sprong van 20,9%. 
ArcelorMittal klokt 6,5% hoger af en Aperam 10% (deze twee groepen publiceerden ook resultaten die minder slecht waren dan verwacht).

Lees ook onze analyse  Terugkeer Trump, 4 winnende sectoren

Binnen de Bel 20

Syensqo maakt een sprong van 9,8%. Hoewel de groep haar prognoses neerwaarts heeft bijgesteld, stelden de cijfers gerust.
Lees meer in onze analyse  Syensqo matigt vooruitzichten

Solvay valt 9,7% terug. De onderneming heeft nochtans de vork voor de verwachte bedrijfswinst in 2024 lichtjes opgetrokken na haar publicatie van beter dan verwachte kwartaalresultaten.

KBC wint 1,8%. De groep klopte in het 3e kwartaal de analistenprognoses en handhaaft zijn in de zomer opgetrokken jaarvooruitzichten.

GBL laat 0,1% liggen. De holding heeft een update van haar strategie voorgesteld om ambieert nu haar aandeelhouders een rendement van 2 cijfers te kunnen bieden. Hoe wil ze dat doen? Door te blijven focussen op niet-beursgenoteerde activa (die momenteel goed zijn voor een derde van de portefeuille) en door het dividend regelmatig te verhogen (het voor 2024 geplande dividend, dat al verhoogd werd, zal 5 EUR bruto bedragen). Op 30/09 bedroeg de intrinsieke waarde van de portefeuille 117,99 EUR per aandeel, een stijging van 3,8% ten opzichte van 31/12/23. Sindsdien is de intrinsieke waarde wee gedaald. We ramen de waarde op 111,80 EUR, goed voor een decote van bijna 40%.  

Umicore verliest 4,6%. De groep wil het gebruik van de capaciteit in zijn fabrieken voor batterijmaterialen optimaliseren vóór enige verdere uitbreiding. Daarom bevestigde ze de (in principe tijdelijke) opschorting van de bouw van zijn fabriek in Canada. Het bedrijf heeft ook de aanvullende kostenbesparende maatregelen toegelicht die eind juli werden aangekondigd: een vermindering van het personeelsbestand met 2,2% en een reorganisatie van de Research & Development activiteiten om de efficiëntie te maximaliseren..... Dit zou vanaf 2025 een extra besparing van ongeveer 40 miljoen euro per jaar moeten opleveren. Er zijn ook een aantal herschikkingen in het management aangekondigd. De uitvoerende vice-voorzitter van de Battery Materials Division zal aan het eind van het jaar terugtreden.

UCB wint 1,6%. De groep heeft in een aantal landen de rechten verkocht op haar merken Atarax en Nootropil (die iets meer dan 1% van de omzet genereren). Het doel is om zich te concentreren op haar paradepaardjes voor toekomstige groei, zoals Bimzelx en Rystigo. De groep heeft ook haar doelstellingen voor 2024 als geheel verhoogd: het verwacht nu een omzet van bijna 6 miljard euro (vergeleken met 5,5 tot 5,7 miljard eerder) en een EBITDA-marge aan de bovenkant van de vork 23 tot 24,5% (exclusief eenmalige posten). 

Azelis stijgt met 6,7% en profiteert van zijn plaatsje op de kooplijst van een beursvennootschap.

Buiten de Bel 20

DEME daalt met 9,2% en is een slachtoffer van de herverkiezing van Trump, die minder gunstig is voor de ontwikkeling van windenergie dan Biden. Laatsgenoemde was van plan om tegen 2030 30 GW aan offshore windenergiecapaciteit te voorzien. We mogen echter niet vergeten dat de offshore windmarkt in de VS zich nog in een vroeg ontwikkelingsstadium bevindt. De koers houdt al grotendeels rekening met dit slechte nieuws en blijft ondergewaardeerd.

bpost verliest 6,5%. De groep zag in het 3e kwartaal het aantal bezorgde brieven sneller dalen dan verwacht. De Amerikaanse logistieke dochter Radial blijft een probleemkind en het verlies van het krantencontract kostte flink wat omzet. Het postbedrijf bevestigt wel zijn vooruitzichten voor het hele jaar, rekenend op een sterke eindejaarsperiode.

VGP klimt 3,4%. De vastgoedgroep bracht een puik rapport uit over de eerste 10 maanden van 2024. Ook voor heel 2024 staan de sterren goed. De logistiek vastgoedontwikkelaar onderzoekt momenteel de mogelijkheden om op de middellange termijn datacenters (nodig voor opmars van kunstmatige intelligentie!) te ontwikkelen.

Care Property Invest verliest 1,3%. Hoewel de GVV degelijke resultaten over het 3e kwartaal bekendmaakte. De onderneming verhoogt lichtjes haar winstprognose voor 2024 en handhaaft haar dividendvooruitzicht (1 EUR bruto).

Koersvariaties van maandagochtend tot vrijdagmiddag.

Profiteer gratis van al onze inlichtingen betreffende beleggingen in aandelen. 1 maand gratis!