Alle sommen die u in één of meerdere keren hebt gestort in een pensioenspaarproduct voor het einde van het jaar, zullen u toelaten om volgend jaar een belastingvermindering van 30 % van het gestorte bedrag te bekomen. Wanneer u in een pensioenspaarproduct voor 2012 het maximaal toegestane bedrag stort, 910 euro per belastingplichtige, dan zal de fiscus u volgend jaar reeds 273 euro terugbetalen. En u kunt dit voordeel nog verhogen door in een klassieke levensverzekering te beleggen (tot 2 200 euro dit jaar).
Door dit jaar na jaar te doen, zal u op het moment van uw pensioen, een kapitaal hebben opgebouwd dat uw legaal pensioen (dat waarschijnlijk onvoldoende zal zijn) zal aanvullen.
Maar welk pensioenspaarproduct moet u kiezen ? Een fonds of een verzekering ? Waarom ? Hoeveel storten ? Hoeveel denkt u te zullen krijgen op het moment van uw pensioen ? En mag men ook extra sparen in andere verzekeringsproducten ?
Kies de formule die het best bij u past via onze beslissingsmodule.
Bereken de te sparen sommen en hoeveel u zal krijgen.
Vind antwoorden op uw vragen in onze rubriek ‘thema’ die we aan pensioensparen hebben gewijd.