TotalEnergies, Zurich Insurance, GSK, Intel
Het laatste nieuws van de beurs om goed in aandelen te beleggen (TotalEnergies, Zurich, GSK, Intel)
Het laatste nieuws van de beurs om goed in aandelen te beleggen (TotalEnergies, Zurich, GSK, Intel)
TotalEnergies
+2,1% over de voorbije week
De productie steeg met 5% in het 4de kwartaal 2025 (ten opzichte van een jaar eerder) en met bijna 4% over heel 2025, terwijl het doel 3% was. Ondanks de daling van de olieprijs bleef de cashflow in het 4de kwartaal stabiel. Maar de koers lijdt onder de dreiging van een handelsoorlog.
Houden.
Koers op het moment van de analyse: 57,98 EUR
Zurich Insurance
-5,5%over de voorbije week
Zurich doet een bod op het Britse Beazley, actief in cyberbeveiligingsverzekeringen (terwijl Zurich zich richt op levensverzekeringen, ziektekostenverzekeringen, enz.). Het bod omvat een premie van 56% ten opzichte van de laatste koers en ligt aan de bovenkant van de vork van recente vergelijkbare transacties. Maar Beazley wijst het bod af.
Houden.
Koers op het moment van de analyse: 545,60 CHF
GSK
-0,9%over de voorbije week
GSK neemt RAPT Therapeutics over en krijgt zo ozureprubart (voedselallergieën) in handen. Dit is de eerste grote overname sinds de komst (op 1/1) van de nieuwe CEO. Deze moet de pijplijn uitbreiden en tegen 2031 een jaaromzet van 40 miljard pond realiseren (in 2024 : 31,4 miljard). Aangezien ozureprubart zich nog in een klinische tussenfase van ontwikkeling bevindt, zal het waarschijnlijk niet bijdragen aan deze doelstelling.
Houden.
Koers op het moment van de analyse: 1 801 pence EUR
Intel
-4% over de voorbije week
Intel loopt omzet mis omdat het niet kan voldoen aan de vraag naar zijn AI-gerelateerde serverchips. Het bedrijf verwacht een kwartaalomzet en -winst die onder de marktverwachtingen liggen. Het herstel zal tijd vergen.
Houden.
Koers op het moment van de analyse: 45,07 USD