Artikel

Waarom zijn uitkeringen aan aandeelhouders soms (deels) vrijgesteld van roerende voorheffing?

Uitkeringen aan aandeelhouders (dividenden, kapitaalvermindering) zijn soms vrijgesteld van roerende voorheffing.

Uitkeringen aan aandeelhouders (dividenden, kapitaalvermindering) zijn soms vrijgesteld van roerende voorheffing.

Publicatiedatum: 18 mei 2022
##TIME## min leestijd

Deel dit artikel

Uitkeringen aan aandeelhouders (dividenden, kapitaalvermindering) zijn soms vrijgesteld van roerende voorheffing.

Uitkeringen aan aandeelhouders (dividenden, kapitaalvermindering) zijn soms vrijgesteld van roerende voorheffing.

Dat zal weldra het geval zijn voor een bedrag dat de GVV Home Invest Belgium zal uitbetalen aan zijn aandeelhouders.

De GVV Home Invest Belgium keert op 25 juli 0,35 EUR bruto uit aan haar aandeelhouders. Van dat bedrag is slechts 0,05 EUR onderworpen aan de roerende voorheffing (30%). De andere 0,30 EUR is hiervan vrijgesteld. Waarom is dat zo?

Omdat het deel van de uitkering dat zuiver een kapitaalvermindering betreft, is vrij van roerende voorheffing.

Registreer u op onze site en volg onze aanbevelingen rond beleggingsfiscaliteit

Belastbaar gedeelte

Uitkeringen aan aandeelhouders worden in België meestal volledig onderworpen aan 30% roerende voorheffing. Dat is het geval als het uitgekeerde bedrag bestaat uit een winstuitkering over het voorbije boekjaar (dividend) of opgespaarde winsten van eerdere boekjaren.

Zo keerde Home Invest Belgium op 11 mei een slotdividend uit van 0,71 EUR bruto. Aangezien het om een winstuitkering gaat, was dat volledige bedrag onderworpen aan 30% roerende voorheffing.

Op 25 juli zal de GVV opnieuw een bedrag uitkeren. Een deel ervan, 0,05 EUR bruto, heeft betrekking op een winstuitkering uit de opgebouwde reserves en zal dus tegen 30% worden belast. Uiteindelijk blijft daar dus 0,035 EUR netto van over.

Vrijgesteld gedeelte

Bestaat een uitkering deels of volledig uit een zuivere kapitaalvermindering, dan wordt op dat deel geen roerende voorheffing geheven. Zo omvat de uitkering van Home Invest Belgium van 25 juli een kapitaalvermindering van 0,30 EUR bruto. Aangezien het bedrag belastingvrij is, is dit netto 0,30 EUR.

Als “dividendgerechtigde” aandeelhouder van Home Invest Belgium krijgt u op 25 juli dus 0,335 EUR netto per aandeel uitgekeerd (0,035 EUR netto + 0,30 EUR).

Ga dit zeker na

Hebt u een dividend ontvangen dat (deels) bestaat uit een kapitaalvermindering, ga dan na of uw financieel tussenpersoon correct de roerende voorheffing heeft toegepast.

Profiteer gratis van al onze uitleg rond beleggingsfiscaliteit. 1 maand gratis!