Studies wijzen echter uit dat het opnemen van vreemde valuta voor een grotere portefeuillespreiding zorgt.
Vreemde munten = volatiliteit
Alle munten bewegen dagelijks tegenover de euro. Of het nu Amerikaanse dollar, Britse pond, Zweedse kroon, en ga zo maar door betreft. Dat zorgt voor schommelingen. De mate van stijgingen of dalingen hangt af van de munt in kwestie. Zo is de Deense kroon een soort pseudo-euro en zal de volatiliteit van die munt laag blijven, maar een munt als de Braziliaanse real heeft dan weer een zeer volatiel koersverloop. Sla er de evolutie van de munten in de tabel maar op na.
Vreemde munten = rendement
Die muntschommelingen hebben uiteraard een grote impact op uw rendement in euro. Zo ziet u in de tabel dat u de afgelopen jaren flink wat geld verloor door in Australische dollar te beleggen. En omgekeerd, dat de Japanse yen een behoorlijke winstgenerator bleek te zijn.
Welke munten gaan stijgen?
Kunnen we voorspellen welke munten in de (nabije) toekomst zullen stijgen en dalen tegenover de euro? Het antwoord is neen. In de praktijk blijkt dat een heikele onderneming.
Aan de hand van modellen kunnen we wel berekenen of een munt vandaag over- of ondergewaardeerd is tegenover de euro, en dat is het zowat. Van een ondergewaardeerde munt, zoals de Zweedse kroon, mag u – theoretisch! – ervan uitgaan dat die onderwaardering vroeg of laat wordt goedgemaakt, met een muntstijging tot gevolg. In de praktijk kan het echter héél lang duren eer een munt naar haar evenwichtskoers tendeert. Als dat al gebeurt. En een onder-/overgewaardeerde munt kan nog meer worden onder-/overgewaardeerd.
Indekken kost (veel) geld
Ga dus ervan uit dat u de toekomstige evolutie van een vreemde munt niet echt kunt voorspellen tegenover de euro. Maar u kunt u er wel tegen indekken via opties, via munthandel of via de aankoop van bepaalde fondsen.
Wij raden de meeste beleggers echter af om dat te doen. Waarom? Het kost u niet alleen rendement (reken op enkele procenten), het zorgt ook voor minder spreiding in uw portefeuille. Los van het baalgevoel dat u zult hebben als de munt, tegen de verwachtingen in, toch zou stijgen en dat u die klim hebt gemist.
Profiteer gratis van al onze informaties m.b.t. de evolutie van de munten. 1 maand gratis!