Eind dit jaar zijn er heel wat operaties die een impact hebben op het bedrijfskapitaal. Ik denk hierbij aan de afstoting van activiteiten of beursintro’s. Zo deed onlangs het gerucht de ronde dat Auchan een belang ging nemen in Carrefour. Ook bracht Daimler zijn tak vrachtwagens en bussen naar de beurs.
Schrijf u in en profiteer van onze aanbevelingen voor aandelen.
Dankzij dergelijke operaties kunnen bedrijven die heel wat diverse activiteiten hebben, zo hun divisies opwaarderen. Daimler bv. poogt de waardering van Mercedes, dat zich aan het ontwikkelen is in het segment voor elektrische voertuigen, hoger te drijven. Ook kunnen bedrijven zo cash genereren die ze aan het werk zetten om hun kernactiviteiten te consolideren. Voorbeelden hiervan zijn Nestlé en L’Orèal.
De tendens zal in2022 aanhouden. Bedrijven die het zich kunnen permitteren, zullen verder blijven evolueren en grote kuis houden in hun portefeuille. Bovendien steekt in private-equityfondsen heel wat cash die ze aan het werk willen zetten. Volgens ons zullen deze operaties de beurzen in 2022 hoger stuwen.
Profiteer gratis van al onze uitleg over de beurzen. 1 maand gratis!