Artikel

De score van Amundi Global BioEnergy UCITS ETF daalde van ‘96’ naar ‘27’. Hoe kan dat?

De laatste maanden voerde Amundi heel wat veranderingen door in haar fondsengamma.

De laatste maanden voerde Amundi heel wat veranderingen door in haar fondsengamma.

Publicatiedatum: 26 oktober 2023
##TIME## min leestijd

Deel dit artikel

De laatste maanden voerde Amundi heel wat veranderingen door in haar fondsengamma.

De laatste maanden voerde Amundi heel wat veranderingen door in haar fondsengamma.

De laatste maanden voerde Amundi heel wat veranderingen door in haar fondsengamma. Een van de betrokken fondsen, Amundi MSCI World Energy UCITS ETF, is plotsklaps veranderd in Amundi Global BioEnergy ESG Screened UCITS ETF. En dat was niet zonder gevolgen.

Hoewel de beursnoteringen en ISIN-code van Amundi Global BioEnergy ESG Screened UCITS ETF dezelfde bleven, veranderde heel wat achter de schermen. Een belegging in ‘klassieke energiebedrijven’ vervelde tot een belegging in ‘alternatieve energiebedrijven’. De aandelen in de portefeuille luisterden niet langer naar de namen ExxonMobil, Chevron, Shell, maar ruimden baan voor Veolia, Eni en Clariant. 

Registreer u op onze site en volg onze aanbevelingen om in fondsen en trackers te beleggen

Andere score

Door die portefeuilleswitch kwam het fonds ook terecht in de categorie van de ‘alternatieve energie’. Daardoor wordt het voortaan vergeleken met het fondsenaanbod binnen en de benchmark van die categorie. En laat die het de voorbije vijf jaar gemiddeld gezien een pak beter hebben gedaan dan die van traditionele energie (12,8% versus 5,1% per jaar). Daardoor kwam dit fonds terecht in de buik van het peloton op vlak van historische prestaties en vergelijking met de benchmark. Met als gevolg die slechte score. 

Blijven zitten

We kregen meermaals de vraag of dit fonds niet van de hand moet worden gedaan. Neen. In dit geval is de score weinig relevant en zullen we die alleen maar zien stijgen op termijn (‘52’ al eind september). Maar bovenal blijven we positief over de sector waarin belegd wordt. We denken dat de bedrijven actief in de alternatieve energie aan de vooravond staan van hogere omzet- en winstcijfers. We zien de sector dan ook als een mooie portefeuilleaanvulling voor de dynamische belegger die het milieuthema genegen is. Waarom dynamisch? De aandelenkoersen schommelen hier harder dan gemiddeld, maar dat was ook al het geval bij de traditionele energieaandelen.

Profiteer gratis van al onze verklaringen betreffende de samenstelling van beleggingsfondsen. 1 maand gratis!