Ubisoft zakt met 35% in één enkele sessie
Moet je op de beurs beleggen in het aandeel van de groep Ubisoft, waarvan de koers daalt?
Moet je op de beurs beleggen in het aandeel van de groep Ubisoft, waarvan de koers daalt?
We bevestigen ons advies.
Afblijven.
Onlangs kreeg je van ons het advies om weg te blijven uit de videogamesector, die als te riskant werd beschouwd, met in het bijzonder een waarschuwing voor Ubisoft.
De feiten geven ons nu gelijk: het aandeel van de Franse groep kelderde met bijna 35% in één enkele beurssessie, als gevolg van de aankondiging van een belangrijke reorganisatie. Al jaren worstelt Ubisoft met financiële problemen, en nu werd besloten tot een nieuwe ronde van besparingen: de release van maar liefst 6 games werd gewoon geannuleerd, waarvan sommigen al jaren in ontwikkeling waren (waaronder het paradepaardje Prince of Persia), en nog eens 7 andere games werden uitgesteld.
Het gevolg? Het bedrijfsverlies zou voor het lopende boekjaar (jaarlijkse afsluiting: 31/3) oplopen tot één miljard euro. Het parcours van Ubisoft toont opnieuw de kwetsbaarheid van het businessmodel van traditionele uitgevers van videogames, die afhankelijk zijn van enkele blockbusters in een sector die extreem concurrerend is geworden.
Koers op het moment van analyse: 4,34 EUR