Op 4/10 gaf de holding WorxInvest een nieuwe obligatie in euro uit met een looptijd van 6 jaar en een brutocoupon van 5,10% (3,57% netto). Een aantal van onze lezers meldden ons dat ze minder obligaties ontvingen dan gevraagd.
Te hoge vraag
De obligatie had zo’n groot succes dat de intekenperiode al op de eerste dag vervroegd werd afgesloten. Bijgevolg konden enkel beleggers die een order plaatsten op 04/10 intekenen.
Maar aangezien de vraag veel hoger was dan de 250 miljoen die WorxInvest wilde ophalen, werd een verdeelsleutel toegepast.
Registreer u op onze site en volg onze aanbevelingen om in obligaties te beleggen
Belfius-klanten beter bediend
Om de meeste klanten die de eerste dag intekenden, tevreden te stellen, kregen ze elk minder dan voorzien. Bij bepaalde banken kregen beleggers die intekenden voor het minimumbedrag (1000 euro) zelfs niets.
Banken waar de vraag hoger was, pasten een strengere verdeelsleutel toe. Klanten van ING bv. kregen slechts 57,5% van het gevraagde bedrag t.o.v. 88% bij Belfius, 75,52% bij BNP Paribas Fortis en 61,9% bij KBC.