Januari was een fantastische maand voor onze modelportefeuilles. Zo goed als alle posten gingen (fors) hoger. De defensieve portefeuille klom met 2%, de evenwichtige portefeuille met 3,9% en de dynamische portefeuille met 5%.
Het jaarlijks gemiddeld rendement op 10 jaar voor deze drie portefeuilles bedraagt respectievelijk 2,4%, 5% en 5,7%.
We voeren in alle 3 de portefeuilles dezelfde wijzigingen door in de obligatiecategorie.
Hieronder staan we even stil bij de toppers uit onze aandelencategorie.
Registreer u op onze site en volg onze strategie op de voet
Mexicaanse en Koreaanse aandelen floreren
In januari stond er geen maat op de Mexicaanse en Zuid-Koreaanse aandelenbeurzen. Fondsen in Mexicaanse aandelen gingen tot 15% hoger.
Dat was bijvoorbeeld het geval voor HSBC MSCI Mexico Capped UCITS ETF. Dat steekt in onze evenwichtige en dynamische portefeuilles (5%).
Mexico was populair door een combinatie van factoren: beter dan verwachte economische cijfers, een ferme boost in de toerismecijfers die de aandelen uit die sector 20% of meer hoger stuurden en enkele koopadviezen van toonaangevende Amerikaanse vermogensbeheerders. De markt heeft dus het momentum mee.
Fondsen in Zuid-Koreaanse aandelen zoals iShares MSCI Korea UCITS ETF USD, dikten vlotjes boven de 10% aan. De heropening van China werd er op luid gejuich onthaald. Veel beleggers pikten de belegging dan ook op nadat ze de voorbije maanden zwaardere klappen had gekregen dan gemiddeld.
Sterke euro nekt enkele fondsen
De enige beleggingen die in het stof beten, deden dat vooral omdat hun valuta’s in waarde zakten tegenover de euro. Zo verloor de Noorse kroon 3,1%, ging de Zweedse kroon 2,2% lager en hield de yen (-0,3%) het hoofd net niet boven water. Fondsen als Nordea 1 - Norwegian Bond BP EUR (-2,1%), XACT Obligation (-0,5%) en Xtrackers II Japan Government Bond UCITS ETF (-0,7%) hadden dan ook een moeilijke maand.
Nieuwe obligatiepost in de portefeuilles
Eind februari beleggen we 5% van alle portefeuilles in een nieuwe post, die van de hoogrentende obligaties in euro. We komen hier nog op terug. Maar weet nu al dat we de combinatie van een hoog rendement (6,7% bruto) met een vrij beperkt risico aantrekkelijk genoeg vinden.
Daarbij gaat onze voorkeur uit naar het beursgenoteerde Xtrackers II EUR High Yield Corporate Bond UCITS ETF dat bij de meeste brokers op schap staat. Wordt vervolgd dus. De een zijn brood is de ander zijn dood.
Om plaats te maken voor de Xtracker-ETF verkopen we een andere ETF uit dezelfde stal. We doen immers de helft van onze beleggingen in Xtrackers II Japan Government Bond UCITS ETF van de hand. Dat fonds in obligaties in Japanse yen blijft wel interessant genoeg om in de portefeuilles te blijven zitten.
Profiteer één maand gratis van al onze info rond beleggen in fondsen. 1 maand gratis!