Alcoholverbod voor minderjarigen: wel degelijk ook voor drankautomaten
Op 10 januari trad de wet in voege die een verbod instelde op de verkoop van drank met een alcoholgehalte van meer dan 0.5% (wijn, bier, …) aan jongeren onder de 16 jaar. Het was echter onduidelijk of deze wet ook het verbod op de verkoop van alcoholhoudende dranken in automaten impliceerde.
Vraag in de Senaat
Naar aanleiding van onze enquête (Test Gezondheid 95, februari/maart 2010) en de vraag van verschillende partijen om opheldering, kreeg minister van Volksgezondheid Laurette Onkelinx in de Senaat een mondelinge vraag over dit onderwerp van Sabine de Bethune (28/01). Minister Onkelinx bevestigde vervolgens op 29 januari 2010 dat de alcoholverkoop via automaten wel degelijk verboden is.
Geen controle, geen alcohol
Alcoholhoudende dranken kunnen dus niet meer worden verkocht via verkoopautomaten, aangezien de leeftijd van de koper in dit geval niet kan worden gecontroleerd. Als horeca-uitbaters of de verkopers in de winkel twijfelen aan de leeftijd van de jongere die alcohol wil kopen, moeten zij immers ook nagaan of de vereiste leeftijd is bereikt.
Eventueel met kaartlezer
Uitbaters van automaten moeten de alcohol er dus uithalen ofwel moeten ze de leeftijd van de koper controleren. Automaten met een eID-kaartlezer (een ingebouwde lezer voor de elektronische identiteitskaart of SIS-kaart), waarbij bepaalde selecties pas worden vrijgegeven na controle van de leeftijd, kunnen wel nog alcohol verkopen.

Favorieten
Email
Google
Myspace
Facebook
Live
Del.icio.us
Twitter