Knorr-Bremse vinden we een topbedrijf. Het is het wereldwijde nummer één in rem- en aanverwante systemen voor railvoertuigen en bedrijfsvoertuigen (vrachtwagens). De groep kan bogen op een goede geografische diversificatie en zet haar inspanningen voort om haar activiteitenportefeuille te optimaliseren en haar kosten beter te beheersen. We raden u aan het aandeel te
KOPEN.
We gebruiken het aandeel als voorbeeld om u uit te leggen wat de mogelijkheden zijn om de bronheffing op dividenden van Duitse aandelen terug te vorderen.
Registreer u op onze site en volg onze aanbevelingen rond beleggingsfiscaliteit
Duitse dividenden
Op twee mei keerde Knorr-Bremse een dividend uit van 1,64 euro bruto. Vooral dat laatste woordje is hier van belang. Want netto blijft daar 0,845 euro van over.
Dat komt omdat u op het brutodividend eerst de Duitse bronheffing betaalt (26,375%) en daarna de Belgische (30%). Dat is een serieuze streep door de rekening. Gelukkig kunt u die factuur verlichten.
Is het sop de kool waard?
U kunt slechts een deel van de Duitse bronheffing recupereren, namelijk 11,375%. In het geval van Knorr-Bremse gaat het over 0,18655 euro per aandeel. Om dat deel te recupereren, bestaan er twee mogelijkheden. U kunt uw financiële tussenpersoon vragen om het voor u te doen. Of u kunt zelf de handen uit de mouwen steken.
Als u kiest voor optie één, dan moet u eerst nagaan hoeveel u dat zal kosten. De banken rekenen immers een vergoeding aan om die administratie voor u te doen. Bij Bolero is dat bijvoorbeeld 100 euro (vanaf een te recupereren bedrag van minimaal 150 euro), bij Keytrade Bank betaalt u 60 euro of meer, bij ING 60,48 euro per jaar, enzovoort.
Reken maar eens uit. Eind april kostte het aandeel zowat 70 euro. Bij Keytrade Bank moet u al 322 aandelen bezitten, goed voor een kapitaal van zowat 22 300 euro, om simpelweg break-even te draaien.
Bij Bolero ligt de grens op 805 aandelen, goed voor een belegging van 55 750 euro, om aan het minimum van 150 euro recuperatievoordeel te geraken. En daarvan staat u dus 100 euro af. Dat is niet niets.
Zelf doen dan maar?
Op de Duitse belastingwebsite www.elster.de/ (in het Duits of Engels) moet u eerst een account aanmaken. Nadien moet u enkele documenten uploaden, zoals een attest van woonplaats (om te bevestigen dat u in België woont, aan te vragen via MyMinfin, document: 276conv) en een bewijs dat het dividend is uitbetaald door uw instelling. Dat gebeurt door middel van een tax voucher. Zo’n voucher bekomt u bij uw bank. En die doet dat vaak … niet gratis.
Zo betaalt u bij Saxo Bank 135 euro om dat bewijs te kunnen krijgen. Ook in dit geval zult u dus moeten uitrekenen of het de moeite waard is om u de moeite te getroosten of niet. Ten slotte nog dit. U hebt niet de eeuwigheid om uw aanvraag te doen. In het geval van Duitse dividenden eindigt de deadline vier jaar na het einde van het kalenderjaar waarin de bronbelasting is ingehouden (2028 in dit geval).
Profiteer van onze gratis belastingtips. 1 maand gratis!