Een renteverhoging door de ECB in de nabije toekomst?
Isabel Schnabel van de ECB verwijst naar een mogelijke renteverhoging, wat interne spanningen en speculaties over haar toekomstige promotie veroorzaakt.
Isabel Schnabel van de ECB verwijst naar een mogelijke renteverhoging, wat interne spanningen en speculaties over haar toekomstige promotie veroorzaakt.
Welke vlieg heeft Isabel Schnabel gestoken? In een persinterview liet het invloedrijke Duitse lid van de Raad van Bestuur van de Europese Centrale Bank (ECB) verstaan dat de volgende ECB-beslissing weleens een renteverhoging zou kunnen zijn, in plaats van een verlaging, zoals de markten verwachten.
Binnen de ECB toont Schnabel zich nooit soepel over rente, uit angst voor inflatie. In het jargon van financiële markten is zij een rasechte “havik”: een voorstander van hoge rente om de inflatie te bestrijden. Waarom dan deze onverwachte uitspraak?
Mogelijk wil ze de steun winnen van de meest rigoureuze landen (Duitsland en Nederland op kop) om Christine Lagarde op te volgen aan het hoofd van de ECB... in 2027.
De gouverneur van de Franse centrale bank en lid van de raad van bestuur van de ECB, zelf eerder een “duif”, suste alvast de gemoederen en stelde dat er geen reden is om op korte termijn een renteverhoging te overwegen.