Ekopak sluit een akkoord met een financiële partner
Moet je op de beurs beleggen in het aandeel van de groep Ekopak die een strategisch akkoord sluit?
Moet je op de beurs beleggen in het aandeel van de groep Ekopak die een strategisch akkoord sluit?
De samenwerking moet een belangrijke stap worden in de schaalvergroting van het bedrijfsmodel van Ekopak, een nieuwe verwaterende kapitaalronde (voorlopig) vermijden en de beleggers geruststellen.
Maar toch blijven we liever voorzichtig aan de zijlijn toekijken.
VERKOPEN.
Ekopak sluit een partnerschap met een gevestigd Europees infrastructuurfonds van meerdere miljarden euro's met diepgaande expertise in investeringen in nutsvoorzieningen.
Bedoeling is om de uitrol van Water-as-a-Service (WaaS) en Circeaulair-projecten te versnellen (beoogde minimale investering van 150 miljoen euro in de komende drie jaar).
Terwijl de partner voor de financiering van de op te richten projectvennootschappen zorgt zal Ekopak instaan voor het operationele aspect (bouw, beheer, onderhoud van de waterzuiveringsinstallaties).
In het verleden financierde Ekopak de opstartkosten van de projecten zelf zonder dat daar onmiddellijk al inkomsten tegenover stonden. Dat vroeg veel werkkapitaal en leidde door de sterke groei tot hoge schulden waardoor Ekopak vorig jaar financieel in nauwe schoentjes kwam.
Door die projecten van de balans te halen kan Ekopak nu groeien zonder dat de financiële lasten verzwaren. De initiële looptijd van het partnerschap is vier jaar, met automatische verlenging met telkens een jaar.
Koers op het moment van de analyse: 5,50 EUR
Het Belgische Ekopak is gespecialiseerd in de behandeling en hergebruik van afvalwater. Het bouwt waterzuiveringssystemen voor bedrijven (“Design and Build”). Daarnaast betalen bedrijven voor afvalwater dat Ekopak op hun site zuivert zodat het kan worden hergebruikt (“Water-as-a-Service” of “WaaS”).