Artikel

Goud zoekt hogere regionen op

Goud zoekt hogere regionen op

Goud zoekt hogere regionen op

Publicatiedatum: 18 juli 2019
##TIME## min leestijd

Deel dit artikel

Goud zoekt hogere regionen op

Goud zoekt hogere regionen op

De laatste jaren ontgoochelde de goudprijs. Maar het tij keert.

Goud zorgt voor portefeuillespreiding en moet u zien als een verzekering.
Tussen 31/12/2018 en 15/07/2019, is de goudkoers met meer dan 12% gestegen.
Maak gebruik van onze goudprijscalculator en zie de grafiek met het historisch verloop van de goudkoers.

Het moest er ooit van komen

De goudprijs zit opnieuw in de lift. Dat is grotendeels te danken aan de onrust op de financiële markten. Denk aan de oplopende handelsspanningen die leiden tot onzekerheid onder de beleggers, de zwakker dan verwachte economische cijfers her en der en de gestage opbouw van staatsschulden in de westerse landen. Het resulteert in een zoektocht naar veilige havens. En goud is daar een van. Dat bewijst de koersevolutie van het gele metaal keer op keer. December was een zwarte maand voor de beurzen? Goud won 5%. De eerste maanden van dit jaar deden de beurzen het voortreffelijk? Goud verloor terrein. De laatste maanden zitten de beurzen opnieuw in het slop? Goud gaat fors hoger. 

Goud kan nog altijd blinken. Waarom? 

Dalende dollar
De evolutie van de goudprijs hangt nauw samen met die van het groene biljet. Doet die het goed, dan wordt goud overal buiten de VS duurder. En dat weegt op de vraag. Wij verwachten ons niet aan een stijging van de dollar, integendeel. Dat is positief nieuws voor goud.
Lage rentevoeten
Beleggen in goud levert u geen coupon of dividend op. Hoe hoger de rentevoeten, hoe meer concurrentie goud ondervindt van vastrentende beleggingen. Omdat de rentevoeten de komende jaren wellicht laag zullen blijven, is de opportuniteits-kost om in goud te beleggen klein. 
Hamsterende banken en fondsen
In de eerste drie maanden van het jaar kochten de centrale banken voor 146 ton goud, het hoogste cijfer in zes jaar. Waarom? Naar eigen zeggen om hun portefeuille te spreiden en wat meer zekerheid in te bouwen. Ook de beursgenoteerde fondsen die in goud beleggen trokken meer dan 40 ton aan waardoor de portefeuilles van sommige nog nooit zo dik hebben gestaan. Die vraag zet zich door en ondersteunt de prijs.

Is goud iets voor u?

We plakken geen intrinsieke waarde op goud. Goud bezitten levert u geen rendement op en is, op zijn zachtst gezegd, niet echt stabiel in prijs. Beschouw het dan ook niet als een klassieke belegging in een portefeuille. Goud is eerder een verzekering tegen ongelukken op de financiële markten. Hoe meer onzekerheid, hoe beter het gaat floreren. Bent u op zoek naar een veilige haven, dan kan goud zeker iets voor u zijn. Beleg er in dat geval 5% tot 10% van uw portefeuille in.

Wilt u goud kopen?

Doe dat dan bij voorkeur fysiek. Daarvoor kunt u terecht bij specialisten als Goldforex en Numagold. 
U kunt ook kiezen voor een beursgenoteerde tracker die uitsluitend belegt in goud en waarvan de evolutie de koers van het goud schaduwt.. Zo heeft iShares Physical Gold ETC 3,16 miljoen ounces in kluizen staan en volgt het de goudprijs op de voet.