LHS GROUP - Verschillende grote contracten afgesloten
- Factureersystemen
- Frankfurt (Euro.NM)
- 30,30 EUR
De laatste maanden heeft LHS verschillende nieuwe contracten afgesloten. Daarbij is niet alleen de kwantiteit, maar ook de kwaliteit indrukwekkend.
Die 'kwaliteit' beoordelen we hoofdzakelijk op basis van de factoren geografische spreiding en klantendiversiteit.
Ten eerste geografische spreiding: LHS wordt steeds meer een echte multinational - onlangs tekende het contracten in Spanje, Duitsland, Monaco, de VS, Canada, Argentinië, Mexico, Egypte, Saoedi-Arabië... Vier jaar geleden kwam 87% van de omzet van LHS uit Europa, tegenover slechts 48% vandaag. Beide Amerika's zijn samen goed voor 41% en Azië genereert 11% (verdere investeringen in Azië zijn aan de gang). Door deze geografische expansie wordt niet alleen het macro-economische risico weggediversifieerd, maar ook het concurrentieel voordeel verstevigd. Een tweede kwaliteitsfactor is de toenemende klantendiversiteit : LHS begon met de verkoop van factureersoftware voor mobiele telefoonoperatoren. Vandaag echter - met een klant als Globalstar - bekleedt het bedrijf een leidende positie op de markt voor mobiele satellietcommunicatie. Bovendien mikt het steeds meer op de markt van telecomoperatoren die zowel draadloze als gewone telefonie aanbieden. Het contract met Monaco's telecomoperator is daar een goed voorbeeld van. LHS slaagt duidelijk in zijn strategie om zijn klantenbasis uit te breiden naar alle soorten telecomoperatoren - wat essentieel is voor groei op lange termijn.
Door het grote aantal nieuwe contracten verwachten we sterke resultaten voor het tweede halfjaar. Samen met een sterkere dollar (LHS' belangrijkste handelsmunt) zet dat ons ertoe aan onze geschatte winst per aandeel voor dit jaar te verhogen van 0,64 naar 0,67 EUR. KOPEN.