Sombere vooruitzichten voor de GVV Immo Moury
Moet je op de beurs beleggen in het aandeel van de GVV Immo Moury waarvan de winst daalt?
Moet je op de beurs beleggen in het aandeel van de GVV Immo Moury waarvan de winst daalt?
De GVV noteert met een decote van 37,2% t.o.v. de intrinsieke waarde (52,87 EUR) en biedt een brutodividendrendement van 5,4%.
Maar de vooruitzichten op korte en middellange termijn zijn sinds boekjaar 2024-25 aanzienlijk verslechterd.
Ons advies blijft :
VERKOPEN.
De winst over de 1e helft van het lopende boekjaar (einde: 31/3) zakte met 14,1% tot 1,71 EUR per aandeel, vooral door het vertrek eind 2024 van de Service Public de Wallonie uit een gebouw in Luik (15,6% van de huurinkomsten).
In de 2e jaarhelft zal de winst nog lager uitvallen. De oorzaken: Immo Moury ontvangt in de 2e jaarhelft geen dividenden uit zijn participaties in Cofinimmo en WDP, en het neemt in het 4e kwartaal een aantal jaarlijkse kosten ten laste.
Gezien de beperkte omvang van de portefeuille (amper 46 miljoen euro) kan de winst sterk fluctueren naargelang de verhuursituatie.
Niettemin verhogen we onze winstprognose per aandeel voor het hele boekjaar van 2,30 EUR naar 2,70 EUR en voor de 2 volgende boekjaren naar 2,70 en 2,80 EUR (2,50 en 2,60 EUR voorheen).
Over het lot van het leegstaande gebouw in Luik lijkt Immo Moury nog geen beslissing te hebben genomen. Ondanks de verwachte nieuwe winstdaling blijft de GVV in principe makkelijk in staat om het dividend stabiel te houden (1,80 EUR bruto). Maar ze zou echter met de beschikbare cash wel eens geneigd kunnen zijn om de schulden af te bouwen (schuldgraad: 48,6%).
De portefeuillewaarde steeg in 6 maanden met 0,8% maar dat was volledig door de waardestijging van Cofinimmo (+9%).
Koers op het moment van de analyse: 33,20 EUR
Gereglementeerde vastgoedvennootschap die bijna uitsluitend investeert in Wallonië en voornamelijk rondom Luik. De kantoren zijn goed voor 38% van de portefeuille, de industriële hallen voor 22%, het residentiële vastgoed voor 18%, de handelspanden voor 12% en de belangen in Cofinimmo, WDP en een gespecialiseerd vastgoedbeleggingsfonds voor 10%.