• Wat wij aanbieden
  • Contacteer ons
  • Sluit u aan bij ons
  • Test Aankoop
  • Test Gezond
  • Test Aankoop invest
  • Pers & Institutioneel

Menu

Test-Aankoop Invest Logo Uw onafhankelijke financiële partner
Login

Sluit

Voordelen voor leden1 maand gratis ! Login
Zoeken
  • Beleggen
    • Onze strategieën en modelportefeuilles
    • Aandelen
    • Fondsen
    • Obligaties
    • Goud en goudmijnen
    • Vastgoed
    • Markten en wisselkoersen
  • Sparen
    • Onze strategieën en modelportefeuilles
    • Spaarrekeningen
    • Spaarverzekeringen
    • Pensioensparen
  • Fiscaliteit en Rechten
    • Belastingheffing
    • Veiligheid van uw beleggings- en spaartegoeden
    • Pensioen
  • Zoek
  • Mijn rekenmodules
    Is dit wat u zocht?
    • Valutacalculator Bereken eenvoudig de wisselkoersen met onze valutacalculator
    • Calculator voor cryptomunten
    • Goudprijscalculator
    • Financieel lexicon
    • Aandelen: advieswijzigingen
    • Fondsen: scorewijzigingen
    • Obligaties: advieswijzigingen
  • Mijn e-mailalerts

    Bezig met laden...

  • Mijn portefeuille

Contacteer ons

02 542 33 51

van maandag tot vrijdag van 9 tot 12.30 uur en van 13 tot 16 uur

E-mail

Alle onze contacten

FAQ

Onze andere sites

Test Aankoop

Test Gezond

Pers & Institutioneel

Nederlands Français
  • Meld je hier aan
  • Registreer

  • Sparen
  • Spaarverzekeringen
  • Spaarverzekeringen: gunstige fiscale behandeling
  • Spaarverzekeringen: gunstige fiscale behandeling
Artikel

Spaarverzekeringen: gunstige fiscale behandeling

4 jaar geleden - donderdag 20 oktober 2016
Spaarverzekeringen hebben als grote voordeel dat ze u de mogelijkheid bieden om te ontkomen aan de roerende voorheffing, tenminste indien uw contract minstens 8 jaar oud is. Dat is ook de reden waarom we u afraden om geldopnames te doen alvorens die termijn verstreken is. Tegelijk worden zo ook de kosten die uw verzekeraar aanrekent uitgevlakt over de tijd, evenals de taks van 2% die van toepassing is op elke nieuwe storting in een spaarverzekering.

 

Roerende voorheffing

In een aantal gevallen dient u roerende voorheffing te betalen (nu nog 27%, vanaf 2017 wordt dat 30%) op de intresten van een spaarverzekering. Die roerende voorheffing wordt niet elk jaar afgehouden op het moment dat de intresten worden gekapitaliseerd (lees: herbelegd), maar wel in 1 keer op het moment dat u uw geld opneemt. Op die datum berekent de verzekeraar de intresten die uw stortingen hebben opgebracht, niet tegen de daadwerkelijke rentevoet die u hebt genoten, maar tegen een forfaitaire rentevoet die hem wordt opgelegd door de fiscus. Vadertje Staat belast niet de (eventuele) winstdeelnames maar enkel de gewaarborgde rentevoet, en bij die berekening legt hij die minimaal vast op 4,75%, ook al hebt u in de praktijk nooit zoveel gekregen.
En aangezien het rendement van spaarverzekeringen de voorbije jaren nooit meer dan 4,75% heeft bedragen, verdwijnt dus uw volledige rendement (of zelfs meer) wanneer u uw geld vervroegd opneemt en daardoor roerende voorheffing moet betalen.


Hoe ontkomen aan de roerende voorheffing bij spaarverzekeringen?

Indien uw verzekeringscontract op het moment dat u uw geld weer wenst op te nemen al 8 jaar bestaat, is er geen roerende voorheffing verschuldigd. Merk dus op dat de termijn van 8 jaar begint te lopen vanaf het moment waarop u het contract bent aangegaan, niet telkens vanaf de datum waarop u eventueel bijkomende stortingen hebt uitgevoerd. Anders gezegd: eens uw contract 8 jaar oud is, kunt u perfect een paar maand na uw recentste storting een geldopname uitvoeren zonder dat daar roerende voorheffing op verschuldigd is.

