Doorprik de reclame voor uw kinderen
Enkele beschermingsmaatregelen ter illustratie: er mag geen reclame worden uitgezonden tijdens kinderprogramma's; reclame mag kinderen er niet rechtstreeks toe aanzetten om het product in kwestie te kopen; reclame mag niet profiteren van het bijzondere vertrouwen dat minderjarigen stellen in ouders, leerkrachten of andere personen en mag het gezag van die personen niet ondermijnen; reclame mag minderjarigen niet zonder gegronde redenen in gevaarlijke situaties tonen. Daar wordt door diverse instanties op toegezien, onder meer de Jury voor Ethische Praktijken inzake reclame.
Wij zijn er geen voorstander van om reclame gericht op kinderen te verbieden. Wij vinden dat men kinderen moet leren omgaan met reclame, en dat is een rol die is weggelegd voor zowel de ouders als de leerkrachten en de adverteerders.
Om het volledige artikel in PDF-formaat te kunnen lezen, dient u het gratis programma Adobe Reader vooraf te downloaden.
Hebt u problemen met het openen van onze documenten in PDF-formaat?
Raadpleeg dan onze faq.
Let wel: voor artikels vanaf september 2004 hebt u minstens versie 5.0 van de Reader nodig.