Indien u vreest uw geld misschien nodig te hebben vooraleer er 8 jaar verstreken is, kunt u nog altijd aan de roerende voorheffing ontsnappen door een overlijdensverzekering af te sluiten ten belope van minimaal 130% van de gestorte premies en erover te waken dat u als intekenaar op het contract ook bent aangeduid als verzekerde en als begunstigde bij leven. Uiteraard is zo'n verzekering niet gratis en zal ze (flink) aan uw rendement knagen. Aan u dus om in voorkomend geval de baten af te wegen tegenover de kosten.

Ook nuttig om te weten: wanneer de verzekeringnemer overlijdt tijdens de eerste 8jaar van het spaarverzekeringscontract, dan wordt het contract ontbonden zonder dat er roerende voorheffing wordt geëist aan de erfgenamen.

 

Deel dit artikel

Artikels

Analyse

Spaarverzekeringen sneller uitbetaald dan voorheen

26 dagen geleden - donderdag 18 maart 2021
Analyse

Welk rendement leverden de spaarverzekeringen op in 2020?

1 maand geleden - woensdag 3 maart 2021
Nieuws

De Nationale Bank komt tussen bij Integrale

1 maand geleden - woensdag 24 februari 2021
Analyse

Credimo maakt rendementen voor 2020 bekend

1 maand geleden - woensdag 17 februari 2021
Analyse

Baloise geeft rendementen spaarverzekeringen over 2020 vrij

2 maanden geleden - dinsdag 9 februari 2021
Uw onafhankelijke financiële partner

Contacteer ons

02 542 33 51

van maandag tot vrijdag van 9 tot 12.30 uur en van 13 tot 16 uur

E-mail

Al onze contacten

FAQ

Financiële opleidingen

Publicaties

Al onze publicaties

TA invest Digitaal

Uw publicaties op uw smartphone of tablet

© 2021 Test Aankoop invest

  • Over Test Aankoop invest
  • Cookiebeleid
  • Privacy
  • Gebruiksvoorwaarden
  • Nederlands
  • Français
Gelieve ons te excuseren.
Als gevolg van een technisch probleem kunnen wij uw verzoek niet uitvoeren.
  • #
  • A
  • B
  • C
  • D
  • E
  • F
  • G
  • H
  • I
  • J
  • K
  • L
  • M
  • N
  • O
  • P
  • Q
  • R
  • S
  • T
  • U
  • V
  • W
  • X
  • Y
  • Z
Lexicon
  • A
  • B
  • C
  • D
  • E
  • F
  • G
  • H
  • I
  • J
  • K
  • L
  • M
  • N
  • O
  • P
  • Q
  • R
  • S
  • T
  • U
  • V
  • W
  • X
  • Y
  • Z
  • #

Abonneer u en profiteer één maand gratis van ons aanbod!

Zich abonneren

Abonneer u (1 maand gratis)

Krijg 5 credits om ons aanbod te ontdekken!

Zich registreren

of registreer u (5 credits om ons aanbod te ontdekken)

Heeft u al een account? Registreer u

1 maand gratis

Alle financiële informatie (1 maandblad en 4 weekbladen, toegang tot de website, advies van onze experts via telefoon) gratis gedurende één maand. Profiteer vervolgens van een korting van 50% gedurende 11 maanden (€14,98 in plaats van €30,46 / maand).

Abonneer u en profiteer één maand gratis van ons aanbod!

Krijg 5 gratis credits

Registreer u op onze site en krijg aan de hand van uw 5 credits gratis toegang tot exclusieve content voor een periode van 2 weken. Ontdek de aanbevelingen van onze experts in aandelen, beleggingsfondsen en obligaties en zet deze om in de praktijk.

Krijg 5 credits om ons aanbod te ontdekken!

Abonneer u en profiteer één maand gratis van ons aanbod!
Krijg 5 credits om ons aanbod te ontdekken!